טלפון לוויני - אמצעי תקשורת חשוב ביותר לטיולים ארוכי טווח

להשכרת טלפון לוויני חשיבות רבה בתכנון ורכישת הציוד המתאים לקראת היציאה לארצות רחוקות. המכשיר ניתן להשכרה לתקופות טיולים ארוכות והתשלום עליו הוא מינימלי אל מול הערך שהוא נותן למטיילים.

דצמבר 2004 הוא חודש ארור, בעיקר עבור מי שטייל באותה עת באיזור האוקיינוס ההודי. רעידת האדמה החזקה שתקפה את האזור בבוקר שקט ושליו הפכה לצונאמי קטלני שהגיע אל חופי סרילנקה, תאילנד ודרום הודו וסחף איתו חיים שלמים של אלפי אנשים.

 

מאות משפחות של ישראלים שמטיילים באזורים אלו, האהובים כל כך על התרמילאים הישראלים, מתקשרים אל מוקדי חברת מגנוס, שמשווקת את הטלפון הלווייני. באמצעות טלפונים לווייניים, שאינם תלויים בתקשורת הסלולרית והאינטרנטית ששבקה חיים ברגעי האסון, מצליחים צוותי מגנוס שטסו לאזורי האסון להגיע אל מאות ישראלים נעדרים ומצליחים לאתר אותם.

זוהי רק דוגמה אחת ליכולות של התקשורת הלוויינית ולחשיבות השכרת טלפון לוויני לפני היציאה לארצות רחוקות.

 

לא לוותר על טלפון לוויני – בדרך לאזורים מרוחקים

ישראלים רבים יוצאים לטרקים וטיולים ארוכי טווח בדרום אמריקה, בארצות המזרח ובאזורים נוספים מעבר לים. במקרים רבים, נדרשים המטיילים להתכונן לקראת הישרדות בתנאי שטח קשים, בין אם מדובר באיזורי שלג, מדבר, ג'ונג'לים ונהרות ועוד.

 

בחירת ציוד לטיולים שמתאים למשימה הוא קריטי ובתוכו חייבים לכלול מכשיר לוויני. המכשיר הלוויני מאפשר יצירת קשר עם מוקד החירום בישראל בצורה קלה ופשוטה, דרך מסרים ושיחות חירום קלות. לא צריך להתבסס על קשר אינטרנטי או סלולרי או לדאוג בגלל מיקום בעייתי.

 

טלפון לוויני לחילוץ מהיר בתנאי שטח קשים

 

ציוד הישרדות שהוא בגדר חובה

דוגמה שממחישה עד כמה חשובה השכרת טלפון לוויני לטיולים רחוקים היא סיפור סופת השלגים באוסורנו. בשנת 1997 באי בדרום צ'ילה שנקרא אוסורנו החלה סופת שלגים קשה. שלושה מטיילים ישראלים שהיו בטרק בהרים יוצרים קשר באמצעות טלפון לוויני שלקחו בחלק מרשימת ציוד הישרדות ארוכה שסחבו בתיקם. מסתבר שזה היה הדבר החשוב ביותר שלקחו, שכן

הוא הציל את חייהם.

 

המטיילים הודיעו למוקד החירום שהם נמצאים באוהל רעוע, אחרי שהשלג מוטט את המחנה שלהם, סערה גדולה בחוץ ומרבית הציוד שלקחו איתם אבד. צוות החילוץ מקיים שיחה עם הלכודים ושולט מחלץ מקומי למצוא  אותם. המחלץ יודע בדיוק היכן נמצאים השלושה בזכות נתוני המיקום שמספק טלפון לוויני. כך הוא מצליח להגיע אליהם ולהציל אותם.

כשאתם עורכים את הרשימה הארוכה של ציוד לטרקים ולטיולים במקומות מרוחקים, חשוב לכלול בתוכה גם מכשיר לוויני שיוכל להיות שם לכל צורך ולתת מענה במקרי חירום.

 

ציוד הישרדות בטיולים ארוכים ובטרקים

 

מכשיר לוויני – להשכרה לתקופות ארוכות

המכשיר הלוויני, כפי שמדגימים הסיפורים האלו, יכול להציל חיים של מטיילים שנמצאים במצוקה גדולה ולאפשר לצוותי חילוץ להגיע אליהם בזמן. לצד החילוץ המהיר, יכולים המטיילים ליצור קשר עם המשפחות ולהרגיע אותם שהכל בסדר.

המכשיר ניתן להשכרה לתקופות טיולים ארוכות והתשלום עליו הוא מינימלי אל מול הערך שהוא נותן למטיילים שנמצאים רחוק כל כך מהבית, לעיתים באזורים מבודדים מאד.