כיצד לשרוד בתנאי שטח קשים בטרקים המובילים בעולם

בין אם מדובר בטרק המפורסם בקוסקו שבפרו או באחד הטרקים האהובים באיי תאילנד, תנאי שטח קשים בכל מקום מרוחק מהבית יכולים ליצור חששות כבדים. כדי לשרוד את תנאי השטח הקשים יש כמה כללי זהירות שחשוב לקיים.

בין אם מדובר בטרק המפורסם בקוסקו שבפרו או באחד הטרקים האהובים באיי תאילנד, תנאי שטח קשים בכל מקום מרוחק מהבית יכולים ליצור חששות כבדים. כדי לשרוד את תנאי השטח הקשים יש כמה כללי זהירות שחשוב לקיים, בכל מקום שבו אתם עומדים לנחות.

 

לבוש מתאים למזג האוויר:

אחד הדברים החשובים ביותר לפני כל טרק הוא להכין את הלבוש המתאים. כשמדובר בטרק בתאילנד שם הלחות גבוהה ואפשר להתעלף מרוב חום, חשוב לבחור בבגדים קלים ונוחים שיאפשרו לכם להרגיש אוורור ולא יחנקו אתכם. עם זאת חשוב להקפיד על נעליים גבוהות ובטוחות ועל בגדים באיכות טובה שלא ייקרעו או יחשפו אתכם למפגעים.

במקומות קרים כמו אזור האוורסט או בפרו חשוב להיערך עם בגדים שמבודדים את החום ומספקים לכם חימום קבוע. בכל חנות למטיילים אפשר למצוא היום גופיות תרמיות, תחתונים מיוחדים, חולצות, מעילי רוח, גרביים מיוחדות, מכנסיים נוחות ועוד. חשוב להצטייד מראש בביגוד שמתאים לאזור שאליו אתם נוסעים.

 

ציוד הישרדות לתנאי שטח קשים

 

ציוד טוב ללינה בשטח:

אוהל, שק שינה חם, שמיכה טובה, פנס, אמצעים להדלקת אש – כל אלו מספקים לנו הצלה בלילות קרים. אם אתם יוצאים לטרק של מספר ימים חשוב להיערך עם מספיק ציוד ללינה בשטח לאורך מספר הימים. חשוב לדאוג שאתם מצוידים בכל מה

שצריך כדי לעבור את הלילה בשלום.

 

נעליים איכותיות:

נעלי הליכה טובות הן פריט חובה לכל טרק ובעיקר כאשר יוצאים למקומות שנחשבים קשים במיוחד. הנעליים יעזרו לכם לייצב את הגוף, יספקו תמיכה וימנעו מגע עם אלמנטים מסוכנים. כמו לבוש, גם את הנעליים כדאי להתאים לתנאי מזג האוויר במקום שאליו אתם יוצאים ולוודא שאתם רוכשים נעליים איכותיות שיחזיקו מעמד בכל תנאי שטח.

 

מים:

אספקת מים לאורך כל הטרק היא חשובה מאד. לא בכל מקום תוכלו לשתות מים ממעיינות או נחלים ולעיתים המים אף מסוכנים לשתייה. מסיבה זו חשוב לדאוג שאתם יוצאים לטרק עם כמות מים מספקת. באוורסט בייס קמפ, למשל, אחד האתרים האהובים לטרקים קשים, יוצאים לכל טרק עם דודי מים שחורים גדולים, שאמורים לספק מענה לאורך כל המסע.

 

טלפון לוויני להשכרה

 

טלפון לוויני:

אחד האמצעים החשובים ביותר לשמירה על קשר עם גורמי הצלה. באמצעות טלפון לוויני המחובר למוקד מגנוס בישראל אפשר ליצור קשר עם המשפחה, לאותת על מצב חירום, להעביר נ.צ מדויק של המיקום שלכם לצרכי חילוץ או פשוט להודיע שהכל בסדר. טלפון לוייני שניתן להשכרה בעלות נמוכה יחסית, יכול להציל את החיים שלכם.

הטלפון הלוויני הוא האמצעי הטוב ביותר ליצירת קשר במקרה של מצוקה. הסיבה לכך היא שאינו תלוי ברשת הטלפונים הסלולריים או בחיבור לאינטרנט. הוא משרד את אות המצוקה או את המסר שלכם בכל מצב ומספק נקודת התייחסות בשטח, כך שאפשר למצוא אתכם גם כאשר אתם אבודים במקום קשה.