כיצד תתכוננו לטיול הבא שלכם במזרח

טיול במזרח הוא טיול מרגש ומאתגר, שרבים מאתנו רוצים לחוות בשלב כזה או אחר של חיינו, ולכן חשוב מאוד לתכנן אותו היטב ולהתכונן אליו היטב.

טיול במזרח הוא טיול מרגש ומאתגר, שרבים מאתנו רוצים לחוות בשלב כזה או אחר של חיינו. במיוחד לאחר השחרור מהצבא, כאשר אנו מחפשים מקום שקט ובלי דאגות מותרות. כשאנחנו עושים זאת, חשוב מאוד לתכנן אותו היטב ולהתכונן אליו היטב – מבחינת ציוד ומבחינת מסלול. אם אתם לא בטוחים כיצד לעשות זאת, אנחנו כאן עם הנקודות החשובות.

המזרח הפך עם השנים לאחד היעדים האהובים ביותר על ידי ישראלים רבים

היעדים האהובים ביותר על ידי ישראלים לאורך השנים היו יעדים די קלאסיים – אירופה הקלאסית, ארצות הברית וכדומה. עם זאת, בעשרים-שלושים השנים האחרונות ישנו שינוי משמעותי בכובד המשקל של היעדים בהם בוחרים ישראלים רבים, כאשר מזרח אסיה ודרום אמריקה הופכים ליעדים יותר ויותר פופולאריים משנה לשנה. השילוב בין התרבויות המזרחיות הייחודיות, המראות הטבעיים והפראיים ופלאי העולם בהם אפשר לחזות – הופכים את המזרח ליעד פופולארי ביותר, ולטיול שרבים שואפים אליו ומתכוננים אליו זמן רב. כשאתם מתכננים את הטיול הבא שלכם במזרח, אתם צריכים להתכונן אליו היטב מבחינה אישית, מבחינת תכנון הטיול ומבחינת ציוד מתאים – וניסינו לסכם לכם כאן את הפרטים החשובים ביותר.

 

המראות הייחודיים, הנופים הפראיים והתרבויות המסקרנות של מזרח אסיה הפכו את האזור ליעד שאין כמותו עבור טיולים, בין אם לצעירים אחרי צבא ובין אם למבוגרים בטיול מאורגן. כשאתם דואגים לכל פרט ופרט, מציוד קמפינג, דרך תכנון המסלול ועד סגירת ביטוח מתאים – הטיול שלכם יכול להתחיל בראש פתוח, אבל בראש שקט.

הציוד החשוב והמשמעותי, והפרטים שחייבים לתכנן לפני הטיול הבא שלכם במזרח

  • תכנון המסלול – אחד הדברים המהנים ביותר בטיול במזרח הוא ספונטניות, אבל עם הספונטניות חשוב לתכנן בצורה נכונה את המסלול העקרוני שלכם ולהכיר את האזורים השונים ותכונותיהם. אם אתם מטיילים באזורים ללא קליטה סלולארית וללא גישה לאינטרנט – חשוב להכיר את האזורים האלה מבעוד מועד ולהיערך לכך. אם ישנם יעדים שאתם יודעים מראש שאתם רוצים להגיע אליהם, חשוב לתכנן זאת נכון מבחינה כלכלית, בכדי שיישארו לכם תמיד די משאבים להגיע מיעד ליעד. בתוך המסלול העקרוני שלכם, השאירו את המקום הנחוץ לספונטניות.
  • ציוד מתאים – טיול במזרח דורש מכם הכנה מתאימה של לא מעט ציוד. זה מתחיל, כמובן, בתיק טיולים מתאים שהוא הכרחי בכל מקרה. לאחר מכן יש לבחור בצורה נכונה נעלי טיולים, שימורים ומים, וכן ציוד קמפינג. החל מציוד בישול, דרך אוהלים ועד שק השינה שלכם – ציוד קמפינג הוא חלק בלתי נפרד מטיול במזרח, עם מסלולי הטיול הרבים בו, מנפאל ועד הפיליפינים.
  • היערכות אישית – ישנם מספר פרטים שחשוב להיות מוכנים אליהם מבחינה אישית – זריקות שצריך לקחת, כדורים שצריך לוודא שיש לכם (מלרון), ביטוח מטיילים ועוד. כל פרט ופרט כזה הוא קריטי ולא ניתן לטייל בלעדיו בראש שקט ובטוח.

כשאתם מתוכננים וערוכים היטב, אתם יכולים ליהנות מהטיול גם בזמנים של חוסר וודאות עולמית - מגפת הקורונה אכן שינתה את כללי המשחק אך עם היערכות נכונה תוכלו לצאת לדרך גם בימים אלה. 

 

אנחנו ממליצים לעקוב אחר העדכונים השוטפים בעמוד ה- Facebook שלנו ולהתייעץ בכל עת 24/7 -

03-8006808 או בחירום 03-6006505