הישרדות – הדבר האמיתי!

הקפדה על בחירה נכונה של ציוד לטרקים והשכרה של טלפון לוויני יכולים להקל באופן משמעותי על המצבים האלו ולאפשר לנו לצאת אל הדרך בראש שקט.

סיפורי החילוץ בהם נתקלים צוותי מגנוס במהלך השנים מהווים ראייה למצבי הישרדות בתנאי שטח קשים. הם מחזקים יותר ויותר את הסברה שצריך להיערך מראש לכל מסע רחוק מהבית ולהגיע אליו עם כל האמצעים שיכולים להקל על חילוץ בעת צרה. משלגים ועד סופות חול, מנהרות גועשים ועד לתנאי מזג אוויר שמשתנים פתאום, אנחנו לא באמת יכולים לדעת מה עומד לקרות.

 

הקפדה על בחירה נכונה של ציוד לטרקים והשכרה של טלפון לוויני יכולים להקל באופן משמעותי על המצבים האלו ולאפשר לנו לצאת אל הדרך בראש שקט.

 

כשמזג האוויר בוגד בנו

אחד הסיפורים הקשים ביותר בו נתקלו צוותי החילוץ משקפים יותר מכל כמה חשוב להביא אתכם לכל מסע מכשיר לוויני שיאפשר לאתר אתכם. הסיפור על סופת השלגים באוסורנו שבדרום צ'ילה. סופת השלגים שהשתוללה באי בשנת 1997 הגיע גם למעבר ההרים שבו שהו באותה העת שלושה מטיילים ישראלים. למטיילים היה טלפון לוויני והם הצליחו להתקשר הביתה להוריהם ולהודיע להם מה קרה.

 

באמצעות הטלפון הלוויני, סיפרו השלושה כי תיקים עם ציוד לטיולים שלקחו איתם מהבית נקברו מתחת לשלג והם עצמם לכודים ולא יודעים לאן לפנות. חברת הביטוח פנתה לצוות החילוץ שפנה לאנשי האי כדי לבצע חילוץ מהיר ויעיל, שהוביל את השלושה למקום מבטחים.

 

סיפור זה מוכיח כיצד השכרת טלפון לוויני יכולה להציל חיים, שהרי אם לא היו יכולים לטלפן הביתה כנראה שלא היינו מספרים את הסיפור הזה עם אנחת רווחה.

 

הישרדות – גם באירופה

אחד הסיפורים שמוכיחים מהי הישרדות בתנאי שטח קשים מגיע דווקא מיעד קרוב יחסית, הרי הפירנאים האירופאים. ארבעה מטיילים ישראלים שיוצאים לטרק ברכס מוצאים את עצמם בתוך סופת שלג קשה. הארבעה שלקחו איתם ציוד לטרקים מוצאים את עצמם חסרי אונים בתוך מערה, בה הם מנסים להעביר את הלילה.

באמצעות טלפון לוויני יוצרים הארבעה קשר עם בני משפחותיהם ומשם ניתן לפנות לצוותי החילוץ שמזהים את המיקום ומגיעים להציל את הארבעה. בזכות ההיערכות עם טלפון לוויני מבעוד מועד, הצליחה החבורה לחזור הביתה בשלום.

 

אסון הצונמי – סיפור ההישרדות הגדול מכולם

אסון הצונמי שתקף את האוקיינוס ההודי בדצמבר 2004   ממחיש אולי יותר מהכל עד כמה הצורך בחילוץ מהיר וממוקד קיים, כשיוצאים ליעד רחוק כל כך מהבית.

 

רעידת האדמה השלישית בעולם בעוצמתה מעוררת את גלי הצונמי בחופי דרום מזרח אסיה, מעל ל-300 אלף בני אדם נהרגים ומאות משפחות יוצרות קשר עם צוותי החילוץ בישראל כדי שיצילו את יקיריהם. אלו שהחזיקו בידיהם מכשיר לוויני אפשרו לצוותי החילוץ לאתרם בקלות ולהביאם למקום מבטחים.

בתוך רשימת ציוד לטרקים שאנחנו עורכים לפני צאתנו למסע, חשוב מאד לכלול גם טלפון לוויני שמוכיח את עצמו שוב ושוב כמציל חיים. סיפורי ההישרדות האלו מהווים הוכחה ניצחת לכך שחשוב להיערך מראש לכל מצב ולכל מזג אוויר.