3 טרקים קצרים ומומלצים בנפאל

אספנו עבורכם 3 הצעות לטרקים קצרים ומהנים שלא יגזלו מכם זמן רב מידי!

נפאל היא כבר מזמן לא רק יעד של טיול אחרי צבא, מדי שנה היא מושכת אליה מטיילים מכל הגילאים. איך אפשר להספיק את מגוון הטרקים שיש למדינה להציע?

 

 

אספנו עבורכם 3 הצעות לטרקים קצרים 


ארזתם את התרמיל, ארגנתם את כל הציוד הנדרש והנה אתם מתכננים לצאת לאחד מהטרקים עליהם קיבלתם המלצות עוד מהארץ. בנפאל תוכלו למצוא מגוון טרקים המתאימים לכל הרמות וסוגי המטיילים ממשוחררים טריים ועד משפחות עם ילדים.


תמיד עולה השאלה מתי היא העונה המומלצת להגיע לנפאל, ניתן לבחון את עונת הסתיו מאמצע ספטמבר ועד דצמבר עם מזג אוויר יחסית נוח. שימו לב, כי בכל מקרה יש לצאת לטרק עם ציוד המתאים ביום אחד ל-4 עונות, בגבהים מזג האוויר עלול להשתנות בפתאומיות. כמו כן, צאו לטרק עם מדריך מסוכנות מוכרת על מנת שתוכלו ליהנות מהחוויה והנופים המדהימים.

 

טרק פון היל (Trek Poon Hill)

 

משך זמן: כ-3 ימים.
גובה: 3,200 מטר.
עונות: ספטמבר - נובמבר | מרץ -– מאי.

 

טרק פון היל

 

ההטרק מהווה למעשה היכרות ראשונית עם האזור. מדובר במסלול קל יחסית, במהלכו בין תוכלו להתרשם מהכפרים ולספוג את התרבויות המקומיות של קהילות גורונג ומגר. כדי להגיע לנקודה הגבוהה ביותר של הטרק, תעלו במדרגות רבות דרך ג'ונגלים ומעל נהרות כשמסביב ניתן להתרשם מהנוף של ההרים הגבוהים בעולם. הנוף הוא פנורמי ותוכלו להתרשם מההרים הגדולים והפוטוגניים ביותר: דהוליאגירי, נילגירי, מחאפוחארה, אנפורנה ולמג'ונג. לצד המעיינות החמים של ג'ינו דנדה.


טרק הלמבו (Trek Helambu)


משך זמן: 5-7 ימים
גובה: 800 - 3,600 3,600-3,800 מטר
עונות: מרץ - יוני | ספטמבר -– דצמבר.

 

טרק הלמבו

 

הלמבו – אזור כפרי הממוקם במרחק של כ-80 ק"מ מקטמנדו. מסלול הלמבו לוקח בדרך כלל כשבוע. מדובר במסלול מעגלי, שבהתחלה מטפס על הצוק שיוופורי עם תצפית מדהימה אל מרכז ההימלאיה. בהמשך תגיעו לעמק הלנגטנג, המוכר גם כ-"-"עמק הקרחונים" שמשני צידיו של העמק מתגלה נוף מרהיב של ההרים. חלקו התחתון של העמק מציג יער אורנים עם נהרות שזורמים בקצב איטי ונחלי הרים שזורמים בקצב מהיר במיוחד.


בהמשך ניתן להלך בין פסגות עטופות שלג, כרי דשא במרחב ולחוות תנאי טבע פראי. בחלקו העליון של העמק ישנם גשרים המשתרעים על סלעים מגושמים, המספקים למטיילים מעברים עטופים בערפל מעל אגמים זעירים עם קרחונים בליווי ציפורים מזנים נדירים, צמחיה פראית והמון פרחים. בנוסף, תעברו גם דרך כפרים ותוכלו לראות כיצד מגדלים יאקים ואפילו – איך מספקים מי שתייה לקטמנדו דרך מנהרות מיוחדות.

 

 

טרק נגרקוט-דוליקל (Nagarkot to Dhulikhel)


משך זמן: יום אחד
גובה: 1,350 -– 2,300 מטר
עונות: מרץ

 

טרק נגרקוט


אם נקודת היציאה שלכם היא מנגרקוט לדוליקל, רוב הדרך תהיה בירידה. מדובר במסלול מאד קצרקצר יחסית עם , נופים פנורמיים מרהיבים להרים, מהם תוכלו להתרשם בעיקר בימים בהם מזג האוויר בהיר. ניתן אף לשלב עצירה בדוליקל וליהנות מהאוכל המקומי.