מה עושים כשמאבדים את הדרך

מטיילים רבים היוצאים למסעות ארוכים וטרקים עושים הכנות רבות של הדרך הצפויה להם, אבל מה קורה כשהדברים לא הולכים לפי התכנית?

מטיילים רבים היוצאים למסעות ארוכים וטרקים עושים הכנות רבות של הדרך הצפויה להם, אבל מה קורה כשהדברים לא הולכים לפי התכנית?

 

לא אחת עולות ידיעות לכותרות בדבר מטיילים שאיבדו את הדרך. זה יכול לקרות בכל מקום ולעיתים הדבר אף לא תלוי במטייל. תנאי שטח עלולים להשתנות בכל רגע, מסלולים נמחקים בשל גשמים ושלל גורמים חיצוניים אחרים ומכאן הדרך לאיבוד המסלול קצרה.

 

הדבר החשוב מכל, לא משנה מה הסיבה אשר תהא, על המטיילים לדעת כיצד יש להתנהג ברגע שהם מבינים כי הם הלכו לאיבוד ובמיוחד כיצד ניתן להזעיק עזרה.

 

למצוא את הדרך בכל נקודה בעולם עם מגנוס לוויני

 

הלכתי לאיבוד - מה עושים?

מהרגע בו הבנתם כי איבדתם את הדרך יש קודם כל לעצור. לרוב, ניתן לבחון האם ישנה אפשרות לשחזר את הדרך שכבר עברתם. במסלולים רשמיים יש לנסות ולאתר סימני דרך או שילוט שיתכן ופספסתם. במידה וזה לא אפשרי, יש לנסות ולכמת את הציוד, המזון והמים שברשותכם כאשר איתור מקור מים נוסף תמיד נמצא בתעדוף. במקרים של מזג אוויר קיצוני של חום וקור כדאי שתנסו לאתר מכסה כדי לשמור על טמפרטורת גופכם עד כמה שניתן.

 

ככלל עדיף שתישארו במקום, שכן ברגע שישימו לב כי הנכם נעדרים כוחות האיתור והחילוץ ינסו לשחזר את המסלול בו הלכתם ועל כן כדאי שלא להתרחק. אם מסיבה כלשהי לא ניתן להישאר במקום נסו להשאיר רמזים בשטח לאיזה כיוון הלכתם (חשוב לזכור שעל הסימנים להראות גם מהאוויר). התניידות עדיפה בתנאי יום ובזמן החשיכה יש לנוח. במידה ואתם נמצאים בתנאי מזג אוויר קיצוניים יש להמנע מלהגיע למצבי היפותרמיה או התייבשות.

 

לאבד את הדרך יכולה להיות סיטואציה די מלחיצה, בעיקר כשמדובר באזורים לא מוכרים ובכלל במידה ובחרתם לטייל לבד. השעות שעוברות מהרגע בו הבנתם כי אתם אבודים בשטח עלולות להרגיש כנצח וחוץ מהתמודדות עם הישרדות כך גם אתם מוצאים את עצמכם מתמודדים עם הפחד ומחשבות של "מה יהיה?".

 

אבודים בשטח? לא עוד

בעולם בו לכל בעיה יש אפליקציה או פיתרון טכנולוגי כך גם התפתח הרצון להמציא פיתרון שיסייע למטיילים בשטח. הרצון הזה כבר הפך למציאות, כיום למטיילים אין סיבה לחשוש מסיטואציות לא צפויות העלולות לצוץ בין אם מדובר בשינוי של תנאי מזג האוויר, אובדן של הדרך, חוסר קליטה או מצבי חירום נוספים.

 

הכירו את מכשיר האיתור הלוויני MAGNUS. המכשיר מאפשר תקשורת בכל מצב מכל מקום בעולם בשגרה ובחירום ובעל כפתור מובנה שלSOS. כך למשל, לא מזמן באמצעות מכשיר האיתור הלוויני זוג מטיילים שאיבד את דרכו ביערות בוואריה, יכל בלחיצת כפתור לדווח לחמ"לMAGNUS  על הסיטואציה ותנאי מזג האוויר שהשתנו להם בפתאומיות. בתוך דקות הוזנקו כוחות מקומיים שסייעו לזוג לחזור למסלול הנכון ולהגיע ליעד בשלום.

אז כדי שלא תצטרכו לחשב מסלול מחדש כדאי שרגע לפני שתצאו לדרך תדעו שיש לכם תמיד שליטה גם על הדברים שלא ניתן לצפות.