5 טיפים לכניסה לכושר לפני טיול ארוך בדרום אמריקה

חושבים על טיול ארוך בדרום אמריקה? הגוף שלנו צריך להיות מוכן לטיול גדול ומאתגר הכולל טרקים ומאמץ רב. קבלו 5 טיפים לכניסה לכושר גופני לפני טיול שכזה.

עבור ישראלים צעירים רבים, דרום אמריקה היא החלום – היא היעד שאליו אנחנו מתכוננים זמן רב לטיול גדול אחרי השירות הצבאי. עם זאת, הגוף שלנו צריך להיות מוכן לטיול גדול ומאתגר שכזה, והנה 5 טיפים לכניסה לכושר גופני לפני טיול שכזה.

 

הטיול הגדול בדרום אמריקה הוא טיול שצריך להתכונן אליו היטב מבחינת כושר גופני

 

הטיול הגדול בדרום אמריקה הוא הטיול האידאלי והנכסף עבור חלק גדול מאוד מהישראלים בגילאים צעירים, אם לא עבור רובם. רובנו מתייחסים לטיול הזה כאל החוויה הגדולה והמשמעותית שלנו לאחר השירות הצבאי, כאשר במידה רבה הטיול מהווה אנטיתזה לשירות הצבאי – חופש מוחלט, היכולת לעשות מה שאנחנו רוצים מתי שאנחנו רוצים, הנאה שלא נגמרת, נופים פראיים וייחודיים, וגם לא מעט אתגר. האתגר בטיול בדרום אמריקה הוא במידה רבה אתגר גופני – הטיולים הרבים, המסלולים המאתגרים והעומס הפיזי יכולים להיות לא פשוטים עבור רבים מאתנו, ואנחנו צריכים להיות ערוכים לטיול הגדול מבחינת כושר גופני – והנה כמה טיפים חשובים לכניסה לכושר גופני מתאים לטיול בדרום אמריקה.

 

5 טיפים לכניסה לכושר גופני איכותי ומתאים לטיול מאתגר ביבשת הדרומית

  • לתרגל משקלים – אחד האתגרים הגדולים בכל טיול רגלי ארוך הוא אתגר של משקל. אתם צריכים לתרגל הליכה תחת עומס של משקל על הגב שלכם, ולדמות את תיק הטיולים שלכם בצורה זו. כשאתם רוכשים ציוד ספורט, מומלץ לרכוש ציוד שמתאים למשקלים ולעומסים בהם תעמדו בטיול.
  • לתרגל עליות – כשאתם יוצאים לריצה, הליכה או למכון הכושר, כדאי מאוד לתרגל תוואי שטח שהוא לא מישורי. בטיולים בדרום אמריקה, לעתים מטפסים על הרים והולכים במסלולים תלולים למדי, וחשוב מאוד לתרגל זאת היטב ולהכין את הגוף שלנו לכך.
  • להשקיע באירובי – אחד הדברים המפתים בכל תהליך של אימון הוא השקעה יתרה בבניית הגוף על פני אירובי. לפני טיול בדרום אמריקה כדאי להשקיע יותר באירובי ופחות בחיטוב, שכן האתגרים הפיזיים יהיו בעיקרם אירוביים.
  • רכישת ציוד מתאים – כשאתם מתאמנים בבית וכשאתם נוסעים לדרום אמריקה, אתם צריכים ציוד מתאים. לא משנה מה הסביבה שבה אתם מבצעים פעילות גופנית, בין אם בריצה מתחת לבית שלכם או במכון כושר ובין אם במסלולי טיולים ארוכים, אתם צריכים את הטוב ביותר עבורכם מומלץ להצטייד בנעליים עם מדרסים, ביגוד, חגורות וכדומה.
  • בכל זאת, גם לחטב – אחת ההנאות הגדולות של דרום אמריקה היא החופים והמסיבות, וכדאי בכל זאת גם להשקיע קצת בחיטוב הגוף שלכם, בכדי שתיראו כמה שיותר טוב בטיול שלכם.

השקיעו בגוף שלכם, והוא יחזיר לכם את ההשקעה הזאת במהלך הטיול שלכם

עם ציוד ספורט מתאים, ועם משטר אימונים איכותי שמתאים לאתגרים בהם תפגשו – תהיו ערוכים לטיול שלכם בצורה הטובה ביותר. כדאי להשקיע בכך היטב, כי את ההשקעה הזאת תרגישו היטב ברגע שבו רגלכם תדרך ביבשת.