טרקים בנפאל: חוויה עוצמתית בטבע אינסופי

אלפי מטיילים מגיעים מדי שנה לנפאל במטרה לטייל בטרקים באזור. ריכזנו עבורכם מידע שחשוב לזכור בדרך למעלה

דמיינו את עצמכם מוקפים בפסגות מושלגות, כפרים וטבע אינסופי. אתם עומדים לצאת לטרק עליו חלמתם הרחק אי שם בארץ, כולם סיפרו לכם על סובב אנאפורנה והאגמים הקפואים רק שעכשיו זאת הולכת להיות החוויה האישית שלכם. אז וודאו שארזתם בטוח- יוצאים לדרך.

 

טרק האוורסט בייס קמפ

 

משך הטרק: 12-18 ימים

 

שני מסלולים:

  • מסלול בייס קאמפ
  • מסלול 3 פסים וקאלה פטאר

תיאור: אם פסגת השאיפות שלכם הייתה לראות את האוורסט, זה הטרק בשבילכם. בעוד הטיפוס לפסגת האוורסט מתאים למטפסים מקצועיים בלבד מטיילים מנוסים יוכלו ליהנות מטרק שמגיע עד למחנה הבסיס שנמצא למרגלות ההר. מסלול מאתגר יותר של הטרק כולל את קאלה פטאר ומעבר בפסים שגובהם בין 5,360 מ' ל- 5,550 מ'.

 

הנוף שתראו מנקודות אלו לא דומה לשום דבר שראיתם בעבר, מעין נקודות תצפית על כל הרכסים באזור וגולת הכותרת, הר האוורסט. שימו לב, תמיד תוכלו לבחור מספר פסים ולאו דווקא לעשות את כולם, תלוי בזמן הטיול שיש לכם והאנרגיה. חשוב - השינויים בגבהים במהלך המסלול חדים זהו טרק למטיילים עם נסיון קודם. גם אם לא סבלתם ממחלת גבהים בעבר אין זה עירבון לטיול הנוכחי, הצטידו בהתאם.

 

טרקים בנפאל

אוורסט בייס קאמפ / תמונה: עמית הראל

 

טרק האוורסט בייס קמפ

מעבר קרחון בטרק האוורסט בייס קאמפ / תמונה: עמית הראל

 

טרק סובב אנאפורנה

 

משך הטרק: 10-14 ימים

 

תיאור: הטרק סובב את אזור רכס האנאפורנה שהוא חלק מרכס הרי ההימלאיה. המסלול היקפי והגבהים בו משתנים וכך גם הנופים המגוונים שתפגשו לאורך הדרך. הטרק מוגדר ברמה קלה עד בינונית וכולל פס בגובה 5,416 מ'. יש לוודא כי ארזתם בטוח, אתם מצוידים בהתאם לשינויים לא צפויים במזג האוויר ומכירים היטב את נהלי ההסתגלות בגובה.

 

טרק אנאפורנה בייס קאמפ

 

משך הטרק: 8 ימים

 

תיאור: פסגת החלומות. כשתסתכלו סביב במהלך הטרק תמצאו את עצמכם מוקפים בפסגות אותן מיטב המטפסים המנוסים בעולם מנסים לכבוש. בטרק תעברו בלב ליבה של שמורת האנאפורנה ותגיעו בשיא הגובה ל- 4,000 מ'.

 

טרק מאנסלו

 

משך הטרק: 10-14 ימים

 

תיאור: הטרק סובב את מרגלות ההר השמיני בגובהו בעולם. המסלול דורש היתר מיוחד המחייב יציאה לטרק בקבוצה של שלושה אנשים הכוללת מדריך מוסמך. הנופים המלווים את הטרק מרשימים ביותר ביניהם טבע פראי, מפלים ונוף הררי שנצפה מכל עבר.

 

טרק האגמים הקפואים והלנגאטנג

 

משך הטרק: 7-14 ימים

 

תיאור: ניתן לשלב בין שני המסלולים או לבחור באחד מהם על פי רצונכם. עמק הלנגטאנג מזוהה בעיקר בתור עמק קרחוני בו הנוף מתחלף מספר פעמים בין ירוק עד לתוואי שטח הררי מושלג. תוכלו לשלב ולהאריך את הטיול ולבקר גם באגמים הקפואים אשר בגובה 4,000 מ', מראה מרהיב כאשר מי האגמים הופכים לקרח בחודשי החורף.

 

טרק האגמים הקפואים

האגמים הקפואים / תמונה: עמית הראל

 

טרק קצ'נצ'ונגה

 

משך הטרק: 12-21 ימים

 

מסלולים: בייס קאמפ צפוני ובייס קאמפ דרומי

 

תיאור: הטרק עובר למרגלות הר הקצ'נצ'וגה הידוע בתור ההר השני בגובהו בעולם. זהו רכס הרים מרשים ומכאן גם שמו של ההר שמסמל את חמשת הפסגות. מסלול הטרק נע בגבהים של בין 4,000 מ' ל- 5,000 מ' ומשלב לאורכו נופים שונים, שדות אורז, נחלים ונוף הררי מרשים במיוחד. הפסגה הראשית 8,586 מ' ועד קאנג'באצ'ן בגובה 7,903 מ'.

 

הכנה וציוד לטרקים השונים

 

הטרקים מותאמים לכמות התיירים הגדולה שפוקדת אותם, כך תוכלו למצוא לאורך המסלולים נותני שירות רבים.

וודאו כי אתם יוצאים לטרק עם חברת טיולים מוכרת ולוקחים איתכם פורטר או מדריך המכיר את השבילים והדרך והכינו את עצמכם לחבר חדש בחבורה.

 

זיכרו כי הליכה בטרק זו לא משימה צבאית אלא חוויה מרחיבת אופקים ומעצימה. חשוב מאוד במהלך הטרק לנהוג לפי הכללים, בעיקר במסלולים הארוכים ובמיוחד בימים בהן צפויה עלייה בגובה. אם נדרשת תקופת הסתגלות זוהי חלק מהחוויה, אין למהר או לקצר את המסלול.

 

צאו לטרקים בקבוצות, והתנהלו תמיד בהתאם ל- "חלש" בחבורה. כשמישהו אינו מרגיש טוב יש לרדת בגובה (במידת האפשר) בצורה מבוקרת, סכמו ביניכם את הנושא טרם היציאה לטרק, זה עלול לקרות לכל אחד, אף אחד לא חסין ואין כל קשר לכושר ומבנה גופני.

 

הצטיידות נכונה היא לא רק חלק מההנאה שבטיול אלא צורך אמיתי. טרקים רבים מלווים בעלייה לגובה, תנאי מזג האוויר עלולים להשתנות באופן קיצוני בטווח זמן קצר ולכן יש להיות ערוכים לתנאים המאפיינים ארבע עונות. טרם היציאה מהארץ וודאו כי יש איתכם ציוד הכרחי ואיכותי כמו: מוצ'ילה, נעלי הרים טובות, ביגוד המתאים ל-4 עונות (תנאי מזג האוויר בהרים אינם צפויים), מכשיר תקשורת לוויני ומקלות הליכה. המקומיים מכירים את ההרים והיו עדים למקרים בהם ציוד נכון עשה את ההבדל במצבים של הישרדות בשטח. להגיד אחר כך- לא ידעתי, זה קטלני.

 

טרקים ארוכים בעולם

 

 

לסיכום, בין אם באפשרותכם לצאת לטרק קצר או ארוך אל תוותרו על החוויה, הפעילו שיקול דעת והכי חשוב- תהנו.