השמיים הם הגבול והדרך- דרך ארץ

הרצון להפוך את העולם לטוב יותר הביא לפיתוח של HelpApp- הדרך הקלה להתנדבות, שבלחיצת כפתור באפליקציה הרצון שלכם לעשות שינוי ולהשפיע כבר לא יהיה בגדר חלום.

יש אנשים שיגידו שהם חולמים לעשות את העולם טוב יותר, יש כאלה שיגידו שזה יומרני אבל יש אחרים שבאמת ישנו. אז מה הצעד הבא וכיצד הופכים את החלום למציאות?

 

כמה פעמים אמרתם לעצמכם שהגיע הזמן לשנות את העולם, אפילו להתחיל בקטן ולעזור באזור המגורים שלכם והסביבה הקרובה? לרוב הכל נשאר בגדר מחשבה שכן התהליך להביא את עצמכם לכדי פעולה מורכב או לא נגיש.

אותו קונפליקט הביא לפיתוח של HelpApp- הדרך הקלה להתנדבות, כך שבלחיצת כפתור באפליקציה הרצון שלכם לעשות שינוי ולהשפיע כבר לא יהיה בגדר חלום. מסיוע בלימודים ועד שיפוץ של גני ילדים, ברוכים הבאים לעולם בו הכל אפשרי- אתם רק צריכים לבחור. 

 

רוצים שינוי. אז מה עושים?

מה אם היינו אומרים לכם שריכזו לכם במקום אחד את כל המעשים הטובים שאפשר לעשות? במקום להרים טלפון או לוודא שהמטרה ששמתם לעצמכם אפשרית, נגישה ורלוונטית האפליקציה מרכזת בקלות את הסטטוס של סוגי התנדבויות רבים. המידע המוצג בפניכם מראה בדיוק את הצורך של אותה מטרה או עמותה, קרבת מקום ההתנדבות והכל בזמן אמת רק כדי שתוכלו לקחת חלק פעיל.

הפעילויות הרבות של HelpApp מתרכזות בהתנדבויות מקומיות, כאשר מספר פעמים בשנה רוח ההתנדבות והרצון הטוב הופכים למציאות חוצה גבולות ברחבי העולם.

 

המסע שהפך למציאות

בשבועות הקרובים תצא משלחת הומניטארית מטעם HelpApp לסיוע ושיקום בית יתומים מקומי בגאנה שבאפריקה. במהלך השהות חברי המשלחת ילמדו את הילדים אנגלית, מתמטיקה, ישקמו את סביבתם והכי חשוב יקיפו את הילדים בחום ואהבה.

 

רוח הנתינה והרצון לעזור הן לא עניין של מה בכך, מדובר באנשים בעלי רגישות גבוהה ואמונה כי אפשר לעשות את הדברים אחרת ואף טוב יותר רק כדי שלמישהו אחר תהיה סיבה לחייך.

אותה מחשבה הובילה לחיבור בין חברי המשלחת שיצאו לאפריקה לבין "עמותת שמש". מטרת העמותה, אשר הוקמה לזכרו של אוהד שמש ז"ל לאחר שנפל במבצע "צוק איתן", היא להמשיך את דרכו בפעילות התנדבותית על ידי נתינה לאחר וסיוע לילדים ונוער, ומכאן הגיע החיבור, שכן תחושת השליחות כאן משותפת.

 

איתי מתיתיהו יו"ר HelpApp: "אוהד שמש ז"ל, הוא מקור השראה לא רק לעמותה אלא לאנשים רבים, שכן הוא עשה כל שביכולתו בכדי להפוך את העולם למקום טוב יותר, ודאג לעשות זאת בצניעות רבה. כששמענו שאוהד לקח חלק בשיקום בתי יתומים בהאיטי, לאחר שפקד את האזור אותו אסון טבע ששינה את המציאות לרבים. היה לנו מובן מאליו שהזיכרון והמורשת שלו צריכים להצטרף אלינו למסע אל בית היתומים בגאנה."

המשלחת של HelpApp קיבלה רוח גבית של השראה ורצון לעזור מאותם סיפורים על הגיבור שרבים ידעו על פועלו הרב רק לאחר מעשה. כל חברי המשלחת יצאו בקרוב למסע מרתק והם עומדים בפני אתגר לא פשוט, שכן יש לזכור שעם כל הרצון הטוב עומדת בפניהם משימה לא קלה.

 

לעזור לאחרים ולעזור לעצמכם

מהלך המסע מוגדר ככזה הנועד ליצור שינוי אצל האחר, בעוד השינוי המשמעותי ביותר צפוי בתום המסע בקרב המתנדבים עצמם. אותו שינוי לרוב ילווה בתחושת סיפוק שקשה לתאר במילים זו חוויה שרק שחוזרים מבינים את העוצמה שלה.  

 

הרבה מתנדבים יעידו שמדובר בחוויה מעצימה וכי היציאה בקבוצה גורמת לכולם להיות חזקים יותר יחד, במיוחד כשנרתמים לאותה המטרה. התרומה לקהילה במקומות מסביב לעולם לעיתים מציבה את המתנדבים באזורים מרוחקים, כאשר המכשיר הלוויני של MAGNUS נרתם גם כאן למשימה ומלווה את אותה מטרה משותפת. כל זאת כדי שחברי המשלחת ישאירו את הדאגות מאחור ויוכלו להתרכז באותה חוויה שעומדת בפניהם הרחק מהבית.

 מי יודע, אולי המסע הבא יהיה סיפור ההתנדבות והשינוי שלכם.