חילוץ דלהי, הודו

מטייל בשנות ה-20 לחייו, סיים את שירותו הצבאי כלוחם בצה"ל וטס עם שחרורו לטיול עם חברים מהצבא להודו.

 

בעבר התנסה בגראס וגם במהלך הטיול השתמש בקנביס בצורותיו השונות וב- MDMA (בצורת גביש מומס במים). בהתנסות השנייה ב- MDMA ביקש לפתע המטייל לעזוב מסיבה בה היה מכיוון והרגיש כי כולם מסתכלים עליו ומאותו הרגע לא ישן, אכל או אפילו שתה. הוא חש כי רודפים אחריו ונראה כי היה מוקף מחשבות שווא של אשמה. באותו השלב התקבלה פנייה מבית הלב היהודי החם, להתייעצות עם הדסק הנפשי של MAGNUS. לאחר לילה קשה, החליט להמשיך את הטיול יחד עם חבריו לאזור שנחשב רגוע, עם זאת נקלעו החברים לסיטואציה שבה נגנב כסף וציוד. הדחק שנוצר תוך שילוב של שימוש בסמים ככל הנראה עוררו את מצבו הנפשי מחדש והמטייל החל לחשוב שוב כי רודפים ומאשימים אותו. חבריו אף ראו כי החל לרשום במקומות רבים כי הוא מפחד, חש אשם ולא התנהג באופן התואם לסיטואציות בהן היו.

 

בהמשך למצבו רכשו לו חבריו כרטיס טיסה בניסיון להחזירו לארץ, המטייל איבד את הכרטיס בגלל שהיה במצב לא מאורגן (אבל הוא לא סמך על אף אחד אחר), חבריו תיארו כי מצבו נע בין אהבה לשנאה לכולם ואף היה שלב בו הראה נטייה אובדנית. במקביל צוות רפואי של MAGNUS היה בדרכו במטרה להשיב את המטייל ארצה, באותו הזמן תודרך חברו כיצד להתנהג ולשמור עליו עד הגעת הצוות.

במפגש הראשון עם המטייל הוא נמצא במצב של הסתייגות, פראנויה וגם גילה מחשבות אובדניות. לאחר מכן, תוך אבחנה וטיפול רפואי המטייל נרגע, ישן לסירוגין ואף הסכים לשתות מעט.

 

בשלב הטיסה שיתף המטייל פעולה עם הצוות למרות שעדיין הפגין חוסר ארגון ותחושת רדיפה ונותר חשדן עד מאד. עם הנחיתה בארץ תודרכה המשפחה שאין להשאירו לבד עד שיתקבל למסגרת מתאימה ויעבור בדיקת רופא.

 

הוא קיבל המלצה לשילוב ב-"כפר איזון" שם יוכל להשתלב חברתית ולעבור שיקום מתאים.

0.3107571