מידע מקצועי

אמא, אבא - הכל בסדר

צמד המילים שכל הורה שומע לפחות פעם אחת ביום זה – "הכל בסדר", לפעמים עם הקדמה של – "תסמכו עלי". אנחנו באמת סומכים עליהם, אבל כשהילדים טסים לטייל אלפי ק"מ מהבית, איך יודעים שהכל באמת בסדר?

3 טרקים קצרים ומומלצים בנפאל

אספנו עבורכם 3 הצעות לטרקים קצרים ומהנים שלא יגזלו מכם זמן רב מידי!

היפותרמיה

חיליק מגנוס

עונת המונסונים

כמו בכל שנה, תופתעו לשמוע, מגיעה עונת המונסונים - מזג אוויר בו כל יום (כמעט) יורדים מטחי גשם כבדים אזורי המונסון מאפיינים את המזרח
חיליק מגנוס

אילו סכנות יש בטיול? תאונות דרכים

תמיד נהוג לשאול אותי אילו סכנות יש בטיול? ואיזה עצות יש לי על מנת לצמצם את הסיכונים? לפנינו עוד מחזור של טיולים, כשבפתח העונה של דרום אמריקה ומרכז אסיה. כשנבחן את רשימת התקלות והתאונות האפשריות בטיול, יבלוט גורם אחד ביותר. לא הטרקים, לא פעילות האקסטרים ואף לא גורמי סיכון אחרים מובילים את הסטטיסטיקה... תאונות דרכים!
חיליק מגנוס

התמודדות עם תנאי מזג אוויר קיצוניים

בהרים ובמקומות גבוהים חשוב לדעת שמזג האוויר מתחלף באופן לא צפוי, איך נערכים מראש? הכל בכתבה הבאה

הכנה לטיול

עונת הטיולים הסתווית לפנינו, יש ימים בהם העננות משרה תחושה של סתיו. בשולי השדות עומדים החצבים בפריחתם, בית הספר שרק התחיל יוצא לחופשות ורחש החגים כבר אופף אותנו, רבים יוצאים לטייל ורבים אחרים יצאו עם פרוס החגים.
חיליק מגנוס

רעידת האדמה באי לומבוק, אינדונזיה: שימוש במערכת לווין ככלי בידי צוותי חילוץ מיומנים

טסים לחו"ל? זה בשבילכם

קניתם כרטיס טיסה, התחלתם לארוז את המזוודה, אפילו סגרתם ביטוח נסיעות שכולל הרחבת איתור וחילוץ, מצוין אבל מה זה אומר?

לא ידעתי זה קטלני: נסיעות, תאונות ותנועה ברכב

הנושא הכואב ביותר והמסוכן ביותר במהלך כל טיול, הוא התנועה ברכב. המספר הגדול ביותר, באופן מוחלט ובאחוזים של נפגעים, הם נפגעי תאונות הדרכים.
חיליק מגנוס

מידע למטיילים- מחלת גבהים

הכנה למטיילים: התמודדות עם מצבי חירום

מטיילים היוצאים לטרקים עושים הכנות לקראת הדרך הצפויה להם, אבל מה קורה כשהדברים לא הולכים לפי התכנית? כדי לדעת איך להיערך מראש, ריכזנו עבורכם דרכים להתנהלות נכונה.

10 כללי אצבע לפני יציאה לטרק בחו"ל

עזרה ראשונה בשטח

אנחנו לא יכולים לחזות את העתיד, אבל אנחנו כן יכולים להתכונן אליו. ידע מקדים לצד ציוד בסיסי יכולים לשנות לכם את מהלך הטיול במקרה בו אתם זקוקים לעזרה מיידית

טיול באזור הררי

מההרים ניתן לצפות בנופים מדהימים, אבל לא פחות חשוב לצפות את הסכנות ולהיערך בהתאם לפני היציאה לטיול.

מחלת גבהים

חיליק מגנוס

איומים פליליים

תיירים חשופים למספר איומים כמו שוד, חטיפה, פיתוי לבלדרות ועוקצים למיניהם. איומים אלו הם בדרך כלל על רקע פלילי, בשביל להשיג כסף. פיגועים על רקע פוליטי נדירים בהרבה אך אפשריים. הכללים הבסיסיים של זהירות למטיילים טובים גם לכאן – לא להשאר לבד, לטייל בקבוצה של חמישה אנשים או יותר, לא להגיע לאזורים מסוכנים או לאזורים שהם לא לתיירים, להעזר במדריך ואם אין אפשרות לשכור מדריך, לאסוף מידע אמין על האזור ולא להתפתות להצעות מאנשים "נחמדים" שנתקלו בך במקרה ברחוב.

תחבורה ונסיעות

כל הסכנות האקזוטיות שקל יותר לדמיין, דווקא הסכנה השכיחה שאנחנו מכירים מהבית - תאונות דרכים, פוגעת ביותר מטיילים מאשר כל סכנה אחרת. מומלץ להסתמך רק על כלי תחבורה מודרניים, שמופעלים על ידי חברות מוכרות ומורשות, המיועדות לתיירים בלבד. רצוי שלא להתפתות לטיולים שמצריכים נהיגה עצמאית, ובמיוחד בנוגע לאנשים שאינם מיומנים בנהיגה או ברכיבה.

תכנון הטיול ואיסוף מידע

אחד הגורמים הקטלניים ביותר בטיול הוא המשפט "לא ידעתי". הדבר הכי חשוב שכל מטייל צריך הוא, לדעת לאן הוא מגיע. לפני שיוצאים לטיול, חשוב לזכור שמטרת הטיול היא להנות. לכן, כדאי להיות מוכנים מראש על ידי איסוף של מידע אמין על המקום אליו אתם נוסעים, תנאי השטח שלו, מזג האוויר וכו' ובכך למנוע תקריות מיותרות ומצבים לא נעימים ואף מסוכנים.

מטיילים - מה חשוב שתדעו במצב של רעידת אדמה

מה דרוש ממטיילים לעשות על מנת להיערך לתרחיש של רעידת אדמה? המידע המלא במאמר הבא

מה עושים כשמאבדים את הדרך

מטיילים רבים היוצאים למסעות ארוכים וטרקים עושים הכנות רבות של הדרך הצפויה להם, אבל מה קורה כשהדברים לא הולכים לפי התכנית?

ציוד הישרדות לתרמילאים שיהפוך את הטרק בדרום אמריקה ובמזרח לרגוע יותר

איזה ציוד הישרדות יקל עליכם בתנאי שטח קשים ומה יוכל להציל אתכם כשהמצב הופך קשה? אלו הם הפריטים שלא כדאי לוותר עליהם כשיוצאים לטרק רחוק מהבית.

חילוץ ממערות- כיצד עושים זאת?

חילוץ מערות הוא תחום מיוחד של חילוץ שטח בו אנשים פצועים, לכודים או אבודים מקבלים סיוע רפואי ומחולצים ממצבים שונים בתוך מערות. מידע אודות תחום החילוץ במאמר הבא.
מאת איתי שקולניק - מועדון המערות הישראלי

כיצד לשרוד בתנאי שטח קשים בטרקים המובילים בעולם

בין אם מדובר בטרק המפורסם בקוסקו שבפרו או באחד הטרקים האהובים באיי תאילנד, תנאי שטח קשים בכל מקום מרוחק מהבית יכולים ליצור חששות כבדים. כדי לשרוד את תנאי השטח הקשים יש כמה כללי זהירות שחשוב לקיים.

טלפון לוויני - אמצעי תקשורת חשוב ביותר לטיולים ארוכי טווח

להשכרת טלפון לוויני חשיבות רבה בתכנון ורכישת הציוד המתאים לקראת היציאה לארצות רחוקות. המכשיר ניתן להשכרה לתקופות טיולים ארוכות והתשלום עליו הוא מינימלי אל מול הערך שהוא נותן למטיילים.

טיפים ליוצאים לחופשת אופניים בחו"ל

נסיעה לחופשת אופניים בחו"ל כוללת מספר נושאים שמוסיפים לתחושת ההרפתקה והראשוניות, כאשר חלקם הם נושאי בטיחות חשובים שיש לקחת בחשבון. במאמר הבא תקבלו מספר המלצות ממדריך הרכיבה יואב לביא.

האם לבחור טיולים מאורגנים או טיולים אישיים?

לאנשים שונים מתאימים סוגים שונים של טיולים. מהם היתרונות והחסרונות של טיולים מאורגנים לעומת טיולים אישיים, ומה מתאים עבורכם? על כך - בכתבה שלפניכם.

כיצד תתכוננו לטיול הבא שלכם במזרח

טיול במזרח הוא טיול מרגש ומאתגר, שרבים מאתנו רוצים לחוות בשלב כזה או אחר של חיינו, ולכן חשוב מאוד לתכנן אותו היטב ולהתכונן אליו היטב.

ציוד לטיולי תרמילאים

כאשר מתכננים טיול רגלי הכולל לינת שטח, נדרש ציוד מיוחד לטיולי תרמילאים. הציוד חיוני מאוד בטיולי תרמילאים בארצות שמחוץ לישראל, אך טיילים לרוב משוטטים גם בשבילי הארץ ונהנים מנופיה.

חיבור בין הסמארטפון לטלפון לווייני

כיום ישנו פתרון, שמספק חיבור בין טלפון סלולרי למכשיר לוויני אשר אינו עושה שימוש ברשת הסלולרית ואינו מסתמך על שאלות של קליטה, חיבור לאינטרנט או חיבור לרשת הטלפונית.

רשימת ציוד לטיול הגדול בדרום אמריקה

איזה ציוד למטיילים צריך לארוז ולקחת אתך לטיול הגדול? איך לארוז מוצ'ילה לתפארת? זוהי רשימת הפריטים שעליהם אסור לוותר בשום אופן.

מחלת גבהים: כל מה שצריך לדעת

יצאתם למסע ואתם נמצאים בנקודה גבוהה, לפתע הנוף הוא לא זה שמקשה עליכם לנשום, רמת החמצן יורדת ותסמינים נוספים מסכני חיים מופיעים- איך מתמודדים עם מחלת גבהים?

איזה ציוד דרוש לטיולי אקסטרים מרגשים ובטיחותיים?

לקראת הטיול הגדול חשוב מאוד לדאוג מראש לכל הציוד ההכרחי על מנת לבטח את החוויה ובכדי להיות מוגן מכל כיוון ותרחיש אפשרי. לפרטים היכנסו למאמר.