ציוד הישרדות לתרמילאים שיהפוך את הטרק בדרום אמריקה ובמזרח לרגוע יותר

איזה ציוד הישרדות יקל עליכם בתנאי שטח קשים ומה יוכל להציל אתכם כשהמצב הופך קשה? אלו הם הפריטים שלא כדאי לוותר עליהם כשיוצאים לטרק רחוק מהבית.

סיפורי החילוץ שמתפרסמים מדי פעם בפעם בעיתונות, גורמים לכל מטייל שמתכנן טיול למקום מרוחק ולאורך זמן להתכווץ בכסא. סיפורים על תאונות באמצע הג'ונגל, על איבוד כיוון על ההר ועל מפולות שלגים או סלעים שקטעו טיולים שתוכננו זמן רב נמצאים כל הזמן באחורי הראש, גם כשאתם שמים את התרמיל על הגב ויוצאים אל החופש. לפני כל טיול ארוך למקום מרוחק, צריך לגבש רשימת ציוד הישרדות שימנע  מכם להיות גיבורי הסיפור הבא.

 

איזה ציוד הישרדות יקל על מטיילים בתנאי שטח קשים ומה יוכל להציל אתכם כשהמצב הופך קשה? אלו הם הפריטים שלא כדאי לוותר עליהם כשיוצאים לטרק רחוק מהבית.

 

ביגוד המותאם לאקלים המקומי

רבים מהמטיילים רואים תמונות רחוקות של תרמילאים ומטיילים ומעתיקים אותם. הם מכניסים לתרמיל את הטי שירט מהתיכון ואת הג'ינס הקצר שמשמש אותם לנופש על החוף. כשמגיע הטרק, הם לא מוכנים לקראת הדברים שיכולים לקרות בדרך. הביגוד שאתם לוקחים אתכם לכל נסיעה או טיול תרמילאים יכול להציל אתכם מצרות רבות.

 

לפני שאתם רוכשים ביגוד מתאים, כדאי לעשות תחקיר ולבדוק באיזו עונה אתם נוסעים, איזה ביגוד מתאים לטמפרטורה במקום ואיזה ציוד הישדרות נוסף מטיילים אחרים שכבר בילו בטרקים  באזור אליו אתם נוסעים לקחו איתם למסע. ביגוד תרמי שיכול לווסת את טמפרטורת הגוף ובכך להגן עליו, נעליים נוחות ובטוחות להליכה ארוכה, מעיל רוח או כפפות לאצבעות הידיים, כל אלו יכולים להציל חיים ולמנוע פציעות וחבלות.

 

ציוד הישרדות והלבשה לטרקים

 

ערכת עזרה ראשונה

כשרבים מאיתנו חושבים על ערכות עזרה ראשונה הם מדמיינים פלסטרים קטנים וכדור לכאב ראש, אבל ערכת עזרה ראשונה שיש בה את כל מה שצריך כדי לטפל בפציעה בשטח יכולה להציל חיים ולכן אין לזלזל בה. 

ערכה מצוידת היא ציוד הישרדות לטיולים שפשוט אי אפשר לוותר עליו.

חשוב לצאת אל המסע כשיש לכם בתרמיל ערכת עזרה ראשונה מצוידת בתחבושות, פלסטרים, נוזל להפסקת דימום, כדורי שיכוך כאבים שאתם מורגלים לקחת, קרמים נגד יובש וכל תכשיר אחר שיכול לעזור במקום שאליו אתם מגיעים. גם כאן כדאי להתייעץ עם מטיילים שכבר עברו טרקים באזור שאליו אתם נוסעים.

 

טלפון לווייני

זוהי המצאה חשובה שיכולה להציל חיים וחייבת להיכלל בכל רשימת ציוד הישרדות לטרקים ארוכים.

טלפון לוויני מאפשר לכם ליידע ולהתריע על סכנות, על בעיות בדרך ועל איבוד הדרך בקלות, בלי להסתמך על קו הטלפון המקומי, על רשת האינטרנט או רשת הסלולר.

 

הטלפון הלוויני עובד בכל מקום ובכל תנאי מזג אוויר ומבוסס על אפשרויות התרעה והודעה קלות. מקבל השיחה או ההודעה בארץ יכול לאתר את המיקום שלכם, להזעיק עזרה ובכך להציל את חייכם. באווירה יותר אופטימית – הטלפון הלוויני עוזר לכם ליידע את המשפחה שנמצאת רחוק ודואגת לכם שהכל בסדר ושאתם בריאים ושלמים.