טיול לפסגות העולם והיופי בצפון הודו

מעבר לעובדה שבצפון הודו מחכים לכם הנופים היפים ביותר בעולם, שמושכים אליהם מיליוני תיירים כל שנה, מדובר במקום בו אפשר לשלב בין נופש להרפתקאות וגם ליהנות מהטבע הפראי שמקיף אותך. טרקים בצפון הודו נחשבים למאד פופולריים גם אצל חובבי אתגרים מנוסים וגם אצל אלה שרק גילו את החוויה. לכן, אם כבר הספקתם לחרוש לא מעט מדינות או רק מתחילים לחבב את החוויה, צפון הודו זה היעד הבא שלכם!

 

טרקים ומסלולי טיול פופולריים בצפון הודו

 

טרקים בצפון הודו מובילים אתכם למקומות הכי יפים באזור. למשל, אוטראקהאנד, הימאצ'אל פראדש (ביטוי המורכב מצירוף מילים בסנסריט ובהינדי ומשמותו "ארץ הרי השלג") וג'אמו וקשמיר ירגשו אתכם בזכות הנוף ההררי שלהם.


אגב, קחו בחשבון, שלכל אחד מהמסלולים באזורים האלה יש דרגת קושי משלו – מהקלילים למתחילים ועד קשים ממש לאלה שמחפשים להוכיח את עצמם. לצד הטרקים המוכרים והפופולריים, עובדים כאן על להציע לכם טרקים חדשים לחלוטין. מבחינה זו, גם אם פעם ביקרתם בצפון הודו, אתם בהחלט יכולים לעשות זאת שוב והחוויה תהיה אחרת לחלוטין.

 

הימאצ'אל פראדש - טיול בארץ הרי השלג

 

הימאצ'אל פראדש 

 

בשלושת האזורים שהזכרנו לעיל, אפשר לבחור בין עשרות ומאות טרקים ומסלולים שונים, אבל ישנם כמה שהם פשוט חובה לכל מי שרוצה לספר אחר כך שביקר בצפון הודו:

 

ביאס קונד - בהימאצ'אל פראדש מחכה לכם טרק ביאס קונד, מסלול מרהיב שיוביל אתכם למקורות של נהר הביאס המקומי. מדובר בטיול שנמשך בערך 3 ימים ולכן חשוב להיערך בהתאם מבחינת הציוד וכמובן לקחת מצלמה לדרך ולא פחות חשוב, מדריך.

 

אפשרות אחרת באותו אזור היא טרק על ההר דאו טיבה, שייקח אתכם דרך שדות ירוקים ושבילים בתוך יער. לפני שיוצאים לדרך מומלץ מאד לבלות במנאלי, נקודת היציאה למסלול, לפחות יום אחד, כדי להסתגל בהדרגה לגבהים.

 

המפטה פס במנאלי - מאזור מנאלי יוצא טרק נוסף, שאהוב מאד על מטיילים – טרק המפטה פס, המשך בין 5 ל-6 ימים. רובו עובר בסביבה הירוקה של קולו ובסוף מתקרב לאזור מדברי יותר של להול. זה לא מסלול קשה מדי, אבל מומלץ לפחות קצת להיות בכושר גופני. המסלול מתחיל בגובה של 2,800 מטר מעל פני הים ובמהלכו מגיעים עד כ-4,000 מטר מעל פני הים, ולכן כדאי להתקדם בהדרגה, כדי להסתגל לגובה.

 

צ'אנדרה טאל אגם הירח - אבל אם אתם מחפשים קסם אמיתי, כדאי לכם לנסות את צ'אנדרה טאל ("אגם הירח") – כך נקרא אגם מים מתוקים בלב הרי ההימלאיה. האגם מוקף הרים ונמצא בגובה של 4,300 מטר מעל פני הים. את שמו הוא קיבל בגלל צורתו המיוחדת המזכירה את סהר. מדובר במסלול קל, אבל בלתי נשכח בגלל יופי הנופים שמשתרעים מסביב לאורך כל הדרך.

 

אוטראקהאנד - טיול לאגם השלדים

 

אוטראקהאנד הודו

 

גם באוטראקהאנד, אזור תיירותי נוסף בצפון הודו, מצפה לכם טרק המוביל לאגם רופקונד, אגם הררי קסום שנקרא גם "אגם השלדים" בגלל שלדים אנושיים המפוזרים סביבו ובתוכו. אף אחד לא יודע מי היו האנשים האלה וממה הם מתו.

 

אחת הגרסאות טוענת שמדובר בחיילים יפניים שמתו במהלך מלחמת העולם השנייה, אבל בסופו של דבר נקבע כי מדובר באנשים משבט הודי, שמתו במאה ה-9 לספירה בגלל סופה חזקה. כך או כך, אם מתאים לכם טרק באווירה מיסטית, אתם פשוט חייבים להגיע לכאן.

 

עמק הפרחים והמקונד סהיב – מסלול שיקסים את כל חובבי הבוטניקה והצמחייה. לא ברור, מה עושה את המסלול הזה למדהים כל כך – מגוון צמחייה או הנוף מטריף החושים. כך או כך, מדובר באזור מאד גבוה מעל פני הים ולכן, גם אם בחלקו הוא ירוק ושופע, תיתקלו במהלך הטיול גם בחלקים יותר "הרריים", גבוהים מדי שכבר לא מאפשרים לעצים ולדשא לצמוח.

 

ג'מו וקשמיר - טיול לחבל ארץ לדאק

 

לדאק - חבל ארץ המחבר בין רכס קארקוראם להרי ההימלאי ושוכן במדינת ג'אמו וקשמיר. בחלק מהמקומות הוא עובר בגובה של 3,000 מטר מעל פני הים ובאזורים אחרים מגיע אפילו ל-6,000 מטר, מה שהופך אות ולמאתגר במיוחד ובלתי נשכח, גם בזכות המראות שפוגשים על הדרך.