המכשיר הלוויני שיציל לכם את החיים

קבלו מספר סיפורים מהשטח ודוגמאות למקרים בהם למטיילים היה מכשיר לוויני, שהציל חיים.

יום הטיול הגיע, תכננתם הכל מראש ואף הצטיידתם במחשבה של "יהיה בסדר". בואו נשים את המחשבות בצד ונראה מה קורה כשהדברים בשטח לא הולכים לפי התכניות.

 

חשבתם פעם מה הקשר בין יוצא יחידה מובחרת, זוג צעיר, אנשי אקסטרים או קבוצה מאורגנת? התשובה הברורה היא, כי ככל הנראה אצל כולם הרצון לצאת להרפתקה בחו"ל קיים בשלב כזה או אחר. העניין הוא שגם אם מטרת הטיול ידועה יש דברים שלא ניתן לצפות והם עלולים לשבש את ההרפתקה.

 

אז ממש כמו שלא יוצאים לדרך בלי ביטוח נסיעות, לא יוצאים לדרך בלי מכשיר לוויני. הפעם ניתן לסיפורים מהשטח לדבר בעד עצמם ונביא דוגמאות למקרים בהם למטיילים היה מכשיר לוויני, שהציל חיים.

 

הרגע בו לתכנית יש תכניות אחרות

בר קמחין יוצא יחידה מובחרת בצה"ל, טס לטיול הגדול בניו זילנד וכמובן שתנאי שטח הם לא דבר שזר לו. קמחין יצא למסלול קצר של שעתיים באזור המושך מטיילים רבים אך זה לא מנע ממנו להיקלע לבעיה. אז מתי העניינים הסתבכו? קמחין מצא את עצמו משתלב למסלול נוסף פחות מוכר ומה שבסופו של דבר הוביל להימצאותו באזור מוקף תהום. הוא היה צריך לקבל החלטה מיידית שכן בשל מחסור בציוד מתאים ותנאי מזג האוויר קשים, הייתה סכנה ממשית לחייו. קמחין יצר קשר עם החמ"ל של MAGNUS  (אליו מחובר המכשיר הלוויני 24/7) ופעולת חילוץ באמצעות מסוק מקומי יצאה לדרך ובסופה קמחין חולץ בשלום.

 

פעולת חילוץ באמצעות מסוק מקומי

 

זמן לא רב לאחר מכן, מתקבלת בחמ"ל קריאת  SOS נוספת מהמכשיר הלוויני  שהייתה בידי קבוצת מטיילים שנתקעה בסופת שלגים בגבול רוסיה-מונגוליה. הציוד שברשותם נרטב ואין להם אפשרות למקום  מוגן ויבש. הפתרון היחיד היה חילוץ מיידי בתנאי שטח קשים. במאמצים משולבים עם משרד החוץ וכוחות מקומיים, שמהווים חלק מרשת הקשרים הבינלאומית של חברת MAGNUS, הוזנק מסוק תוך שעות בודדות שהגיע אל המטיילים וחילץ את אותם רגע אחד לפני שהיה מאוחר מדי.

 

כמה ימים לאחר אותו מקרה, בקצה השני של העולם, מתקבלת קריאת SOS ממטייל שהלך לאיבוד באזור ה- Grand Canyon בארה"ב. מהתכתבות באמצעות המכשיר הלוויני מסתמן כי הוא על סף התייבשות ומקיא, הוא אינו מזהה את מסלולו והחושך כבר יורד. בתוך דקות התקבל מיקומו המדויק שהועבר למוקד המשטרה המקומית שהפנתה את כוחות הריינג'רים המקומיים שנשלחו מכמה מוקדים שונים שחילצו אותו ולמעשה הצילו את חייו.

 

עזרה במרחק לחיצה

המקרים והקריאות הרבות של מטיילים מתקבלות בחמ"ל MAGNUS 24/7. אם בעבר כדי להציל חיים או לסייע בשטח נדרשו פעולות מורכבות,המכשיר הלוויני שינה את כללי המשחק. עשיתם כל מה שנדרש, למדתם את המסלולים והמקומות בהם תבקרו, הצטיידתם בנעליים טובות, אפילו סגרתם את הביטוח המתאים לנסיעה, אבל תארו לכם סיטואציה בעייתית או חמור מכך, במצב חירום ואתם באזור ללא קליטה, כיצד תוכלו לעדכן איפה אתם נמצאים ולקרוא לעזרה?

כיום בלחיצת כפתור ובהסתמך על רשת לווינית המאפשרת 100% כיסוי מכל מקום בעולם, ביחד עם החיבור הישיר לחמ"ל MAGNUS, למטיילים יש פתרון.

 

המכשיר הוכיח את עצמו במקרים רבים ובתנאי שטח לא קלים, וברגע שמתקבלות הודעות כמו- "תודה ענקית על העזרה, אין לנו ספק שאנחנו יושבים בריאים ושלמים בזכותכם", כפי ששלחו מטיילת ובן זוגה לאחר חילוץ בנפאל, אין לנו ספק שמדובר במכשיר שמציל חיים.