כל הדרך אל הטרק בארה"ב

מעוניינים להגשים את החלום ולהגיע לארה"ב? לצד המטיילים אשר רוצים לבקר בערים, ישנם אלו שרוצים לחוות אותה דרך הרגליים למידע אודות ביצוע טרקים בארה"ב היכנסו למאמר .

ישראלים רבים חולמים להגשים את החלום האמריקאי ולהגיע לארצות הברית. לצד המטיילים אשר רוצים לבקר בערים הגדולות ולצפות בגורדי השחקים, ישנם אלו שרוצים לחוות אותה דרך הרגליים. טיולים שכאלו נחשבים חוויה עצומה, מאתגרת, מחזקת ומעצימה. רגע לפני יציאתכם אל הטיול הנחשק, שימו לב למספר היבטים חשובים שיסייעו לכם לעבור את הטרק האמריקאי שלכם בקלות.

 

הציוד הנדרש

כאשר מדובר על טיול טרקים, מדובר על הערכות שונה מאחר ומדובר בטיול שונה באופיו. באם ונוסעים לטיול רגיל בארצות הברית, הרי שמסתפקים במזוודה עם בגדים, ולאט לאט מתגלגלים בטיול. כאשר מדובר על טרקים, למעשה מדובר על שהייה מרובה בשטח אשר מצריכה מכם להצטייד בציוד אשר עתיד לסייע לכם בשהות. הטרקים בארה"ב מגוונים ושטחה הרב של המדינה מכיל כמעט את כל סוגי הנופים בשילוב תנאי מזג אוויר מגוונים אשר מצריכים היערכות מקדימה בשילוב ציוד הישרדות בכל אזור גיאוגרפי נתון.

ראשית, מומלץ להצטייד בערכת עזרה ראשונה, שכן יתכן ותהיו בלב השטח ובמקרה הצורך לא תוכלו להזעיק עזרה. חשוב להצטייד גם בפנס, משקפות, בגדים חמים, מזון משומר ומים, מפות של האיזור וחומרים דוחי יתושים, שכן אינכם יודעים באילו תנאי שטח תישנו לבסוף. רשימת הציוד חשובה וחיונית! זיכרו כי אינכם הולכים להתאכסן בבית מלון מסודר, אלא בתנאי שטח.

 

טרקים באלסקה ארה"ב

 

3 יעדים מובילים ומומלצים בארה"ב

 

צפון אמריקה: אזור מדינות מיין הנו יעד פופולארי הכולל נוף עוצר נשימה שמשלב: אגמים, יערות וחופים מדהימים. היעד זמין לטרקים בסתיו, בחורף ובאביב, מכיל מסלולי הליכה קצרים ובנוסף, ארוכים של כ- 3-7 שעות.

 

עוד בצפון – אלסקה: מדובר בחבל ארץ קר הדורש היערכות טובה מבחינת ציוד לטרקים. יעד פופולארי לחובבי אקסטרים הכולל מסלולים בתנאי שטח חורפיים וקשים, שלגים וקור עז, אך במקביל חושף את המטייל לטבע יוצא דופן ולבעלי חיים מדהימים שלא זמינים בכל טרק בעולם: דובים, לווייתנים, כלבי ים ועוד.

 

דרום – ניו מקסיקו: שמורות טבע, אזורים מדבריים ואפילו אתרי סקי. הנוף המגוון בחבלי ארה"ב מאפשר למעשה לטעום ממספר נופים שונים. מומלץ לבקר בשמורת גוואדלופ הנמצאת במערב טקסס עם נוף המשלב הרים, מעיינות וקקטוסים מיוחדים. יעד מומלץ נוסף הוא פארק החולות הלבנים שנמצא באזור העיר אלאמוגורדו (Alamogordo), בדרום ניו מקסיקו ומכיל דיונות עצומות של חול לבן.

 

לא שוכחים לתקשר עם העולם

מאחר ומדובר על טיול שטח, לא תמיד תהיו באיזורים שהינם תחת קליטה. מה המשמעות? באיזורים בהם נערכים הטרקים בשטחי ארה"ב הרחבים, לא מעט פעמים מוצאים עצמם המטיילים זקוקים ליצירת קשר עם גורמים חיצוניים, אך מאחר ואין קליטה מספקת באיזור בו הם נמצאים, הרי שהם לא יכולים לתקשר. לעתים מדובר על שיחות טלפון קריטיות ולא על שיחות חולין, כך שישנו צורך ממשי בטלפון לוויני.

 

הטלפון הלוויני מעניק לכם לפני הכל שקט נפשי ולמרות שארה"ב נחשבת לאחת המדינות המפותחות בעלם, היא מכילה שטחים עצומים שאף בהם ניתן להזדקק לשירותי איתור וחילוץ. במידה ותזדקקו לעזרה דחופה או אפילו סתם למסור את הגעגועים ליקיריכם בארץ, הטלפון הלוויני יאפשר לכם לתקשר עם כל אחד ומכל מקום. זיכרו שטיול הטרקים הוא טיול שיכול לארוך מספר ימים באיזורים ללא תנאים אידיאלים, לרבות תקשורת סדירה, כך שחשוב להכניס אל ראש רשימת הציוד גם את הטלפון הלוויני.