יצירת קשר
מרכז שירות 03-8006808

אנא מלאו את טופס - יצירת קשר
מרכז שירות 03-8006808

קו סיוע למקרי חירום

03-6006505

שאלות נפוצות

שיטת MAGNUS לניהול משבר נפשי מתאימה כמעט לכל משפחה המתמודדת עם בן או בת משפחה הנמצאים במשבר נפשי הכולל פגיעה בבוחן המציאות, כאשר למרות ניסיונות המשפחה לא ניתן להגיע לשיתוף פעולה, תקשורת מיטיבה וטיפול מתאים.

השיטה נועדה להתמודד עם מקרים בהם יש פגיעה בבוחן המציאות ו/או פער קשה בתקשורת. מקרים כגון: פסיכוזה על סוגיה השונים, התפרצות מאניה דפרסיהסכיזופרניהומשברים נפשיים נוספים.

ישנם סוגים רבים של משברים נפשיים, לרובם המוחלט ישנו מכנה משותף רחב ובמרכזו פגיעה בבוחן המציאות, איבוד שליטה על רגשות ומחשבות, של האדם שנמצא במשבר ובנוסף כמעט תמיד תופיע גם רגישות יתר למחשבות ורגשות של הסביבה.

ההדרכה מתבצעת במפגש פרונטלי ראשוני בן כשלוש שעות, במפגש נוכחים כל בני המשפחה למעט המתמודד/ת עם המשבר הנפשי יחד עם מדריך מקצועי מהמחלקה הנפשית של מגנוס. בהמשך ובמידת הצורך יתקיים ליווי צמוד של המשפחה באמצעות קבוצת ווטסאפ ושיחות טלפוניות / זום.

במהלך ההדרכה המדריך יעבור עם המשפחה על המאפיינים השונים של השבר הנפשי בשטח וילמד כלים פרקטיים ליצירת תקשורת מיטיבה והנעה של המתמודד.

 

לא, אין צורך לבוא עם ידע מקדים. ההדרכה פשוטה ליישום ומבוססת על הכלים שנלמדו בשטח לאורך שנים של ניסיון.

כן! הייחודיות בשיטת MAGNUS לניהול משבר נפשי היא ביצירת כללי התנהלות ומוטיבציה אצל המתמודד על מנת שיוכל להיכנס לטיפול מרצונו. למעשה ברוב המקרים בהם פונים אלינו האדם הנמצא במשבר נפשי אינו מעוניין לקבל טיפול בהתחלה ואף לרוב בתקשורת קשה והרסנית עם יתר בני המשפחה.

לא, השיטה אינה מתאימה לכל סוגי המשברים הנפשיים, אך היא בהחלט מתאימה לרוב המוחלט של המשברים הנפשיים. לדוגמא, לחלק מהמקרים בהם מרכז הבעיה היא התמכרות, השיטה אינה מתאימה, לחלק ממקרי הדיכאון ועוד מקרים אחרים. בכל פניה שמגיעה אלינו אנחנו אוספים את הרקע, בונים את תמונת המצב, ובמקרים מורכבים ובוחנים האם אנחנו יכולים לעזור או לא באמצעות צוות המומחים שלנו.

 

 

שיטת MAGNUS לניהול משבר נפשי פותחה מתוך צורך בשטח וביצוע חילוצים נפשיים מחו"ל.

מיד עם החילוצים הראשונים ראינו שבעזרת השיטה שחיליק יצר מתוך ניסיונו הרב בשטח עם תרמילאים במשבר נפשי, ניתן להביא נפגעים מסוגים שונים ואפילו במצבים אקוטיים לשיתוף פעולה מלא בזמן קצר.

הבעיה הבאה הייתה שלאחר חזרתו של צוות החילוץ הנפשי מחו"ל ומעבר התרמילאי אשר בשבר נפשי לידי המשפחה, שיתוף הפעולה פסק וחלה החמרה מידית במצבו הנפשי של התרמילאי. כך הבנו שחלק בלתי נפרד מהחילוץ הנפשי הוא הדרכת המשפחה והכנתה לניהול המצב בארץ עד לסיום תהליך שיקום מלא וחזרת המתמודד למצב יצרני ופעיל בשגרה ללא חזרה לשבר נפשי.
עם השנים השחזנו ושיכללנו את השיטה ויכולות ההדרכה בעזרת חיליק והצוות המקצועי במחלקה הנפשית.
עד מהרה, השמועות עברו מפה לאוזן ומשפחות רבות המתמודדות עם מצבי משבר נפשי בארץ פנו אלינו לקבלת הדרכה. כיום, רוב הפעילות של מגנוס בתחום הנפשי היא בארץ – הדרכה וליווי משפחות המתמודדות עם משבר נפשי.