חילוץ ארה"ב

מרץ 2020, התקבלה פניה למוקד השליטה של MAGNUS ממשפחתו של ד' לאחר שד' עבר התקף פסיכוטי אשר סיכן את חייו והסובבים אותו באופן מידי בשל בוחן המציאות הפגום של ד'.


ד', גבר בסביבות גיל ה30, עבד יחד עם חבריו בארה"ב למעלה מחצי שנה לפני ההתקף הפסיכוטי שהתפרץ בעקבות שימוש בסמים פסיכואקטיביים.


לאחר ההתפרצות ד' איבד קשר למציאות, הוצף במחשבות פראנואידיות ונעשה אלים בצורה מסוכנת כלפי עצמו והסביבה.

מרגע פנית המשפחה למוקד MAGNUS, הצוות המקצועי של מגנוס ליווה את המשפחה בהתמודדות עם האירוע.
מכיוון וד' היווה סכנה מידית לעצמו ולסביבה הונחתה המשפחה לפנות מידית לרשויות המקומיות כדי למנוע פגיעה של ד' בעצמו או בסביבה ובמקביל תודרכו החברים כיצד להתנהל עם ד' עד שיגיעו הרשויות, ד' נלקח לאשפוז בבית החולים המקומי על ידי הרשויות המקומיות ואובחן על ידי הפסיכיאטר התורן במצב פסיכוטי.


לאחר התבוננות נוספת של הפסיכיאטר האמריקאי, ניתנה אבחנה שגויה שעל פיה ד' חווה תסמינים של מחלה נירולוגית נדירה התוקפת את המוח ולכן ד' לא טופל כראוי למצבו. הצוות הרפואי של מגנוס המליץ למשפחה להביא את ד' לארץ להמשך טיפול ובמקביל ניהלו תקשורת רציפה עם הצוות הרפואי המטפל כדי לבצע בדיקות מחודשות ולהבין לעומק את המצב. תחילה ניסתה המשפחה לשחרר את ד' מהאשפוז על ידי נציגי המשפחה אך כשאלו הגיעו לד' והבינו את חומרת מצבו פנתה המשפחה שנית ל- MAGNUS על מנת להוציא משלחת חילוץ נפשי להבאתו של ד' לטיפול בארץ.
משלחת החילוץ הנפשי של מגנוס הגיעה תוך זמן קצר לבית החולים בארה"ב,
בזכות שיתוף פעולה עם משרד החוץ והקונסול המקומי, התאפשר לצוות החילוץ לנוע בארה"ב למרות הסגר וההנחיות המגבילות תנועה בעקבות הקורונה.
צוות החילוץ פוגש את ד' בחדר מבודד ובהשגחה של 3 אחים, חדר ריק, מזרן בודד על הרצפה, קירות שבורים כד' חבול במצחו ובידיו.
הצוות הרפואי בבית החולים הזהיר את זיו, מנהל המשלחת של MAGNUS, שד' אלים ביותר וסיפר שהם נאלצים לקשור אותו ולהרדים אותו פעם או פעמיים ביום מכיוון והוא חובט עם ראשו בקיר באגרסיביות.
מהרגע שצוות החילוץ מגיע לד', ד' נרגע ומשתף פעולה באופן מלא וללא כל התנגדות או אלימות, ניכר כי בוחן המציאות של ד' פגום וישנן מחשבות שווא רבות.


הצוות של MAGNUS הפועל על פי שיטת MAGNUS לניהול משבר נפשי משחרר את ד' מבית החולים, מוביל את ד' לבית מלון מקומי שם דואגים שד' יתקלח, יחליף בגדים, יאכל טוב וישן בשקט, יום למחרת הצוות מתנהל עם ד' ובוחן את מסוגלותו לטוס. למחרת יוצאים הצוות וד' לטיסה ארוכה עם שתי החלפת מטוסים בדרך לישראל.
במהלך הטיסה הצוות של מגנוס מכין את ד' למעבר לידי הצוות של מד"א הממתין לד' באמבולנס בנתב"ג ובמקביל מדריך מקצועי של MAGNUS מדריך את המשפחה ומכין את המשפחה לניהול האירוע עד לסוף טיפול ושיקום.
ד' והצוות עוברים את הטיסה באופן חלק לחלוטין וללא שום מקרי אלימות, ד' מתנהג באופן שקט ורגוע למרות מצבו והמחשבות הפרנואידיות שתוקפות אותו ללא הרף.
בנתב"ג, ניידת של מד"א עם צוות עטוף חליפות לבנות למניעת הידבקות במחלת הקורונה פוגש את הצוות של מגנוס יחד עם ד' וד' עולה לניידת מרצונו החופשי ומובל לבית חולים פסיכיאטרי שם מחכה משפחתו של ד', בזכות התנהלות נכונה של משפחתו של ד', ד' מתאשפז מרצונו החופשי.
הצוות של מגנוס נכנס לבידוד למשך שבועיים.
ד' עבר בדיקת קורונה ויצא שלילי.


לאחר כחודש טיפול במחלקה פסיכיאטרית ד' מתאזן ועובר לכפר איזון להמשך טיפול ושיקום.
בכפר מספרים שד' משתקם יפה וצפוי לחזור למעגל החיים באופן מלא וללא שום פגיעה בבוחן המציאות.
 

0.3307783