האם לבחור טיולים מאורגנים או טיולים אישיים?

לאנשים שונים מתאימים סוגים שונים של טיולים. מהם היתרונות והחסרונות של טיולים מאורגנים לעומת טיולים אישיים, ומה מתאים עבורכם? על כך - בכתבה שלפניכם.

גם לטיולים מאורגנים וגם לטרקים אישיים יש יתרונות וחסרונות. אולם, לכל אדם יש צרכים שונים, תחומי עניין מגוונים ואופי אחר, שמשפיעים על מה שמתאים עבורו. לפני שאתם אורזים את התיק וקונים את כרטיס הטיסה, או מחפשים קרוזים להפלגה לאיזה יעד באירופה – כדאי להחליט מה הדבר הנכון עבורכם: האם אתם אנשים שייהנו לטייל לבד, או שאתם צריכים מסגרת קבוצתית, חברה והדרכה. כך או כך – כדי לקבל את ההחלטה, כדאי שתכירו את היתרונות ואת החסרונות של כל אחת מהדרכים.

 

לוח זמנים גמיש ואינדיבידואלי

אנשים רבים מפחדים לטייל לבד במקומות לא מוכרים. אולם, גם אם לא תתכננו את זה – אם תרצו או לא תרצו, ככל הנראה תפגשו מטיילים אחרים בדרך. כמובן, אם אתם ביישנים מאוד, אולי יהיה לכם קשה יותר להתחבר למטיילים אחרים – אך בהוסטלים, בטיולים יומיים מאורגנים, בתחבורה הציבורית, חופשות סקי או באתרי תיירות פופולאריים במיוחד תוכלו להתחבר ביתר קלות עם מטיילים אחרים וליהנות מחברה אנושית. מה שטוב בטיול אישי הוא שתוכלו לבחור להיות לבד, אם תרצו. יותר מכך: אין אף אחד שיקבע עבורכם את לוח הזמנים.

 

טיולים מאורגנים בקבוצה לעומת טיולים אישיים

 

יותר אנשים, יותר ביטחון

כמובן, טיול לבד משמעותו פחות ביטחון. בעוד שהליכה לאיבוד בעיר גדולה או עלייה על הרכבת הלא נכונה יכולות להיראות כמו הרפתקאות מרגשות כאשר הן קורות עם חברים – החוויות הללו עלולות להיות מורטות עצבים לבד. זה נחמד שיש מישהו לחלוק עמו את הנטל של קבלת החלטות משמעותיות, וכמובן את המשקל של המים, של האוהל ושל המזון.

בנוסף, טרק עשוי להפוך לבודד לעיתים. אפילו אם פוגשים כל הזמן אנשים חדשים בהוסטלים ובטיולים, להיות עם שותף אמיתי שיחלוק אתך את כל החוויות זו תחושה אחרת לחלוטין. וכמובן, יותר אנשים – יותר ביטחון אישי: יש מי שישמור לכם על החפצים כשאתם הולכים לשירותים ומי שידאג לביטחונכם ולבריאותכם באופן כללי.

 

חברים אמיתיים לחיים

לצד יתרונות הבטיחות שהוזכרו למעלה, החלק הטוב ביותר בטיול מאורגן הוא ההנאה הרבה שתפיקו ממנו. כאשר חולקים את כל החוויות הייחודיות והיומיומיות עם אנשים, רוקמים חברויות אמיתיות וזיכרונות משותפים דרך הרגליים. זה גם מקל את הבדידות שחשים הרבה תרמילאים המטיילים לבדם. כאמור, גם כאשר פוגשים אנשים לאורך הדרך, הם מתחלפים וקשה לשמור על קשרים תוך כדי הטיול, כאשר פונים לכיוונים שונים.

במיוחד בטרקים, באתרי תיירות פופולאריים ולעיתים רבות גם במקומות מבודדים, עוזר מאוד להיות בקבוצה. ציוד הטרק נמצא עליכם כל היום, וככל שהטרק ארוך וקשה יותר כך יש יותר ציוד על הגב. במקביל, ככל שיש יותר אנשים בטיול, יש חלוקה של הציוד – מה שמקל על הטיול עצמו.

דוגמה מושלמת היא טלפון לווייני. טלפון לווייני הוא ציוד מומלץ מאוד, במיוחד לטרקים. מדובר באמצעי שביכולתו ליצור קשר באזורים בהם אין נפש חיה, ולהפריד בין חיים למוות במקרה חירום. ניתן להיעזר במכשיר לוויני במסגרת טיול קבוצתי או בטיול אישי, להרגשה בטוחה יותר בכל מקום בעולם.

כשמטיילים עם אנשים נוספים, באמת ניתן לרכוש חברים אמיתיים לחיים. מעבר לכך, לעולם אין צורך לדאוג לגבי יציאה לבר לבד, הרגשת מבוכה או הישארות ללא אף אחד לדבר אתו במהלך פעילות או טיול כלשהו.

 

התפשרויות ועימותים

לכל אחד יש תחומים שמעניינים אותו יותר או פחות, העדפות לבילוי, לניהול הכספים, יכולת שונה להתמודד עם מסלולי הליכה וכדומה. ככל שיותר אנשים מטיילים ביחד, ככה צריך להתפשר יותר על הרצונות האישיים. לעיתים, כאשר תלויים באנשים אחרים, נוצרים תסכולים הדדיים ואף עימותים קטנים שהופכים חוויות מסוימות לפחות נעימות.

 

האם כדאי לי טיול מאורגן?

אם אינכם רוצים לטייל לבד, אם אתם מסוג האנשים שאוהבים שהתכניות מובטחות מראש ורצות באופן חלק – טיול מאורגן עשוי להיות הפתרון המושלם עבורכם. טיולים מאורגנים יוצרים תחושת ביטחון שהכל יתנהל כמתוכנן, שהתוכנית מסודרת ושיש מי שמוביל – מה שעשוי להעניק לכם כמטיילים תחושת חופש נדירה ונקייה מדאגות, ויכולת לחוות את הטיול באופן החיובי ביותר.