יצירת קשר
מרכז שירות 03-8006808

אנא מלאו את טופס - יצירת קשר
מרכז שירות 03-8006808

קו סיוע למקרי חירום

03-6006505

אוסרנו בשלג

באי בדרום צ'ילה, מתחוללת סופת שלגים המלווה ברוחות עזות. שלושה מטיילים ישראלים הנמצאים דרומית לבייגל קאנל עולים למעבר הרים אשר נחסם בשלג ומאבדים את דרכם. השלג ממוטט את אחד משני האוהלים וכל הציוד נעלם תחת מעטה שלג לבן. המטיילים מצטופפים קפואים באוהל הנותר ללא ציוד כאשר סערה עזה משתוללת בחוץ. ברשותם טלפון לווייני והם מטלפנים למשפחותיהם ומודיעים כי איבדו את דרכם ומצבם הפיסי חמור והם חוששים לקפוא למוות. חברת הביטוח פונה ומבקשת מצוות מגנוס לפעול בכל דרך אפשרית על מנת להציל את המטיילים.
1997, באי בדרום צ'ילה, מתחוללת סופת שלגים המלווה ברוחות עזות.
שלושה מטיילים ישראלים הנמצאים דרומית לבייגל קאנל עולים למעבר הרים אשר נחסם בשלג ומאבדים את דרכם. השלג ממוטט את אחד משני האוהלים וכל הציוד נעלם תחת מעטה שלג לבן.
המטיילים מצטופפים קפואים באוהל הנותר ללא ציוד כאשר סערה עזה משתוללת בחוץ. ברשותם טלפון לווייני והם מטלפנים למשפחותיהם ומודיעים כי איבדו את דרכם ומצבם הפיסי חמור והם חוששים לקפוא למוות.
חברת הביטוח פונה ומבקשת מצוות מגנוס לפעול בכל דרך אפשרית על מנת להציל את המטיילים.
 
הדסק המבצעי בארץ נכנס לפעולה ומקיים שיחה עם המטיילים הלכודים בשלג ונותן להם הנחיות כיצד לנהוג על מנת להוציא אותם מסכנת חיים מידית. במקביל נערכת שיחה עם ההורים המודאגים על מנת להרגיע אותם ולהבטיח להם כי ילדיהם יחולצו בשלום.
לחברת מגנוס יש רשת קשרים עולמית אשר מופעלת בעתות חירום. הדסק בארץ מזעיק מחלץ ותיק בשם לואיס מהעיר אושוויה הסמוכה. לואיס יוצא לשטח עם צוות מצויד היטב ומיומן בפעילות אלפיניסטית.
הדסק בארץ מעביר את נתוני המיקום של המטיילים על פי מיקום הטלפון הלווייני וכן הוראות לפעילות.
הדסק המבצעי של מגנוס בארץ שוכר מסוק עבור הצוות המקומי וזאת מתוך מטרה להגיע במהירות למטיילים לטפל בהם ולהטיסם חזרה לאשוויה.
שוטרים צ'ילאנים מנסים להגיע לאזור על גבי סוסים אך השלג חוסם את דרכם. גם יחידת חיילים של צבא צ'ילה נתקעת למרגלות ההר.
 
הצוות טס להר, נוחת בקרבת מקום ומטפס אל עבר מקום המחסה של המטיילים. המטיילים בריאים ושלמים אך רועדים מקור והמחלצים מכינים להם משקה חם.
המטיילים משוחחים עם הדסק של מגנוס בארץ ועם המשפחות המודאגות.
צוות החילוץ חופר בשלג ומוצא את ציוד המטיילים שנקבר ויורד עם המטיילים מההר המושלג.
הם מגיעים למסוק שם נמצאת יחידת החיילים הצ'ליאנית אשר מעלה את המטיילים למסוק המנחית אותם למקום מבטחים.