365 ימים של טיפוס

אנחנו בוחרים את הדרך שלנו בחיים, דן-דן שפייזר ועמוס אבידני בחרו לעשות את הדרך למעלה במסע טיפוס של 365 ברחבי דרום אמריקה. מוכנים לצאת איתם לדרך?

בזמן שאתם קוראים את השורה הזאת, המטפסים- דן-דן שפייזר ועמוס אבידני, ככל הנראה כבר כבשו עוד יעד בהרפתקה לה חיכו במשך כל שירותם הצבאי. בעוד חלק יוצאים לטיול הגדול השניים בחרו לצאת לטיול ובענק, מצוידים בציוד טיפוס מקצועי, מצלמות GoPro  וכמובן טלפון לוויני. רגע לפני שהם יצאו לדרך, בואו לגלות איך הכל התחיל. 

 

 

טיפוס של אנשים

 

יש שיקראו לזה צירוף מקרים, אחרים יתייחסו לזה כגורל. כך שני חברי הילדות תושבי ירושלים מצאו את עצמם עם אותו חלום שרק חיכה לצאת לדרך.

עמוס, גילה את האהבה לשטח כבר מגיל צעיר בחוגי הסיירות של קק"ל "העברתי המון זמן בשטח בארץ ובעולם, דאונהיל, סנפלינג ועוד." כך גם בתיכון התנדב בשנת שירות של "החברה להגנת הטבע", באותה השנה גילה גם את תחום הטיפוס יחד עם קרוב משפחה. את שירותו הצבאי העביר ביחידת "שלדג" שם התמקצע בטיפוס, אך האימונים נאלצו לחכות.

דן-דן מגיע מרקע דומה "כל מה שקשור לשטח ואדרנלין זו נחלתי, דאונהיל, אופנועי שטח טיולים ובכלל". גם הוא גילה את אהבתו לשטח במהלך שהותו במכינת "הנגב" במדרשת בן גוריון. בצבא התגייס לצנחנים והחיבור לתחום הטיפוס התגלה דרך אחיו שבדיוק גם התחיל את דרכו.

 

מקבלים החלטה: דרום אמריקה אנחנו בדרך

 

מהרגע בו השתחרר מצא עצמו עמוס מטפס בכל עת "היה לי ברור שבטיול הגדול עליו פנטזתי במהלך כל שירותי הצבאי, אני הולך לטפס. בשבילי טיפוס זו דרך מדהימה לחוות את הטבע, להתמודד עם משברים ופחדים, להכיר אנשים ולהגיע איתם לרמת אמון בה אדם אחר יעשה הכל כדי לשמור עליך, בשפת הטיפוס ״לאבטח״ אותך בצורה הטובה ביותר, ולגלות בעצמך יכולות ותכונות שלא הכרת."

 

דן-דן הוסיף "תמיד היה לי ברור שאת הטיול הגדול אני עושה בטיפוס,  אני חושב שדרך טיפוס אתה יכול לחוות חוויות ,להכיר אנשים ולגלות על עצמך דברים בצורה יוצאת מן הכלל."

כיום שניהם בעלי ניסיון מקצועי של כ- 3 שנים בתחום הטיפוס כולל עבודה בקיר הטיפוס "טדי" בירושלים בו גם הדריכו אחרים, ואף התנסו בתנאי שטח שונים ובכל פעם אתגרו את עצמם מחדש בארץ ובחו"ל.

כך הבינו שהחברות והרצון המשותף לחוות את הטיפוס ברמה הגבוהה מוביל אותם לאותו היעד, כעת הם כבר טיילו באזור אל צ'אלטן בארגנטינה. מה עוד מצפה להם? המשיכו לעקוב.