יצירת קשר
מרכז שירות 03-8006808

אנא מלאו את טופס - יצירת קשר
מרכז שירות 03-8006808

קו סיוע למקרי חירום

03-6006505

מחוז סצ'ואן, סין

27.6.17

מיקום
מחוז סצ'ואן, סין.

 

תיאור האירוע
רקע על האזור: Minya Konke Trek, עיירה גדולה קרובה: Kangding.

 

רקע על הטרק: אורך כ 4-5 ימים, תחילת הליכה מהעיירה Laoyalin שנמצאת 12 ק"מ מהעיירה Kangding. לקראת סיומו של הטרק, מגיעים אל Gongga Temple ומשם ממשיכים אל העיירה Zeimi. משם נוסעים בערך כ - 6 שעות חזרה ל Kangding. אזור מנותק מתקשורת לחלוטין.

 

ציר זמנים: ביום ראשון (25/6/17) בשעות הבוקר, התקבלה פנייה לאיתור מטייל שדווח כמנותק קשר במשך 5 ימים. הוא יצא לטרק Minya Konke עם אדם נוסף.


לא היה לרשות המטיילים מכשיר / טלפון לווייני. בשעות הצהריים הופעל נוהל איתור נעדר.

 

ביום שני (26/6/17), 2 ישראלים שהיו ב- Kangding יצאו השכם בבוקר בג'יפ לסוף הטרק, בהנחייה לעצור כל רכב בדרך עד שיגיעו לכפר האחרון בטרק ממנו חוזרים בנסיעה לעיירה הגדולה. שניהם היו מצוידים במכשירים לוויינים של MAGNUS.

 

הערכת סיכונים:

• ידוע כי המטיילים יצאו לטרק עם מפה בסיסית בלבד וקיבלו את רוב המידע על הטרק כסיפור דרך.
• ישנה התפצלות בשביל לאחר כ 20 ק"מ ואיבוד השביל המקורי.
• פס בגובה 4800 מ' לערך. בעיות הסתגלות לגובה. איבוד השביל באזור המעבר.
• פציעה של אחד מהמטיילים במהלך הטרק הפס הראשון.

 

 

בשעות הצהריים התקבל עדכון באמצעות המכשיר הלוויני של שני הישראלים כי המטיילים אותרו.
הסתבר כי הם איבדו את הדרך לפס הגבוה ולא מצאו את המעבר לשביל, בעזרת אפליקציית ניווט זיהו שביל שנמצא 10 ק"מ מהם, והחליטו לנסות לחבור אליו.
במשך שלושה ימים הלכו בתנאי שטח ומזג אוויר קשים (סבך קשה וטופוגרפיה לא פשוטה, לאורך כל הלילות ירדו גשמים והייתה עננות כבדה רוב הזמן).
בחלק מן הלילות מצאו בדרך בקתות חצי נטושות להקים בהן את האוהל. המטייילים דיווחו כי התנאים הפיזיים היו מאד קשים, והם הגיעו כמעט לקצה גבול היכולת.
על אף נסיונות מרובים למצוא מקום לעבור את הנהר לא הייתה להם אפשרות לחצות אותו. לבסוף חברו אל השביל ובערב הגיעו ל Gongga Temple, שם העבירו את הלילה האחרון מאחר והיו תשושים מדי ללכת אל הכפר. בבוקר יצאו אל הכפר Zimei בו פגשו את שני הישראלים שחיפשו אחריהם ונסעו יחד חזרה ל- Kangding.

 

סוף אירוע.