תיעוד מהשטח

אוסורנו בשלג
אוסורנו בשלג
1997, באי בדרום צילה, מתחוללת סופת שלגים המלווה ברוחות עזות. שלושה מטיילים ישראלים הנמצאים דרומית לבייגל קאנל עולים למעבר הרים אשר נחסם בשלג ומאבדים את דרכם. השלג ממוטט את אחד משני האוהלים וכל הציוד נעלם תחת מעטה שלג לבן. המטיילים מצטופפים קפואים באוהל הנותר ללא ציוד כאשר סערה עזה משתוללת בחוץ. ברשותם טלפון לווייני והם מטלפנים למשפחותיהם ומודיעים כי איבדו את דרכם ומצבם הפיסי חמור והם חוששים לקפוא למוות. חברת הביטוח פונה ומבקשת מצוות מגנוס לפעול בכל דרך אפשרית על מנת להציל את המטיילים.
חילוץ נפגע סמים מתאילנד
חילוץ נפגע סמים מתאילנד
במוקד החירום של מגנוס מתקבלת פנייה בהולה מהורים, שבנם הנמצא באחד האיים בדרום תאילנד, נמצא במצב פסיכוטי כתוצאה משימוש בסמים. אביו של הצעיר נסע על מנת להחזירו ארצה אך ללא הצלחה. הוא אינו מצליח להשתלט על הבן אשר מסתובב ערום על החוף ונואם באוזניו ובאוזני העוברים ושבים נאומים חסרי היגיון. לאחר הערכת מצב והתייעצות עם המשפחה, מוזנק צוות הכולל שני אנשי חילוץ של מגנוס ותוך פחות מיממה הם מגיעים אל החוף.
חילוץ בפירנאים
חילוץ בפירנאים
רכס הפרינאים עוצמתי ומתנשא לגובה 3200 מטר מעל פני הים. ארבעה מטיילים ישראלים יוצאים לטרק ברכס. זמן קצר לאחר תחילת הטרק, מתחיל לרדת שלג כבד אשר עד מהרה חוסם את השבילים ומשבש את הראות. המטיילים ההמומים מוצאים מחסה במערה ומעבירים בו את הלילה. למחרת הם מנסים למצוא את הדרך חזרה אך ללא הצלחה.
החילוץ מבוליביה
החילוץ מבוליביה
ב-5.11, ליל חמישי, קיבלנו למוקד הודעת SOS מקבוצת מטיילים ישראלים בבוליביה, שנקלעו למצוקה. המקרה היה של 9 ישראלים צעירים, בטיול אל אחרי צבא, שתקועים על גדת נהר בבוליביה.
נהר המקונג
נהר המקונג
לאוס, נהר המקונג, מהנהרות הגדולים ביבשת אסיה ובעולם. התקופה הינה סיום עונת המונסונים. קבוצה של 12 תרמילאים ובה שני ישראלים יוצאים לשייט בנהר, כאשר לפתע הסירה מתהפכת. באופן מיידי מבחינים חברי הקבוצה כי אבי(שם בדוי) קצין ביחידת החילוץ הצה"לית, נעדר.
צונמי
צונמי
דצמבר 2004, באוקינוס ההודי מתרחשת רעידת האדמה השלישית בעוצמתה בעולם ומעוררת גלי צונמי אדירים בכל חופי דרום מזרח אסיה. גלי הצונמי גובים את חייהם של מעל 300,000 בני אדם וביניהם נופשים מכל העולם ותושבים מקומיים. בשעות הבוקר המוקדמות הידיעות אודות הצונמי הקטלני זורמות דרך ערוצי החדשות. מאות משפחות אשר יקיריהם נופשים באזורי האסון פונות אל קו החירום של מגנוס.
חילוץ נפגעת סמים מדרום הודו
חילוץ נפגעת סמים מדרום הודו
דנה (שם בדוי) הינה תלמידה וקצינה מצטיינת אשר לקתה בפסיכוזה כתוצאה משימוש בסמי הזיה באחד מחופי דרום הודו. בן משפחה נוסע לחלץ אותה ולהשיב אותה הביתה אך נתקל בתגובה של השתוללות אלימה מצידה והוא משאיר אותה שם וחוזר ארצה.
מאחורי הקלעים של מבצע החילוץ - גבול רוסיה ומונגוליה
מאחורי הקלעים של מבצע החילוץ - גבול רוסיה ומונגוליה
מטיילים בגבול רוסיה ומונגוליה שולחים אות מצוקה מהטלפון הלוויני, הם תקועים בסופת שלגים בגובה של 2,200 מטר ויתכן כי מדובר בעניין של חיים ומוות, איך מצילים מטיילים שנקלעו לסכנה?
כך הציל רוכב הדאונהיל הישראלי רוכבת זרה בשטח
כך הציל רוכב הדאונהיל הישראלי רוכבת זרה בשטח
ש כאלה שרודפים אחרי החלומות שלהם בעוד יש את אלו הרוכבים ומגשימים אותם, כך יצא שליווינו את רוכב הדאונהיל אלדר נוימן למתחם התחרות Morzine בצרפת, והחוויות שעברנו בדרך היו מאתגרות ומפתיעות
הגנבים ממונגוליה
הגנבים ממונגוליה
באופן שלא תוכנן, הפך המכשיר הלוויני גם למכשיר לוכד גנבים. שואלים את עצמכם כיצד הוא הביא לתפיסתם של קבוצת גנבים במונגוליה?
החילוץ של שחר זכאי
החילוץ של שחר זכאי
טיול של אחרי צבא בנפאל, קיבל תפנית דרמתית כשרעידת אדמה קשה תפסה קבוצת מטיילים בעיצומו של טרק. על אף הקושי העצום וההרס שהיו עדים לו, מכשיר לוויני אחד קטן, היה זה שהשאיר אותם אופטימיים ואף סייע בהצלתם. זהו הסיפור של שחר.
החילוץ של נעמה שוחט
החילוץ של נעמה שוחט
הסיפור של נעמה שוחט חודש בלבד לאחר תחילת הטיול הגדול של אחרי הצבא, נקלעה נעמה שוחט, בת 22 מטבעון, לרעידת האדמה החזקה שפקדה את נפאל באפריל 2014. היא היתה בכפר נידח במהלך טרק ואת הימים בהם חיכתה לחילוץ בקור וללא מזון היא לא תשכח לעולם. נקודת האור היחידה שסייעה לה לעבור את המקרה היה המכשיר הלוויני שלקחה עימה וסייע לה ליצור קשר עם המשפחה ועם MAGNUS.
החילוץ של בר קמחין
החילוץ של בר קמחין
בעוד לרובנו המושג הישרדות נשמע כמו משהו שנלקח מתוך תכנית ריאליטי, עבור המטייל בר קמחין זה הפך למציאות, כאשר מצא את עצמו במהלך טראק בניו זילנד מוקף תהום.