יצירת קשר
מרכז שירות 03-8006808

אנא מלאו את טופס - יצירת קשר
מרכז שירות 03-8006808

קו סיוע למקרי חירום

03-6006505

ביטוח נסיעות לחו"ל

 

רכישת ביטוח היא אחת הפעולות החשובות ביותר שיש לעשות לקראת היציאה לטיול. לכן, אספנו עבורכם את כל הפרטים שמומלץ לבדוק ולדרוש מראש כדי לקבל את הפוליסה המתאימה ביותר.

 

למה אנחנו צריכים ביטוח נסיעות לחו"ל?

כאזרחי מדינת ישראל אנו זכאים לביטוח בריאות ציבורי, הניתן על ידי קופות החולים, המעוגן בחוקי המדינה. אם חלינו או נפצענו, בהיותנו אזרחים, אנו יכולים לפנות לרופא בקופת החולים או לפנות לבית חולים ולקבל טיפול רפואי ללא עלות או בעלות נמוכה יחסית. הוצאות רפואיות הן דבר יקר, אך אחריות התשלום חלה על המדינה ברוב המקרים. כאשר אנו יוצאים מגבולות ישראל, ביטוח זה אינו תקף, לכן עלינו לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל.

במקרה ונזדקק לטיפול רפואי בחו"ל, העלויות יכולות להגיע לסכומי עתק שללא ביטוח, נאלץ להוציא מכיסינו.

 

אובחנתי כחולה קורונה במהלך שהייה בחו"ל, מה עושים?

חברת MAGNUS מעניקה כיום שירותי איתור וחילוץ ואף פינוי רפואי לפי הצורך עבור רוב חברות הביטוח בארץ במסגרת פוליסת הנסיעות לחו"ל. יחד עם זאת, יש לבחון את נושא הכיסוי מול חברת הביטוח. באופן כללי, במקרה שמטייל אובחן כחולה הטיפול והחזרה לארץ מותנים בחוקים במדינה ומערכת הבריאות בהם אובחנתם כחולים ובכפוף אליהם וכן למדיניות משרד הבריאות בארץ. במידה ונבחנת פעולת פינוי באופן פרטי היא תהיה כפופה לאותם החוקים.

אנו מבינים כי זו יכולה להיות חוויה לא נעימה להיות מאובחן כחולה במדינה זרה ואף אתגר שכן מערכת הבריאות אינה פועלת באופן דומה לזו שבארץ וצפויים פערי הבנה בשל השפה.

 

צוות מרכז השליטה של MAGNUS זמין עבור המטיילים ששוהים בחו"ל ועבור בני משפחותיהם 24/7/365 לצורך ייעוץ, מתן מידע שוטף, הכוונה למרכז רפואי קרוב במדינה בה אתם נמצאים ואף יכול לספק שירותי תרגום אל מול הגורמים הרפואיים בחו"ל-

972-3-6006505+ או בווטסאפ- 972-508-899698+.

 

אנחנו מאחלים לכם לחזור בריאים ושלמים וכאן בשבילכם בכל עת.

 

מה יתן לי הביטוח?

ביטוח נסיעות לחו"ל ייתן לכם אחריות כספית בארבעה תחומים עיקריים:

 • טיפולים רפואיים והוצאות נלוות
 • צורך בפינוי רפואי, קרקעי או אווירי
 • אובדן או נזק לציוד
 • איתור וחילוץ- הרחבה הכלולה כיום בכל פוליסה ונותנת פיתרון במצבים בהם אדם מוגדר כמנותק קשר ו/או נדרש חילוץ מסביבה או מצב מסכם חיים.

 

מה חשוב לבדוק?

 • מחירים – לשוק הביטוח היצע רחב ותוכלו למצוא בו פערי מחירים גדולים בין החברות ובין הפוליסות השונות, אך לא תמיד מחיר יקר מייצג פוליסה טובה יותר או כיסוי טוב יותר. לעיתים קרובות אפשר למצוא ביטוח יקר מאוד שאינו עדיף על ביטוח בעלות נמוכה.
 • מה מכוסה ובאילו תנאים – חשוב לבדוק שהפוליסה מכסה אתכם לפי צרכי הטיול שלכם. לדוגמה, כיסוי לפעילות של ספורט אתגרי שאינו נמצא בפוליסת ביטוח נסיעות בסיסית. ישנן פוליסות שמותאמות במיוחד למטיילים צעירים ולתרמילאים וישנן פוליסות המציעות כיסוי לשירותים מיוחדים.
 • ביטוח מטען – בנושא הרכוש שאתם לוקחים איתכם, בידקו אילו חפצים ניתן לבטח ואילו חפצים מוחרגים. מה לגבי מכשיר לוויני של MAGNUS? אם רכשתם כיסוי כבודה באחת מחברות הביטוח שאנו עובדים איתן עלויות המכשיר יכוסו.
 • משך השהייה בחו"ל – מטיילים צעירים רבים מחליטים להאריך את הטיול. אפשר להאריך את הביטוח גם אחרי שיצאתם מהארץ אך זהו תהליך מורכב יותר ובטח לא משהו שתרצו להתעסק בו במהלך הטיול. לכן, כדי שתהיו מבוטחים גם אם החלטתם להמשיך לטייל, רכשו ביטוח לתקופה המירבית שתוכלו להשאר בחו"ל. במידה וחזרתם, ניתן לקצר את תקופת הביטוח. ניתן לבטח שהייה בחו"ל עד לתקופה של כשנה. הארכת פוליסה אפשרית רק אם היא עדיין בתוקף. לא ניתן להאריך או לחדש פוליסה לאחר שפגה! ולא ניתן לרכוש פוליסה כאשר אתם כבר בחו"ל.
 • חילוץ נפגעי סמים ונפש- קיימת האפשרות לביטוח במקרה של פגיעה על רקע נפשי או כתוצאה משימוש בסמים. זוהי הרחבה שניתן למצוא בחברות ביטוח מסוימות בלבד ומומלץ לבחון זאת מול הסוכן.
 • הוצאות רפואיות- ברוב הפוליסות הטובות התקרה לכיסוי הוצאות רפואיות עולה על מיליון דולר וכוללת כיסוי לטיפול רפואי, אישפוז, פינוי רפואי - קרקעי או אווירי, הטסה רפואית לישראל, תרופות שניתנות לאחר אישפוז, המשך אישפוז בישראל וטיפול פסיכולוגי. בדקו והשוו מהי התקרה, מהו הסכום המקסימלי שחברת הביטוח מתחייבת לשלם על הוצאות רפואיות, הוצאות איתור וחילוץ, אובדן ונזק לכבודה ותחת אילו תנאים. לכל מקרה יש תקרה משלו ותנאים לקבלתה.
 • השתתפות עצמית- ליד כל סעיף בפוליסת הביטוח מצוין האם ישנה השתתפות עצמית ובאיזה סכום בהתאם לכל מקרה. ישנם סעיפים רבים בהם לא נדרשת השתתפות עצמית כלל, אך במקרים מסויימים, כמו לדוגמה, במקרה וביקרתם אצל רופא בחו"ל, יכול להיות שתאלצו לשלם סכום מסויים של השתתפות עצמית. סכומים אלו יכולים להיות זניחים ולעיתים גבוהים. סכומי השתתפות עצמית משתנים בין פוליסה לפוליסה, לכן כדאי לבדוק ולהשוות.

כותב המאמר הוא סוכן ביטוח המתמחה בביטוחי נסיעות לחו"ל ובעל נסיון רב בביטוח תרמילאים.