כל מה שכדאי לדעת על דרום אמריקה

עונת הנדידה של התרמילאים לכיוון דרום אמריקה, מתחילה מדי שנה בחודש דצמבר, כשהקיץ מגיע לדרום היבשת ומזג האוויר מאפשר טראקים וטיולים. אין ספק כי מדובר ביבשת מדהימה עם אטרקציות מרהיבות כמו הקרנבל בברזיל, המאצ'ו פיצ'ו בפרו,'הקרחון המתנפץ בארגנטינה' ויעדים נוספים המזמנים אליהם תיירים מכל קצוות תבל.

טרם הנסיעה, ישנם מספר כללים שהקפדה עליהם תסייע לטיול שלכם להיות בטוח יותר:

 

  1. איסוף מידע- " לא ידעת זה קטלני". כדאי לברר מראש הכל לפני שיוצאים ולהקפיד על מקורות מידע מהימנים. טיפים מחברים זה נחמד, אך לא מספיק. מומלץ לבסס את רוב המידע ממקורות כמו  לונלי פלנטי, אתרים של סוכנויות נסיעות ואתרים ייעודיים למדינות השונות.
  2. להקפיד על כל הכללים הבסיסיים שמוכרים היטב לכולם כמו: לא ללכת לבד, לא להסתובב בלילות, שמירה כזו מונעת הרבה צרות. (לבד= מתחת לחמישה אנשים בטרק).
  3. מזג אוויר- מומלץ לבדוק טרם הנסיעה תחזית ספציפית של מזג האוויר לאזור אליו אנו יוצאים ולתכנן את הפעילות בהתאם. שימו לב, באזורים הרריים מזג האוויר נוטה להשתנות לעיתים תכופות, ולכן יש להיות ערוכים ומצוידים לכל מצב.
  4. טרקים- מומלץ לקחת מדריך ופורטר באמצעות חברות מוכרות המעסיקות מדריכים מנוסים וחוקיים הם אלה שיסייעו בשעת מצוקה וייתנו מימד נוסף לטרק.
  5. גופי מים- פעילות רפטינג, קייקים, אבובים היא מסוכנת, יש לעשות אותה עם מפעילים מוסמכים ולוודא שברשותם ציוד תקני ואף מכשיר מגנוס לוויני לשעת חירום.
  6. פשיעה- מלבד הנופים והתרבות, דרום אמריקה ידועה כבעלת אחוזי פשיעה גבוהים, מהם נפגעים לרוב תיירים. לכן, כדאי תמיד לטייל בקבוצות ולא ללכת שולל אחר נחמדות מיוחדת כדוגמת נהג מונית שעוצר לידך ומציע את שירותיו. ייתכן ומדובר בניסיון לשוד ולכן עדיף שהבחירה תמיד תשאר בידייך. יש להקפיד על שמירת הציוד ולהמנע מנשיאת כספים מזומנים בכמויות שאין צורך בהם. מומלץ להטמין היטב את כרטיס האשראי.
  7. ג'ונגל- רבות נכתב על טיולים בג'ונגלים הפראיים של היבשת ואכן מדובר בחוויה מרתקת. עם זאת, כדי לצלוח ולסיים את המסלול בשלום ולא לאבד את הדרך, מומלץ לשכור שירותיו של מדריך מיומן שיידע לכוון, להזהיר ולהבין מתי מזג האוויר עלול להוות מכשול.
  8. סמים-  הסמים בדרום אמריקה זמינים מאוד ויש לזכור להשתמש בהם בתבונה ואחריות (אם כבר החלטת להשתמש), ויש לזכור כי בבת אחת הטיול יכול להסתיים בעקבות פגיעה קשה. 

  9. חטיפות- וודא תמיד לאן אתה נוסע, עדיף להמנע למנסוע לאזורים בהם המצב הפוליטי רעוע. 

 

דרום אמריקה מכילה נהרות רבים החוצים מדינות שונות

 

 מקומיים בדרום אמריקה

 

 

 תכנון טיול ואיסוף מידע לקראת יציאה לדרום אמריקה

 

כעת, נותר לאחל טיול מוצלח ונעים וחזרה הביתה בשלום.