איך לצאת לטיול על בטוח?

מתכננים לצאת לטיול ארוך או חופשה קצרה? לא משנה מה תחליטו, יש כמה דברים שכל מטייל חייב לדעת. רגע לפני שיוצאים למסע, בואו לגלות איך שומרים על בטיחות בטיול.

 

כרטיסים כבר יש, המזוודה ארוזה וההתרגשות בשיאה, כל מה שנותר לכם לעשות זה לומר שמחר בשעה הזו אתם כבר במטוס. רגע לפני שאתם עוברים בידוק בטחוני, חשוב לוודא שאם כבר ארזתם לבד לא שכחתם את הטיפים החשובים בבית.

 

בין אם אתם טסים לחופשה באירופה או לטראק בהרים תיירים זו מטרה, ולא אנחנו לא רוצים להישמע כמו אמא פולנייה, אבל יש כמה כללים חשובים וטיפים שהולכים עם כל מטייל, כאלו שיעזרו לכם לעבור את הטיול בבטחה. הדקו את החגורות אנחנו יוצאים לדרך.

 

מה עושים עם חפצים יקרי ערך?

כסף, מצלמה ואפילו מסמכים אישיים הינם פריטים שרוב האנשים היו שמחים לשים עליהם יד. בשביל שלא תחזרו הביתה ותגידו "לא שמתי לב", מומלץ לקחת את החפצים עליכם. כולם יודעים שתיירים זו מטרה קלה, לכן אם אתם רוצים למזער סיכונים, מומלץ שלא לקחת שום פריט נוסףמעבר למה שמוגדר כציוד מטיילים ובקיצור לקחת רק את מה שאתם באמת צריכים.

 

אורזים לבד, מטיילים ביחד

זוכרים כשהיינו קטנים תמיד אמרו לנו לא לדבר עם זרים ולא להגיד שאנחנו לבד בבית? אז ההמלצה הזו תופסת גם בטיולים. גם אם אתם מתגאים בעובדה שאתם מטיילים לבד יש דברים שכדאי להצניע, ולכן מומלץ לא ליצור את הרושם הזה אלא להיפך. גם אם זה נראה לכם כמו שטויות, המטייל הבודד נתפס כמטרה לתרגילי עוקץ ולכן מומלץ לציין שאתם בדרך לפגוש חבר, או שאתם בדיוק חוזרים לקבוצה שלכם.

 

עבודות מזדמנות - כדאי או לא?

בואו נשים את הקלפים על השולחן, יש הרבה דברים מפתים בטיול וביניהם אלו הן העבודות המזדמנות – כסף קל בדיוק כשצריכים, עבודה נוחה וסביבה מהנה. נשמע כמו רעיון טוב? מומלץ לשקול זאת מחדש. אומנם בטלוויזיה זה נראה מלהיב, אבל פעילויות בלדרות אסורות לפי חוק ועלולות להביא לסיום מוקדם מהצפוי של הטיול שלכם וככל הנראה לבלות לילה במקום שלא היה במסלול שלכם.

 

תחבורה ציבורית: על מה ולמה

בערים הגדולות תחבורה ציבורית תמיד זמינה, יחד עם זאת ישנם מקומות בהם אנחנו בספק אם תמצאו תחנה מסודרת. חשוב לגלות כיצד המקומיים פועלים כדי להגיע ממקום למקום, או לבדוק במקומות בהם ניתן לקחת שירותי הסעה מטעם מלון/אכסנייה או מקום הידוע כמפגש של תיירים.

 

אין קליטה, מה עושים?

הגעתם למקום בלי קליטה או בעיצומו של טראק ארוך ולא מצאתם אות אתם יכולים לנשום לרווחה. מכשיר האיתור הלוויני יהיה שם עבורכם בכל עת וצרה. גם אם אין קליטה זה לא סוף העולם ובטח שלא סוף הטיול שכן המכשיר ישלח מסר למי שצריך גם במקרה צרה. חופשה מהנה.