ציוד לטיולי תרמילאים

כאשר מתכננים טיול רגלי הכולל לינת שטח, נדרש ציוד מיוחד לטיולי תרמילאים. הציוד חיוני מאוד בטיולי תרמילאים בארצות שמחוץ לישראל, אך טיילים לרוב משוטטים גם בשבילי הארץ ונהנים מנופיה.

מטיילים בארץ – ציוד חיוני

טיולים בארץ הם פשוטים יותר לכאורה, ובכל זאת המטיילים חייבים לדאוג לציוד מתאים אשר יאפשר טיול בתנאים נוחים ובטוחים. חנויות מרובות מציעות ציוד מגוון, ומומלץ להתכונן לרכישה על מנת לוודא שלא מחמיצים פריטים נחוצים או נסחפים להוצאות מיותרות. ראשית יש לחשוב, כמובן, על התרמיל עצמו. מטייל למרחקים ארוכים אינו יכול להסתובב עם תיק התלוי על כתף אחת או עם תיק גב קטן. מזוודות – ואפילו קטנות עם גלגלים – אינם מתאימות כלל לאדם הצועד בתנאי שטח. התרמילאי זקוק לתרמיל מיוחד המותאם לטיולים ממושכים, שאליו ניתן לקשור שק שינה ומזרן שטח. התרמיל מגיע עם רצועות מרופדות היטב לכתפיים ועם רצועות הנחגרות סביב הגוף כדי להבטיח פיזור משקל מיטבי. בשוק קיימים דגמים מסוגים רבים ושונים ובטווח רחב של מחירים. ההמלצה היא לגשת לחנות ולמדוד את התרמיל על גופכם.

ציוד הישרדות לטיולי תרמילאים בתנאים קשים

עונת הקיץ והחורף

כאשר מבצעים טיולים בארץ בעונת החורף, יש לוודא שיש כיסוי עמיד למים לתרמיל. אף מטייל אינו רוצה להגיע למנוחת הלילה כשכל חפציו ספוגי מים. באופן דומה מומלץ להתנהל עם שכמיה או מעיל גשם להגנה על הגוף. ציוד נוסף לתקופות קרות או ללילות קרים: כובע צמר, גרביים חמות לשעות הלילה. יש המרחיקים לכת ורוכשים ביגוד תחתון תרמי – הדבר הגיוני יותר בטיולים בחוץ לארץ, אבל בישראל התנאים לרוב אינם דורשים ציוד שכזה. בארץ חמה כמו שלנו חייבים לזכור את ההגנה מפני השמש – קרם הגנה וכמובן כובע מתאים. הביאו כובע וקרם הגנה בכל עונות השנה כדי שלא תסיימו את הטיול עם עור צרוב ומתקלף. משקפי שמש ובגד ים ישלימו את הציוד המתאים לימים החמים.

ציוד חיוני לכל מטייל

ולבסוף: ציוד חיוני למטיילים שאסור לחסוך סביבו הוא זוג נעלי שטח טובות – הן יעשו את ההבדל בין יום טיולים ממושך ומהנה לבין יום מתסכל וקשה. נעליים גבוהות ואיכותיות מגנות על בעליהן מתנאי השטח ושומרות על הרגליים עצמן. ארזו בתרמיל גם ציוד עזרה ראשונה. אין לשכוח תרסיס להגנה מפני יתושים. הציוד ללילה יכלול כמובן שק שינה, ורצוי גם מזרן שטח. פריט נוסף שאסור לשכוח הוא, כמובן, פנס. בעונות הקרות מומלץ להצטייד גם באוהל. בגדים, כלי רחצה, ומגבת קטנה ישלימו את הציוד הנדרש. מובן שחיוני להצטייד בכמויות מתאימות של מים ומזון – בהתאם לתנאי הטיול ואורכו.