יצירת קשר
מרכז שירות 03-8006808

אנא מלאו את טופס - יצירת קשר
מרכז שירות 03-8006808

קו סיוע למקרי חירום

03-6006505

חיליק מגנוס

מייסד MAGNUS איתור וחילוץ 

יחיאל ("חיליק") מגנוס, נולד בשוודיה בשנת 1949.

בשירותו הצבאי, התגייס לגדוד 50 של הצנחנים, במהלך השירות תיפקד כלוחם, מפקד מחלקה ומפקד פלוגה.

השתתף במבצעי עומק מורכבים, לחם במלחמת ההתשה, מלחמת יום הכיפורים ומלחמת לבנון הראשונה.

לאחר שיחרורו מצבא הקבע התמנה למנהל מרחב סיני ברשות הטבע והגנים.

עם נסיגת ישראל מסיני, במסגרת הסכם השלום עם מצרים, עבר לניהול פרויקטים משותפים של ישראל ויפן בתחום התרבות והתיירות. בתקופה זו החל ה"רומן" של חיליק עם המזרח הרחוק ובמהרה הפך ליועץ מבוקש בקרב תרמילאים הישראלים שהחלו לנהור מזרחה באותן השנים.

 

חיליק מגנוס - מייסד וראש יחידת החילוץ

 

 

בשנת 1994, בעקבות ריבוי התרמילאים ומצבי המשבר אשר דרשו פעולות איתור וחילוץ, לצד הידע וההצלחות בתחום, הוקם הצוות הייעודי הראשון לאיתור וחילוץ מטיילים ישראלים בחו"ל.

 

במשך השנים הוביל חיליק משלחות איתור וחילוץ רבות אשר הצילו מאות מטיילים.

במקביל לפעילותו בעולם הקים חיליק רשת קשרים בינלאומית, תוך שיתוף פעולה הדוק עם משרד החוץ הישראלי.

 

חיליק ייעץ לחברות וארגונים ממשלתיים וסייע לאלפי משפחות לקבל מידע ואות חיים מיקיריהם. עם השנים ולאור הצלחותיו חסרות התקדים בתחום, זכה לכינוי "המחלץ הלאומי" ולאות הוקרה על פועלו, נבחר להדליק משואה לרגל יום העצמאות ה-57 של מדינת ישראל בשנת- 2005.

במהלך השנים הכשיר חיליק צוות של מומחים בתחום האיתור והחילוץ לצד הרחבת פעילות החברה הכוללת גם פיתוחים טכנולוגים, סיוע ומתן יעוץ בעת אסונות טבע ומשברים ביטחונים וניהול משא ומתן לשחרור חטופים.

צוותי MAGNUS בראשותו של חיליק היה בין ארגוני ההצלה הבינלאומיים הראשונים שהגיעו לחופי תאילנד לאחר אסון הצונמי ב-2004 וחילצו משם מטיילים ישראלים רבים. 


כיום ממשיכה החברה להתפתח לאור חזונו של חיליק, ולהרחיב את פעילותה הבינלאומית. החברה מציעה כיום מגוון רחב של שירותים וכיסויים למטיילים, למשפחות ולארגונים השוהים בחו"ל.