צור קשר לקבלת מידע

מלאו טופס זה ונחזור אליכם בהקדם
אנא מלאו את טופס - צור קשר לקבלת מידע

לפרטים נוספים:

מרכז שירות 03-8006808

רשת תקשורת, רשת ביטחון

לחברות וארגונים הפועלים בחו"ל יש משימה מורכבת – לוודא שהעובדים שלהם יוצאים וחוזרים בשלום. המשימה מתחילה כבר בשלב ההכנות, בדגש על יכולות תקשורת שיפעלו בכל מקום ומצב

לחברות רבות יש תשתיות מעבר לים, מה שדורש יציאות תכופות לחו"ל של משלחות וגורמים בכירים מטעמן כולל שהות קבועה בשטח. בין אם מדובר במדינות המוגדרות מתקדמות או בין אם אלו מדינות עולם שלישי, ישנה חשיבות גדולה ליכולת של החברות להישאר בקשר עם העובדים בשטח ולהתנהל מרחוק בכל מצב.

 

רגע לפני שיוצאים לדרך

אמצעי תקשורת היו כאן מאז ומעולם, נכון התקדמנו מאותות עשן מרחק שנות אור אבל גם הרשתות בהן אנו פועלים היום בעלות יתרונות וחסרונות. רשתות סלולריות לדוגמה פועלות מעולה, אך הן תלויות בפריסת לווינים ואנטנות והן גם לרוב הראשונות ליפול במקרי קיצון כמו אסונות טבע ומשברים מדיניים. אם חברה בחרה לפעול מעבר לים היא לא יכולה להסתמך על זה שתשתית התקשורת הרגילה והמוכרת תהיה זמינה עבורה בכל עת, לכן חשוב לבחון פתרונות נוספים.

תקשורת לווינית, מספקת 100% קליטה בכל מקום תחת שמיים פתוחים ומאפשרת לא רק הוצאת שיחות והודעות אלא גם שירותים מתקדמים היכולים לשמש הן את מטה החברה והן את הגורמים בשטח, לדעת מה קורה בכל רגע נתון ואף לפעול בחירום.

 

תמיד בקליטה, תמיד בשליטה

לרובנו המצב של חוסר קליטה מעלה מחשבות של שהייה באמצע שום מקום, אבל האמת שזה יכול לקרות בכל מקום. מעבר לשימוש בתקשורת לווינית מאפשר לא רק את הקליטה שדיברנו עליה אלא שליטה מלאה על מה שקורה בשטח. יותר מכך, זהו אמצעי תקשורת שהוכח כמציל חיים, אבל על זה נרחיב עוד בהמשך. לא משנה אם אתם פועלים בחירום או בשגרה, פריסת מכשירים לווינים תאפשר תקשורת דו-כיוונית בין האחראים על המשימה ובין העובדים הנמצאים בשטח.

לא רק שתוכלו לדעת היכן העובדים נמצאים בכל רגע נתון, תוכלו גם להפעיל באמצעות המכשיר הלוויני פונקציות מתקדמות של טרקינג (איכון) , שימוש בכפתור SOS בחירום כולל חיבור למרכז שליטה 24/7, קבלת דיווחי מזג אוויר, התראות ייעודיות ואף לאפשר שליחת הודעות SMS/מיילים לכל מספר או כתובת בעולם ללא תלות ברשת הסלולרית.

 

מדווחים מהשטח

כולנו הבנו שתקשורת היא חשובה, אבל אם רוצים להבין עד כמה, הניסיון מהשטח חזק מהכל. מתחילת שנת 2021 הגיעו למרכז השליטה של "MAGNUS איתור וחילוץ" אירועים רבים מהמגזר העסקי והפרטי. הבולטים מביניהם ארעו באתיופיה, אפריקה.

בשנה האחרונה המדינה נמצאת באי יציבות שלטונית על רקע החלפת השלטון וסכסוכים אתניים, מה שמהר מאד מתפתח להפגנות ותקריות אלימות.

במקרה הראשון, מלחמת אזרחים פרצה בחבל תיגראי שבצפון אתיופיה בו שהו עשרות עובדים ישראלים. רשתות התקשורת הופלו ע"י הצבא המקומי והקשר עמם נותק. הצוות פעל ליצירת תקשורת עם המבוטחים, פעולה שיכלה להתבצע בחלון זמנים קצר יותר אם הם היו מצויידים במכשיר לוויני. לאחר יצירת התקשורת ובניית תמונת מצב מלאה פעל צוות MAGNUS  לחילוץ המטיילים מאזור הסיכון, בשיתוף פעולה של מרכז השליטה עם משרד החוץ. צוות הדסק הצליח להעביר מכשיר לוויני לרשות העובדים בשטח עד שתואם חילוץ באופן בטוח מהאזור.

במקרה שני, משפחה ישראלית נסעה לאזור גונדר ושהתה במיקום בו הייתה קליטה סלולרית. בני המשפחה שמרו על תקשורת יומיומית עד אשר יום אחד, הקשר עם המשפחה נותק והם הוגדרו כנעדרים עם חשש לחייהם לאור קרבות בין מליציות שפרצו באזור.

 

צוות חילוץ מיוחד של MAGNUS הוטס לתא השטח ופעל בשיתוף עם צוותים מקומיים, הצבא ומשרד החוץ שחתרו להקמת תקשורת עם המשפחה ובחינת מצבם עד שיתאפשר חילוץ. לאחר אימות, הם אותרו באחד הכפרים וצוות החילוץ בנה עבורם נתיב מילוט באופן בטוח תוך שמירה על נהלי תקשורת עד החזרה הבטוחה לארץ.

 

מקרים אלו הם בעלי סוף טוב, אבל אנו מבינים פעם אחר פעם כי אירוע חירום יכול לקום וליפול על היכולת לתקשר ולדעת מה המצב בשטח. אותה יכולת מסייעת היום לחברות וארגונים רבים לנהל סיכונים של הצוותים, לייעל עלויות, לנהל תקשורת ויותר מזה להרוויח לא רק רשת תקשורת, אלא רשת ביטחון.