מתנדבים בחו"ל? כל מה שאתם צריכים לדעת

האפשרויות להתנדבות בחו"ל הן רבות, החל מפעילות עם ילדים, הדרכה ועד שיקום של כפרים שלמים. השאלה היא איך יודעים במה לבחור?

אלפי מטיילים בשנה בוחרים לצאת לטיול קצת אחר, לחוות תרבויות ועולמות מנקודת מבט שונה. האפשרויות להתנדבות רבות, החל מפעילות עם ילדים, הדרכה ועד שיקום של כפרים שלמים. השאלה היא איך יודעים במה לבחור?

 

הרצון להפוך את העולם למקום טוב יותר ולחוות את המקומות אליהם אנחנו טסים באמת, היא זו שלרוב מובילה את ההחלטה לצאת להתנדבות. רגע לפני שמחתימים את הדרכון מומלץ לבחון מהי המסגרת המתאימה ביותר לעשות זאת, להבין מה המניע שלכם ולחשוב גם על הצרכים של הצד השני אליו אתם מגיעים. אחרי שתגדירו מטרה תוכלו לעשות שינוי אמיתי לא משנה משך זמן הטיול.

 

שאלת השאלות: מה מתאים לי?

בוקר אחד קמתם והחלטתם שנכון לכם לצאת להתנדבות. השאלה המרכזית היא כיצד תדעו לבחור את החוויה שהכי מתאימה לכם? לפני שמתחילים, מומלץ לבחון את סוג העבודה בה תרצו לקחת חלק וחשוב מכל – להבין האם יש לכם את היכולות לעמוד בהתנדבות שבחרתם. כמו כן, אי אפשר להתעלם מהלוקיישן שבו ההתנדבות מתקיימת ולכן חשוב לוודא שהיעד מתאים לכם.

 

לאחר שבחרתם והגעתם למסקנה היכן אתם רוצים להתנדב, קחו לעצמכם רגע לבחון את משך הזמן שאתם מתכננים לשהות ביעד. כך לדוגמא, במידה ובחרתם להדריך קבוצות, או במידה והחלטתם להגשים את החלום ולפעול בסביבה עם ילדים, יש לוודא כי משך הטיול ארוך מספיק ליצירת קשר משמעותי עבורם.

אחרי ששמתם את הדברים על השולחן ווידאתם כי אתם בוחרים לצאת לחוויה הזו בעולם מהמקום הכי אמיתי ונכון, יש לוודא תיאום ציפיות מול הארגון או המקום בו אתם שואפים להשתלב.

 

התנדבויות מסביב לעולם

 

סוגי התנדבויות מסביב לעולם

הפרויקטים והדרכים לטייל בעולם בהתנדבות הן רבות, כל אחד יכול למצוא בסופו של יום את המסגרת שתעניק לו את החוויה אותה הוא מחפש, צריך רק לדעת איפה למצוא אותה. ישנם מספר רב של ארגונים אשר יאפשרו לכם להשיג את המטרה ולצאת לדרך, כאשר כל אחד מהם יעניק לכם משהו אחר בתמורה.

חולמים להגיע ליעד אהוב ומחזיקים בידע רב על המקום, עד כדי כך שאתם מסוגלים להעביר עליו הדרכה? ישנן מדינות שברגע שביקרנו בהן אנחנו כבר יודעים שנרצה פשוט לחזור שוב ושוב. יתכן ומדובר בתרבות שכבשה אותנו, אנשים שפגשנו או אפילו חוויה מסעירה בשטח והנופים שהקיפו אותנו. כך למשל תוכלו למצוא תכניות כמו HF Holidays באירופה המאפשרות לכם לחוות מדינות שונות דרך הרגליים ולהדריך קבוצות. כמובן, שצריך להוכיח ידע או כישורים רלוונטיים ובתמורה התכנית מעניקה לכם הסדרי לינה, ארוחות וכל מה שנדרש לשהות שלכם שם.

 

ישנו משפט האומר שכישרון זה מתנה, לפעמים מדובר במתנה כזו גדולה שהיא מאפשרת לכם להגשים את החלומות שלכם ברחבי העולם. רשת בשם worldpackers.com מעניקה את ההזדמנות להחליף את הכישרון שלכם תמורת שהייה ביעד לפי בחירתכם. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס ולבחון את ההצעות והדרישות ובקלות תוכלו למצוא את עצמכם מנהלים מדיה חברתית עבור הוסטל בברזיל או מעצבים גרפית הזמנה למסיבה בספרד, וכך לשלב בין הנאה, עסקים ולחוות את הטוב מכל העולמות ביעדים היפים ביותר.

 

ישנן תכניות רבות בהן ההתנדבות היא בתשלום, עד כמה שזה נשמע מופרך, אך הסיבה היא שכך המקומות הללו מצליחים להחזיק עצמם – כלומר הכסף שלכם גם הולך לתרומות. האפשרויות והרשתות בעולם הן מגוונות כאשר אחת התכניות המובילות שייכת ל- GoEco, שם תוכלו לבחון פעילויות המסייעות לקהילות מקומיות, הצלה של חיות במגוון יעדים אקזוטיים ומלאי הרפתקאות.

 

רגע לפני שיוצאים לדרך: מה חשוב לקחת?

בגדים מתאימים, ספר, נעליים מתאימות, מוזיקה לאווירה ומצלמה שתוכלו לתעד את הרגעים המרגשים, שכחנו משהו? ובכן, אחד הדברים שמטיילים לוקחים איתם זה את הסמארטפון, אך אל תתבלבלו, במקומות רבים מסביב לעולם אף אחד לא מבטיח לכם שתהיה לכם קליטה, אז איך בכל זאת תוכלו להבטיח יצירת קשר עם הסביבה?

מומלץ לבחון את האפשרות להצטייד בטלפון לוויני, כאשר אחד המכשירים הבולטים בתחום הוא מכשיר ה- MAGNUS, אשר הוכיח את עצמו מספר רב של פעמים. המכשיר הלוויני מאפשר התכתבות דו כיוונית, ואף במקרה חירום בלחיצת כפתור להזעיק עזרה מכל מקום בעולם.

 

אז קדימה יש לנו מתנדבים בקהל? צאו לדרך, אנחנו איתכם.