עכשיו כבר סתיו

אם תחפשו במילון את ההגדרה למולטי-טאלנט ככל הנראה תפלו על תמונה של סתיו בן צור, רק בת 21 אבל מחזיקה בטייטלים של גולשת סנובורד, רקדנית, דוגמנית ועכשיו עם השחרור מצה"ל העולם מחכה לה

החיבור של סתיו לעולמות האקסטרים מגיע מהבית, רוב הסיכויים שבמקום ארוחת בוקר הגישו לה פאודר טרי. מגיל 3 היא כבר גולשת, ככה זה כשאמא שלך מדריכה מקצועית שניהלה את איגוד מדריכי הסקי והסנובורד בישראל שפעילה בתחום עד היום. ישבנו איתה לראיון קצר על הבורד, החוויות ומה מכאן.

 

תמונה: mylensismyeye@

לעולם בעקבות השלג

אז איך הכל התחיל?

"כל המשפחה שלי חיה ונושמת שלג, מחופשות משפחתיות שתמיד מסתכמות בטיפוס הרים, אוף-פיסטים, קורסים ואת רוב הטיולים אנחנו עושים יחד”.

 

נראה שיש חלוקה ברורה בין מי שמעדיף סקי לסנובורד, מה דעתך?

"אני התחלתי עם סקי ומגיל 16 אני גולשת סנובורד. לדעתי בסנובורד יש קצת יותר יתרונות ואקשן לדוגמא לרדת מדרון אוף-פיסט עם פאודר מטורף או מדרון קרח על סכין אחת, בשניהם האדרנלין גבוה יותר עם בורד. אבל מצד שני אין על סקי, אני ואבא שלי הגענו למהירויות לא הגיוניות (120 קמ"ש). סקי טכני יותר כי הוא מבוסס על שני מגלשיים בזמן שבסנובורד יש רק אחד ויש יותר מקום לפריסטיילינג. אני פשוט באה לעשות שטויות על השלג אז עם הבורד אני מרגישה יותר בטוחה. הייתי ממליצה להתנסות בשניהם, אבל אם יש לכם רקע כלשהו שדומה מבחינת טכניקה להתחיל לפי זה ולא לוותר. היום אני יכולה להגיד שזה עניין של טעם, בשניהם יש המון סטייל וטכניקה זה תלוי איך עושים את זה".

 

תמונה: stav.ben.zur@

 

איזה רגע הכי זכור לך מחופשת גלישה מסוימת ומה עשה אותו מיוחד?

“רגע בו ניסיתי לנחות בק-פליפ בפעם הראשונה. זה קרה בפאסו-טונלה, איטליה בהרי הדולמיטים, אמנם אתר קטן אבל זה פארק מלא הפתעות. אחרי שכולם קפצו וניסו איזה תרגיל רוטשיין של 360, אני ניסיתי את הבק-פליפ ולא צלחתי. אבל התחושה הזו אחרי שהתגברתי על הפחד ועשיתי את זה, מאז כלום לא מפחיד ואני נוחתת כמו שצריך. בסוף כל נסיעה היא מיוחדת, זה אותו אדרנלין שרץ לך בגוף כאילו ההרים קוראים לך. זה רק את והשלג, תחושה של אושר עילאי וחופש אינסופי. אני מחכה לזה בכל פעם מחדש ואפילו מקנאה במי שזו הפעם הראשונה שלו על השלג".

 

תמונה: stav.ben.zur@

 

הרבה גולשים מחכים לאפרה סקי, מה את הכי נהנית לעשות אחרי יום שלם בשלג?

"את האמת, אם זה יהיה אחרי יום ארוך מאוד אין כמו ללכת לסאונה. לפי מה שהבנתי וככה זה מרגיש זה ממש בריא לעבור מקור לחום, להזרים את הדם, תחושה משחררת. אבל גם גלו ווין באפרה סקי זה תמיד רעיון טוב, זה היין החם שמגישים בכל אירופה".

Find your spot on earth and ride it

אז, אתם בטח שואלים את עצמכם מה היא עושה כשאין שלג? ובכן, סתיו גם עוסקת בגלישת גלים, דוגמנות, קייטסרפינג, סקייטבורד ומלמדת ריקוד (ויתכן שאפילו במהלך הריאיון נוספו עוד כמה תחומים). האנרגיה המתפרצת שלה חייבת לנתב את עצמה לאנשהו ונראה שכל תחום בו היא נוגעת מוביל אותה ל-Top ומעבר לים.

 

תמונה: stav.ben.zur@

 

בין אם זה הריקוד, הדוגמנות או הספורט נראה שכולם דורשים נסיעות למקומות רחוקים. מהו היעד הכי מיוחד שיצא לך לבקר בו?

"פיצטל, אוסטריה. נסענו לטפס על פסגה בגובה של 3,300 מ׳. שלושה ימי אימונים למעלה בהר עם קרמפונים וגרזנים וביום הרביעי טיפסנו לפסגה. קצת קשה לתאר את ההרגשה הזו למי שלא חווה את ההרים הלבנים, כשמטפסים לפסגה כזו כשמולך הדולמיטים והאלפים המושלגים, זו תחושת אופוריה לחלוטין. כמובן שאני רק חשבתי על איך יורדים למטה עם הבורד".

 

תמונה: stav.ben.zur@

 

עם ניסיון של שעות בדרכים או בשטח, יש לך המלצה לפלייליסט שחובה להצטייד בו?

"להוריד איזה פלייליסט של  A Tribe Called Quest, קצת Erykah Badu והרבה Massago".

 

ואיזה 4 דברים אין מצב שאת יוצאת לטייל בלעדיהם?

"אוזניות, מקלות אוזניים, סקייטבורד וברור שהערכה של MAGNUS Advenutres".

 

תמונה: stav.ben.zur@

 

אגב למי מכם שעוד לא נתן הצצה לחשבון האינסטגרם שלה זה בהחלט הזמן, הוא נראה כמו יומן מסע וחלומו של כל מטייל. ביקשנו ממנה לבחור תמונה אחת שהיא אוהבת במיוחד-

 

תמונה: stav.ben.zur@

 

מדוע זו התמונה המועדפת עליך?

"התמונה צולמה באפריקה, טנזניה. תראו כמה שקט ובאותו הזמן הרמוניה של הטבע. המקום הכי אותנטי שהייתי בו מבחינת טבע אנשים ומחשבות על משמעות החיים, אותם דברים קטנים שהכי צריך להעריך. למרות שלא רדפנו אחרי גלים או שלג, זכינו לראות את כל שרשרת המזון בסוואנה .כנראה טיול שלא אשכח לעולם".

 

לאיזה יעד בעולם את עוד חולמת להגיע?

"ללא ספק, יפן- קודם כל השלג והגלים ואז משהו במקום, האוכל, האסתטיקה והתרבות ממש מושך אותי".

 

ועכשיו כשאת נמצאת בלוס אנג'לס, קליפורניה. מה התכניות מבחינתך?

"הגעתי לכאן כדי להצטלם, להתאמן ולרקוד את נפשי. עם השחרור מצה"ל החלטתי שאני רוצה להיות כאן תקופה, ואני אפילו חתומה באחת הסוכנויות הגדולות כאן. מקווה שבעונת השלג הבאה כבר אהיה טימניקית של- Mammoth Mountain".