מכשיר לוויני לדרום אמריקה

התועלת הרבה של מכשיר לוויני לדרום אמריקה באה לידי ביטוי בסיפורי החילוץ הרבים שאנחנו חווים על בשרנו שבוע אחרי שבוע

בשנת 1997 התרחשה בדרום צ'ילה סופת שלגים סוערת במיוחד. שלושה מטיילים ישראלים טיילו בין ההרים ואיבדו את דרכם בעקבות הסופה. השלג הרס את המחנה, הציוד נעלם מתחת לשלג ונותר רק אוהל אחד שיגן עליהם מפני הסופה.

 

לפני נסיעתם שכרו המטיילים טלפון לוויני לדרום אמריקה שאיפשר להם להתקשר למשפחות ולהודיע על מצבם. המשפחות איתרו את חברת הביטוח, חברת הביטוח איתרה את הדסק בישראל. החברה יצרה קשרים עם גופים בצ'ילה, שהצליחו בסופו של דבר לטוס אל ההר, לנחות בסמוך למקום המחסה ולהציל את המטיילים. בסופו של דבר הצליחו המטיילים להתקשר מהמקום באמצעות אותו מכשיר איתות לוויני וליצור קשר עם המשפחות ועם צוות חברת החילוץ ולהודיע שהכל בסדר.

 

זהו סיפור אחד שממחיש יותר מכל את החשיבות הגדולה של טלפונים ומכשירי איתות לוויני, אשר מוצעים להשכרה על ידי מגנוס ומיועדים לתרמילאים שיוצאים לטיול הגדול והרחוק ורוצים רשת אמיתית של הגנה.

 

איתור וחילוץ בבולביה באמצעות טלפון לוויני 

 

רשת בטחון במדינה לא מפותחת

ארצות דרום אמריקה הן ארצות מורכבות מבחינת תקשורת. בקרבת הערים הגדולות רשתות התקשורת מתקדמות, אך באזורים נידחים יחסית, ביניהם בשמורות טבע, יערות וסביבת נחלים, ג'ונגלים והרים, רשתות התקשורת קורסות מהר כאשר מזג האוויר סוער ולעיתים רשת התקשורת פשוט רעועה באופן קבוע.

מכשיר לוויני להשכרה הוא פתרון חשוב, הכרחי ובטוח עבור מטיילים שיוצאים לארצות דרום אמריקה ורוצים שתמיד יהיה להם איך ליצור קשר עם הבית. המכשירים הלוויינים פועלים בכל מזג אוויר, אינם תלויים ברשת הסלולרית או ברשת האינטרנט ומאפשרים מגוון רחב של אפשרויות תקשורת – מפנייה בהודעה, כתיבת אי מייל או התחברות לרשתות החברתיות.

 

עלות נמוכה מול תועלת רבה

השכרה של מכשיר לוויני לפני הנסיעה לדרום אמריקה, כמו גם לכל יעד אחר מרוחק מהבית ולא צפוי, היא החלטה חכמה גם כאשר מתווספת לעלות הטיול עלות ההשכרה של המכשיר. עלותו נמוכה יחסית למחיר הכבד והקשה שישלם מטייל שייתקע במקום מסוים בלי אפשרות ליצור קשר עם המשפחה בארץ או עם חברת החילוץ.

התועלת הרבה של מכשיר לוויני לדרום אמריקה באה לידי ביטוי בסיפורי החילוץ הרבים שאנחנו חווים על בשרנו שבוע אחרי שבוע, כאשר לעיתים קרובות אמצעי התקשורת היעיל הזה הוא לא רק קשר ישיר לארץ כדי לומר שהכל בסדר ולמסור ד"ש למשפחה, אלא האפשרות היחידה, מצילת החיים, לקריאה לעזרה ולהשגת חילוץ ממקום רחוק, מנותק ובלתי אפשרי.