דוהרים ליעד הבא- טיולי סוסים בעולם

אנחנו עסוקים בלדהור לכיוון מטרות שהצבנו לעצמנו. אך מתי בפעם האחרונה דהרתם לקראת הגשמת חלום? עפר שגב, הפך רכיבה על סוסים להרבה מעבר לתחביב וכיום מגשים את כל החלומות

הרפתקה מוגדרת כחוויה מרגשת או יוצאת דופן, כך גם רכיבה על סוסים. זו אותה חוויה מרגשת המעניקה את תחושת החופש האולטימטיבית וההזדמנות להתחבר לעצמך ולטבע. עפר שגב, כבר מזמן התמכר לאותה חוויה כרוכב שטח ותיק ואף ממקימי "מועדון רוכבי השטח ישראל". בעוד הרכיבה היא לא עיסוקו העיקרי בחיי היומיום, הוא דואג לתת לכך את הזמן בכל שנה מחדש ואף מצרף רוכבים נוספים לחוות זאת ביחד איתו.

 

 

 כוחות סוס: הכוח של תחביב חדש-ישן

 

לחלקנו רכיבה על סוסים מזכירה בעיקר פעילות מהנה בסופ"ש עם המשפחה או אפילו חוג שהתחלנו כשהיינו ילדים. מדובר בהרבה מעבר לזה, לחלק זו אף דרך חיים. כך בכל הזדמנות שהיא יוצאים יחד רוכבים מכל רחבי הארץ שרוצים לחוות את השטח, את הפן החברתי של רכיבה בקבוצה ואפילו לצאת לטיול קצר לבדם. זה לא מפליא שעניין הרכיבה מצא את עצמו במהירה גם כבסיס לפעילות תיירותית ברחבי העולם בין אם מדובר ברכיבה קצרה או ברוכבים שיחצו את העולם בשביל להגיע ליעד המרתק הבא.

עפר שגב, הוא דוגמא מצוינת לאיך תחביב יכול לקחת חלק משמעותי בחיינו. בכל שנה מעבר לטיולי סוסים שהוא מארגן ברחבי הארץ הוא נוסע למקומות רחוקים, החל מהרי הקרפטיים ברומניה, ספרד ואף הספיק לבקר במרוקו לאורך האוקיאנוס האטלנטי ובמקומות שרובנו יכולים רק לדמיין.

 

חווים את השטח

 

רכיבה על סוסים מאפשרת לגלות שטחים ויעדים חדשים בדרך שעוד לא חווינו או ראינו. כך ניתן ללכת לאיבוד בין נופים מדהימים ויערות קסומים אליהם לא ניתן להגיע ללא יכולתם המדהימה בשטח של הסוסים. אחד היעדים המרתקים לחובבי הרכיבה הוא ללא ספק מרוקו, עם שטחי מדבר אינסופיים לצד מטעי הדקלים, משטחי סלע והאפשרות לעבור בין כפרים ציוריים המוקפים בטירות עתיקות וכך במקום בו נוצרו סיפורי אלף לילה ולילה, מוצאים את עצמם רוכבים רבים כותבים את סיפורם האישי שלהם. מה שמרגיש לפעמים כאילו יצא מתוך סרט מערבונים המשלב מסורת, רוח וגישה לחיים.

 

בינואר הקרוב צפוי לצאת שגב, עם קבוצה מטעם "Horse Trips" המתארגנת בניהולו לרוכבים מנוסים, למסע מיוחד במרוקו במסלולים שמעטים ביקרו בהם. מדובר במסע של כ- 6 ימי רכיבה במדבר סהרה, אותו מסע רכיבה מרתק צפוי לכסות כ- 150 ק"מ מהעיר וארזאזאט הידועה בתור ה-"שער למדבר הסהרה" אל תוך הקסם של המדבר המרוקאי. היציאה לחוויה ביעד מרוחק גרמה גם למכשיר הלוויני של MAGNUS לרצות לצאת למסע, וללוות את הרוכבים בעוד הם חווים את החלום. צאו לרכוב, תחיו את החלום ותתמכרו לדרך חיים מלאה בהרפתקאות וחוויות חדשות.