איזה ציוד דרוש לטיולי אקסטרים מרגשים ובטיחותיים?

לקראת הטיול הגדול חשוב מאוד לדאוג מראש לכל הציוד ההכרחי על מנת לבטח את החוויה ובכדי להיות מוגן מכל כיוון ותרחיש אפשרי. לפרטים היכנסו למאמר.

הגיוון הרב באפשרויות הבילוי השונות מאפשר לנו לבחור את החוויות שלנו בקפידה. בנוסף, היות וכולנו מעוניינים לחוות תחושות אדרנלין מהנות ומהפנטות – אנו עדיין צריכים לשמור על הבטיחות ולעשות את כל האפשרי על מנת שכל טיול, כל אתגר וכל מסע יסתיים בשלום, ללא פגיעות פיזיות או נפשיות. על מנת שכך יהיה, חשוב מאוד לדאוג מראש לכל הציוד ההכרחי על מנת לבטח את החוויה, ובכדי שתוך כדי המסע לא תצטרכו לדאוג לשום דבר עד לרגע שבו תתעורר בעיה כלשהי.

 

ציוד בטיחותי

יש לבחור את הציוד בהתאם לפעילות המתבצעת. במידה ומדובר בטיפוסי הרים וסנפלינג, יש לדאוג לביגוד והנעלה מתאימים וכן ציוד בטיחותי ומחוזק (ידיות, כבלים חזקים, מנגנון בטיחותי ועוד). כל אלה יאפשרו ליהנות מהאוויר הצח והנופים המדהימים מבלי לדאוג ל"מה יהיה אם...?". חשוב לקחת בחשבון, שלא תמיד אפשר לדעת מהו הציוד הספציפי הדרוש לפעילות  שתכננתם עבור עצמכם. לכן, במידה ואתם יוצאים לטיול אקסטרים כלשהו בפעם הראשונה, תמיד מומלץ לפנות למומחים בתחום הבטיחות והחילוץ, על מנת לקבל ייעוץ מותאם ולמנוע בעתיד את ההתרחשויות שעשויות להוביל אתכם לבעיות או אפילו סכנת חיים.

 

טלפון לוויני – לטיול אחראי בראש שקט

אחד האמצעים הנפוצים בשנים האחרונות לביטוח הטיולים שלכם הינו הטלפון הלוויני המאפשר ליצור קשר עם כוחות חילוץ במידת הצורך. יתר על כן, חברות מקצועיות בישראל המספקות שירותי מיגון וביטוח של טיולי אקסטרים בחו"ל. אחד האירועים המצערים ביותר שאנו עדים להם הם מצבים של ישראלים שנעלמים ביערות או בהרים במהלך הטיול, נופלים קורבן למפגעים שונים. יתכן שבמידה והיה להם אמצעי קשר להזעיק עזרה – המצב היה שונה. לכן כיום מומלץ מאוד להשכיר טלפון לוויני שאינו דורש הרבה מקום או תחזוקה, אך במידת הצורך מאפשר לכם ליצור קשר עם כוחות הצלה וסיוע מכל פינה ברחבי העולם, גם במקומות בהם מעולם לא הייתה (ואולי גם לא תהיה) קליטה סלולארית מכל סוג.

 

טיולי אקסטרים והערכות בטיחותית

 

ציוד נוסף שהופיע בשנים האחרונות - מצלמת GOPRO

 

מלבד אמצעי מיגון, כיום תחום האקסטרים כולל ציוד מגוון ביותר הדרוש לחוויה המושלמת. כיום, נראה שאי אפשר לעשות שום דבר מבלי לתעד אותו. במילים אחרות – תמונות, או שזה לא קרה. לכן תחום מצלמות האקסטרים גדל במהירות, מספק מצלמות ברמה הגבוהה ביותר בליווי ציוד מתקדם להתקנה ומיגונם למטרות שונות. מצד אחד, הגולשים, המטפסים ושאר חובבי האקסטרים רוצים לקבל מזכרות להרפתקאות שלהם. מצד שני, פעמים רבות מצלמות אלה משמשות גם כן כאמצעי ביטחון ובקרה, על מנת לבדוק בדיעבד את הביצועים, לנתח את ההתנהגות ולעשות עבודה טובה ביותר בעתיד, גם מבחינת הרמה הספורטיבית, אך גם בכדי להימנע מטעויות מסכנות חיים. השכרת מצלמת גו פרו מהווה כיום חלק בלתי נפרד מתרבות הספורט וטיולי האקסטרים מכל הסוגים והמינים.