יצירת קשר
מרכז שירות 03-8006808

אנא מלאו את טופס - יצירת קשר
מרכז שירות 03-8006808

קו סיוע למקרי חירום

03-6006505

ביטוח ורפואה

 

                  

לחצו לרכישה       לחצו לרכישה 

 

רכישת ביטוח היא אחת הפעולות החשובות ביותר שיש לעשות לקראת היציאה לטיול. לכן, אספנו עבורכם כאן את כל הפרטים החשובים מה מומלץ ומה כדאי לבדוק ולדרוש, כדי שתהיה לכם את הפוליסה המתאימה ביותר ושתהיו מכוסים מכל הכיוונים.  

 

הנה כמה המלצות מפיו של אוריה נסאו, סוכן ביטוח המתמחה בביטוח תרמילאים:

 

למה אנחנו צריכים ביטוח נסיעות?

כאזרחי מדינת ישראל אנו זכאים לביטוח בריאות ציבורי, הניתן על ידי קופות החולים, המעוגן בחוקי המדינה. אם חלינו או נפצענו, בהיותנו אזרחים, אנו יכולים לפנות לרופא בקופת החולים או לפנות לבית חולים ולקבל טיפול רפואי ללא עלות או בעלות נמוכה יחסית. הוצאות רפואיות הן דבר יקר, אך אחריות התשלום חלה על המדינה ברוב המקרים. כאשר אנו יוצאים מגבולות ישראל, ביטוח זה אינו תקף, לכן עלינו לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. במקרה ונזדקק לטיפול רפואי בחו"ל, העלויות יכולות להגיע לעשרות ואף מאות אלפי דולרים שללא ביטוח נסיעות לחו"ל, נאלץ להוציא מכיסינו. במדינות אקזוטיות בהן אנו מטיילים באזורים המרוחקים מערים גדולות ומבתי חולים, אם נפגע ויאלצו לפנות אותנו לבית חולים מרוחק בעזרת פינוי אווירי, או במקרים בהם נזדקק לטיפול רפואי ממושך, ההוצאות עלולות להגיע גם למעל מיליון דולר. לכן, חשוב מאוד שתהיה חברת ביטוח מאחורינו שיכולה לתת לנו את הביטחון הכלכלי במקרה הצורך.

 

מה יתן לי הביטוח?

ביטוח נסיעות לחו"ל טוב, ייתן לכם אחריות כספית בארבעה תחומים עיקריים:

 • טיפולים רפואיים והוצאות נלוות
 • צורך בפינוי רפואי, קרקעי או אוירי
 • אובדן או נזק לציוד שלכם
 • הוצאות איתור וחילוץ

חלק מהכנה חכמה לקראת טיול בחו"ל היא רכישת פוליסת ביטוח מתאימה. פוליסת ביטוח טובה כוללת, בנוסף על הוצאות טיפול רפואי, גם הוצאות פינו רפואי, כיסוי במקרה של אובדן או נזק לציוד שלכם וכיסוי הוצאות איתור וחילוץ. ישנם גם החזרים כספיים במקרים נוספים כגון ביטול נסיעה, טיסה והוצאות מלווה, כיסוי משפטי ועוד. כדאי לבדוק אם הפוליסה כוללת כיסוי להוצאות איתור וחילוץ או שיש לרכוש זאת כתוספת נפרדת של "איתור וחילוץ". פוליסת מטיילים טובה, הכוללת הוצאות איתור וחילוץ, מכסה אתכם גם במקרים של אסונות טבע וגם כשיש צורך בסיוע למשפחה בארץ במקרי חירום ובמקרה של אובדן קשר. בנוסף, כדאי שיהיה גם כיסוי מיוחד למצב של פגיעה מסמים.

חשוב לרכוש פוליסת ביטוח מסוכן טוב. במקרים בהם יש צורך בהפעלת הביטוח או החזר הוצאות, רצוי שיעמוד מאחוריכם סוכן עם ניסיון, שידאג לכם לאורך כל התהליך. ביטוח נסיעות לחו"ל הינו נושא המעוגן בחוק, לכן חברות הביטוח מחוייבות לפרוס בפניכם מידע מפורט ומדויק לגבי זכויותכם כמבוטחים, אותו ניתן לבדוק ולהשוות.

 

מה אפשר לבדוק ולהשוות?

 • מחירים – לשוק הביטוח היצע רחב ותוכלו למצוא בו פערי מחירים גדולים בין החברות ובין הפוליסות השונות, אך לא תמיד מחיר יקר מייצג פוליסה טובה יותר או כיסוי טוב יותר. לעיתים קרובות אפשר למצוא ביטוח יקר מאוד שאינו עדיף על ביטוח בעלות נמוכה.
 • מה מכוסה ובאילו תנאים – חשוב לבדוק שהפוליסה מכסה אתכם לפי צרכי הטיול שלכם. לדוגמה, כיסוי לפעילות של ספורט אתגרי שאינו נמצא בפוליסת ביטוח נסיעות בסיסית, לכן אם אתם מתכננים לטפס על הרים, לקפוץ בנג'י או להתנסות ברפטינג וכדומה, רכשו ביטוח המכסה פעילויות כאלו. ישנן פוליסות שמותאמות במיוחד למטיילים צעירים ולתרמילאים וישנן פוליסות המציעות כיסוי לשירותים מיוחדים שעושים את כל ההבדל כמו, לדוגמה, מוקד תמיכה 24 שעות למשפחתו של המטייל במקרה שנפגע או נותק איתו הקשר, המשך טיפול רפואי בארץ ועוד. בבחירת פוליסת הביטוח, כדאי שתקחו בחשבון את תנאי השטח והפעילויות האפשריות שתוכלו להשתתף בהן באיזור אליו אתם נוסעים, לפני רכישת הביטוח. חשוב לקרוא את "האותיות הקטנות" ולחשוב מראש מה מתאים לכם לרצות לחוות בטיול ומה לא. מה אתם צריכים או אולי תצטרכו ומה חסר משמעות עבורכם.
 • עד איזו תקרה – הוצאות רפואיות – שימו לב לתקרת ההוצאות הרפואיות. ברוב הפוליסות הטובות התקרה לכיסוי הוצאות רפואיות עולה על מיליון דולר וכוללת כיסוי לטיפול רפואי, אישפוז, פינוי רפואי - קרקעי או אווירי, הטסה רפואית לישראל, תרופות שניתנות לאחר אישפוז, המשך אישפוז בישראל וטיפול פסיכולוגי. בדקו והשוו מהי התקרה, מהו הסכום המקסימלי שחברת הביטוח מתחייבת לשלם על הוצאות רפואיות, הוצאות איתור וחילוץ, אובדן ונזק לכבודה ותחת אילו תנאים. לכל מקרה יש תקרה משלו ותנאים לקבלתה.
 • האם ישנה השתתפות עצמית – ליד כל סעיף בפוליסת הביטוח מצוין האם ישנה השתתפות עצמית ובאיזה סכום בהתאם לכל מקרה. ישנם סעיפים רבים בהם לא נדרשת השתתפות עצמית כלל, אך במקרים מסויימים, כמו לדוגמה, במקרה וביקרתם אצל רופא בחו"ל, יכול להיות שתאלצו לשלם סכום מסויים של השתתפות עצמית. סכומים אלו יכולים להיות זניחים ולעיתים גבוהים. סכומי השתתפות עצמית משתנים בין פוליסה לפוליסה, לכן כדאי לבדוק ולהשוות.

 

נקודות חשובות נוספות לבדיקה

 • הוצאות איתור וחילוץ - זהו תחום המטפל במקרה של ניתוק קשר, היעלמות או תאונה בשטח ובאיזורים נידחים. זהו סעיף שהכיסוי עליו קיים בפוליסות המיועדות לתרמילאים או כאופציה לתוספת לפוליסות הרגילות. MAGNUS איתור וחילוץ בינ"ל, אחראית לטפל במקרים אלה ברוב חברות הביטוח בישראל.כיסוי לחילוץ במקרה של פגיעה מסמים – מצב שקשה לדמיין ולחשוב עליו מראש, אך ניכר כאחת הסכנות הנפוצות בקרב מטיילים היוצאים ל"טיול הגדול". מגנוס מתמחה ומספקת טיפול באירוע מסוג זה, כאשר הכיסוי קיים רק בחברות הביטוח "פניקס" ו"מגדל".
 • ביטוח מטען – בנושא הרכוש שאתם לוקחים איתכם, בידקו אילו חפצים ניתן לבטח ואילו חפצים מוחרגים, כגון משקפיים וחפצי אומנות שחברות הביטוח אינן מבטחות בדרך כלל. אם אתם לוקחים איתכם חפצים יקרי ערך העולים על סכום התקרה המצויין בפוליסה לגבי כבודה ומטען, אולי כדאי לרכוש הרחבה בסעיף זה, או לחילופין, לא לקחת איתכם חפצים שהביטוח אינו חל עליהם.
 • משך השהייה בחו"ל – מטיילים צעירים רבים מחליטים להאריך את הטיול. אפשר להאריך את הביטוח גם אחרי שיצאתם מהארץ אך זהו תהליך מורכב יותר ובטח לא משהו שתרצו להתעסק בו במהלך הטיול. לכן, כדי שתהיו מבוטחים גם אם החלטתם להמשיך לטייל, רכשו ביטוח לתקופה המירבית שתוכלו להשאר בחו"ל. במידה וחזרתם, ניתן לקצר את תקופת הביטוח. ניתן לבטח שהיה בחו"ל עד לתקופה של כשנה. הארכת פוליסה אפשרית רק אם היא עדיין בתוקף. לא ניתן להאריך או לחדש פוליסה לאחר שפגה! ולא ניתן לרכוש פוליסה כאשר אתם כבר בחו"ל.

 

לא מומלץ - ממה להיזהר בעת רכישת ביטוח לחו"ל

 •  היזהרו מביטוח הניתן בחינם מחברות כרטיסי האשראי. מדובר לרוב בפוליסות "רזות" ו"בעיתיות" ( הסירו מהם מרכיבים כדי לצמצם למינימום את המחיר אבל גם את יכולת התביעה של המבוטח – זה לא לטובתכם). כלומר, לא בטוח שתוכלו בכלל לתבוע את חברת הביטוח במקרה ותזקקו לכך. חברות האשראי מודעות לכך ויגידו לכם את זה בעת שיחת ההפעלה של הביטוח בה גם ינסו למכור לכם ביטוח "משלים" או נוסף כדי שתהיו מכוסים.
 •  שימו לב לגבי הביטוחים שקופות החולים מציעות. מקובל לחשוב בטעות שמכיוון שאנחנו קונים מקופת החולים שלנו - הם מכירים את המצב הרפואי שלנו היטב ובטח יידעו לטפל במקרים רפואיים בחו"ל בצורה טובה (כפי שהם מטפלים במקרים בארץ). אך האמת היא שמדובר רק בשווק של ביטוח רגיל של חברות ביטוח אשר קופת החולים הם לא הגורם המבטח ולא מעורבות כלל בטיפול במקרים המתרחשים בחו"ל. בכל מקרה: מה שיקבע את הכיסוי הוא הפוליסה של חברת הביטוח עצמה. בנוסף זכרו שאתם קונים את הפוליסה מטלפן והוא לא זה שיעמוד מולכם במידה ותרצו לתבוע.
  כותב המאמר הוא סוכן ביטוח המתמחה בביטוחי נסיעות לחו"ל ובעל נסיון רב בביטוח תרמילאים. הוא תרמילאי מתמיד ומסייע לנוסעים מזה שנים ולכן מומלץ על ידינו.

 

רפואה

חשוב מאד שתבקרו במרפאת מטיילים לפני הנסיעה כדי לקבל את החיסונים הדרושים בזמן הנכון (מומלץ 6 שבועות לפני הנסיעה) בהתאם להוראות המרפאה וליעדי הטיול המתוכנן.
מזון, מקורות מים לשתייה וגופי מים לרחצה בארצות עולם שלישי יכולים להוות סכנה ממשית למטיילים ולזרים. בארצות הטרופיות ישנן תרבויות המורגלות לתנאי היגיינה שונים משל העולם המערבי. למטיילים זרים, תנאים אלו מהווים סיכון למחלות ולזיהומים. על כן, כדאי להתחסן ולרכוש ידע על כללי התנהגות מתאימים ודרכי מניעת הידבקות במחלות. זיהומים קטלניים יכולים להתפתח מחיידקים, מווירוסים או מפרזיטים.
מומלץ להקפיד במיוחד על כמה כללים:

 • שתיה - לא מומלץ לשתות מים ישירות ממקור טבעי כמו נחל, באר, אגם, בריכה וכו' מבלי שיעברו תהליך טיהור שיכשיר אותם לשתיה. זוהי הכללה מאד גורפת ויש כמובן מקורות מים טובים לשתיה, אך קשה להבדיל בין אילו שראויים לשתיה ואילו שלא, לכן מומלץ להמנע מכך. לא מומלץ לשתות מי ברז (ולרוב הם לא טעימים) מאחר ובמדינות עולם שלישי המים עלולים להיות מזוהמים.מה כן מומלץ לשתות - מים מינרלים מבקבוק סגור או מים שהורתחו לפחות 5 דקות. שתיה רותחת כמו קפה ותה. אפשר לטהר מים בעזרת קפסולות של כלור או יוד אך זו התעסקות שמתאימה לתנאים קיצוניים בהם לא ניתן להשיג מים טובים. רצוי גם ללמוד את העניין מבעל נסיון ולא להתעסק בכך בלי ידע.
 • מזון - בקניית מזון מוכן במסעדות או בדוכני רחוב כדאי מאוד לאכול אך ורק מזון שבושל היטב ומוגש חם. כל מה שלא בושל או מוגש קר עלול להכיל מזהמים שונים, בעיקר בגלל איכות המים בהם משתמשים בבישול, בהכנה ובשטיפת כלים. אפילו ירקות טריים חתוכים ותמימים כמו עגבניה ומלפפון יכולים להיות מסוכנים לנו. בקניית מוצרי מזון וחומרי גלם להכנה עצמאית אפשר בהחלט להשתמש בפירות וירקות טריים אך חשוב לשטוף אותם היטב עם מים ראויים לשתיה וסבון. פירות וירקות הניתנים לקילוף אינם דורשים טיפול מיוחד, פרט לקילופם.
 • היגיינה-
  צחצוח שיניים: כדאי לצחצח שיניים במים מטוהרים הראויים לשתייה.
  רחצה: אין סכנה ברחצה במקלחת של בית מלון או אכסניה. לא כדאי להתרחץ במקורות מים מתוקים בלי ידע ממקור אמין שהרחצה בטוחה. באגמים ונחלים שוכנים טפילים שונים המסוכנים לנו.
  שטיפת ידיים: כדאי להקפיד על שטיפת ידיים סדירה כדי למנוע העברה של חיידקים לעיניים, לפנים ולמערכת העיכול. או לחילופין להצטייד בג'ל מחטא לידיים שאינו מצריך שטיפה במים.
  במקרי פציעה: במקרה ונפצעתם יש לחטא היטב את הפצע במים וסבון ובהמשך גם באלכוהול. לאחר מכן יש לפנות לעזרה רפואית.