יצירת קשר
מרכז שירות 03-8006808

אנא מלאו את טופס - יצירת קשר
מרכז שירות 03-8006808

קו סיוע למקרי חירום

03-6006505

MAGNUS 4U

ניהול משבר נפשי במשפחה על פי שיטת MAGNUS

מניסיון רב שנים של חילוצים על רקע נפשי וליווי משפחות בארץ ובחו"ל, אנו עדים כי ניתן לסייע ואף להחזיר נפגע על רקע נפשי לחיים נורמטיביים. אחד הגורמים בעלי ההשפעה הרבה ביותר על כך היא התמיכה של המשפחה והחברים בהתמודדות עם האירוע על בסיס יומי עד להבאת המתמודד למצב של איזון. טיפול בנפגע נפש הינה התמודדות לא קלה אך בהחלט אפשרית!

 

 

תמיכה נפשית על ידי הדרכת וליווי המשפחה והחברים בשיטת MAGNUS לניהול משבר נפשי, ניתן לקדם תוך זמן קצר ביותר תקשורת חיובית, הגברת המודעות העצמית והנעת אנשים הנמצאים במשבר נפשי לשיתוף פעולה והסכמה מלאה לקבלת טיפול ושיקום.


שיטת 
MAGNUS לניהול משבר נפשי

אשר פותחה לאורך עשרות שנים ומקורה בעולם החילוץ הנפשי, מסייעת למאות משפחות מדי שנה למנוע החמרה במשבר הנפשי המתחולל, להגיע לטיפול ושיקום תמיכה נפשית תוך זמן קצר ובמקרים רבים למנוע אשפוז בכפייה.

 

 

כאשר בן משפחה עובר משבר נפשי, מסערת רגשות חולפת ועד להתפרצות מחלת נפש כרונית, כל המשפחה מתמודדת עם השבר הנפשי ולפעמים גם אחרים בסביבתו של המתמודד.
לעיתים רבות, דווקא בן המשפחה הנמצא במשבר נפשי, אף על פי שאינו מסוגל לנהל את עצמו, הוא זה שמנהל את כל המשפחה, שולט לכולם במצב רוח ומכתיב לכולם מה לעשות.
בחלק גדול מהמקרים, המשפחה עומדת חסרת אונים אל מול המצב העגום וכל הניסיונות הרבים להנעת בן או בת המשפחה לקבלת סיוע וטיפול נפשי רק מחמירים את המצב ומיצרים כעס ותסכול הולכים וגוברים.


שיטת MAGNUS לניהול משבר נפשי 

בעזרת צוות מקצועי ומיומן בראשות חיליק מגנוס, אנחנו ב-MAGNUS איתור וחילוץ, זוכים לעזור מדי שנה למאות משפחות בהן בן או בת משפחה במצבי שבר נפשי, התקפים פסיכוטיים או התפרצויות של מחלות נפש שונות כגון מאניה-דיפרסיה או סכיזופרניה. 

חוץ ממחלות נפשיות קיימות בנוסף התקפים פסיכוטיים מסיבות נוספות שיכולות להיות דיכאון פסיכוטי, משבר נפשי בעקבות טריגר על רקע מחלות נפשיות, התקף פסיכוטי בצבא, התקף פסיכוטי בגיל ההתגברות ועוד סיבות רבות. אנחנו במגנוס בעלי ניסיון רב בתמיכה נפשית ועזרה נפשית במצבים רבים נוספים.

 

במשך השנים ועל בסיס ידע מצטבר בשטח פותחה שיטה ייחודית על ידי חיליק מגנוס שייחודה ביכולת לנהל אדם הנמצא בשבר נפשי מחוץ לבתי החולים והקליניקות, שיטה שהשתכללה עד לכדי כלים פרקטיים הניתנים להנגשה לכל אחד וללא רקע בתחום.

 

ההדרכה

הדרכה מהירה ותכליתית ניתן להניע כל משפחה לשיתוף פעולה ויצירת מעטפת אחידה שמניעה את האדם אשר במשבר לשיתוף פעולה גם במצבים פסיכוטיים עמוקים.
השיטה מתאימה כמעט לכל מקרה בו ישנו פגם בבוחן המציאות ולמרות הצורך לא ניתן להניע את האדם השרוי במשבר 
נפשי לשיתוף פעולה וקבלת טיפול מתאים.

שלבי ההדרכה בשיטת MAGNUS

1.      הסבר על הגורמים המשפיעים על ההתנהגות בתוך מצב השבר הנפשי.

2.      מתן  כללים מוכחים ומנצחים לניהול והתמודדות עם מצב של שבר נפשי.

3.      כללים ליצירת תקשורת רגשית, החיונית ליצירת קשר ובניית האמון מול המתמודד.

4.      תכנית עבודה מבוססת תקשורת מותאמת למתמודד.

5.      הבנת המוטיבציות המניעות את המתמודד אל תוך תהליך טיפולי.


בעזרת הדרכה וליווי אנחנו מצליחים תוך זמן קצר לרכז ולהביא גם משפחות מפורקות לחלוטין לכדי שיתוף פעולה למען אינטרס אחד משותף ובעזרת המשפחה למנוע הידרדרות מצבו הנפשי של המתמודד/ת, הגברת המודעות, קבלת טיפול ושיקום נפשי מלא עד לחזרה מוחלטת למעגל החיים היצרני והפעיל.

 

יש לכם עוד שאלות? לחצו כאן לשאלות נפוצות

  

אירוע על רקע נפשי דורש ליווי וטיפול לא רק בנפגע. המשפחה היא המפתח לתהליך השיקום והצוות שלנו כאן עבורכם לאורך כל הדרך.

ניתן ליצור קשר 24/7/365 עם הצוות בטלפון- 03-6006505