תלך לבד תגיע מהר, תלך ביחד תגיע רחוק

אמבר חוברה יצאה לטיול סובב עולם לפני 5 שנים, אבל היא לא ידעה שמה שישתנה זה העולם שלה. מחיילת משוחררת היא הגשימה את החלום של רבים וכיום ברור שהטיול הגדול אליו היא יצאה היה רק תחילתו של מסע מופלא

הכל התחיל ביעד הראשון של הטיול- סרי-לנקה. אחרי סדנת יוגה ומדיטציה כשהכל מתנהל לפי זמן אי, אמבר מקבלת הודעה מחבר ששהה באותו הזמן באי לבוא אחרי הסדנה לסשן גלישה. היה לה כבר כרטיס טיסה ביד למלזיה, אבל משהו בפנים אמר לה שהיא צריכה לעשות את זה והיא נסעה דרומה, למידיגמה, עיירת גלישה קטנה במונחים של אז.

 

תמונה: amberhoubara@

 

באחד הבקרים, היא הגיעה עם חברה לבית קפה מקומי שם היא פגשה לראשונה את בן-זוגה האוסטרלי טים ואחרי חצי שנה הם נפגשו שוב במקסיקו ומאז הם ביחד, מטיילים ומגלים מקומות חדשים. מהבית שלהם באינדונזיה, היא שיתפה אותנו בסיפור שלהם בדרך לכבוש את העולם.

 

חיפשת המלצה ולמעשה מצאת אהבה?

"אחרי סרי-לנקה היעד הבא שלי היה האי סיפדן, במלזיה. זהו אי שלא היה הרבה מידע עליו ובאותו בוקר בבית קפה ניסיתי לשאול אנשים האם הם היו שם, במקרה טים היה היחיד שביקר במקום. הוא הציע שניפגש בערב כדי שיוכל לשתף אותי בטיפים זה הסתכם שדיברנו המון אל תוך הלילה אמרתי לו תודה, החלפנו פייסבוקים והמשכתי במסע. כחצי שנה לאחר מכן, שלחתי לו הודעת תודה ושהיה לי מדהים. לאחר אותה הודעה בזמן שאני בג'מייקה, במקום שסוף סוף יש בו אינטרנט לאחר כמה ימים בהם טיילתי באי הטרופי והקסום, חיכתה לי הודעה מטים-

“Hey mate where you at I just arrived to Mexico City remember you supposed to be around”.

 

זה היה די מצחיק כי לא פרסמתי בשום מקום שהגעתי למרכז אמריקה, אבל במקרה היה לי כרטיס למקסיקו סיטי ועניתי לו שניפגש.

כשראיתי אותו לראשונה אחרי תקופה ארוכה עבר לי בראש המשפט המוכר של של האנימציה של האחים וורנר

'שאאאלווווםםםם אחוווות' (למי שלא היה ילד בניינטיז, זה אומר שדיי נדלקתי עליו).

 

נסענו לעיירה לא מוכרת במקסיקו באוטובוס לילה, אוטובוס מקומי ועוד טרמפ עד החוף עד שהגענו לדירה היחידה שהייתה פנויה, במיקום על החוף, על הגלים, בקומה שנייה עם מרפסת ענקית ו-3 מיטות ומה שעבר לי בראש זה 'אה מעולה, יש לנו מיטה לכל אחד'. אבל כבר באותו ערב התנשקנו, זה כאילו היה בלתי נשלט.

 

תמונה: amberhoubara@

 

טיילנו און אנד אוף ביחד במרכז אמריקה, אני כל פעם נסעתי למקום אחר אבל ידענו שאנחנו רוצים להתראות שוב.

עם מעבר הגבול מאל סלבדור לניקרגואה, ראיתי בעיניים שלו שמשהו השתנה, באופן בו הוא מסתכל עלי, כאילו יכולתי לראות את האהבה שלו בעיניים. בילינו חודש מטורף שם, אבל התכנית המקורית שלי הייתה להמשיך לברלין וכך היה.

הגעתי ולא מצאתי את עצמי, גדלתי בעיר וחשבתי שזה המקום שלי, אבל אין מקום לראות בו את השקיעה, אני לא מוצאת מקור מים לשפוך אליו את כל הרגשות, אנשים לא מחייכים אחד לשני ברחוב... ידעתי שהחלום הזה כבר לא שלי. למרות שעזבתי מבלי להסתכל לאחור, טים המשיך לשלוח הודעות ולתמוך בי עד שהחלטתי שאני חוזרת לארץ כדי לחשוב לאן אני ממשיכה את המסע. טים החליט לבוא כל הדרך מפנמה לארץ לפני שהוא חוזר לאוסטרליה. בילינו יחד 9 ימים באופוריה וידענו שאנחנו רוצים להישאר ולחיות ביחד".

 

 תמונה: amberhoubara@

 

איך אתם הכי נהנים לבלות יחד? אמרת ששניכם מטיילים, האם המרחק עושה טוב או שזה למעשה מקרב?

"טים עובד במכרות באוסטרליה, זה נשמע קצת מוזר לאוזן הישראלית לעבוד בעבודת כפיים ב-2019, אבל באוסטרליה זה דיי שכיח. העבודה שם דומה לשירות צבא, עובדים תקופה מסויימת ואז יש תקופת חופש. בנוסף, זו עבודת קבלן אז אפשר להפסיק ולחזור בכל עת, הכסף מעולה ולכן הרבה מהם עובדים תקופה, מטיילים וחוזר חלילה, וזה מה שהוא עושה כבר מספר שנים.

 

הבית שלנו נמצא בבאלי, שזה מעולה כי הוא יכול לטוס לכאן בקלות מאוסטרליה ואת רוב הטיולים אנחנו עושים יחד.

המרחק עושה פלאים למערכת יחסים, אנחנו מתגעגעים מאוד ובכל יום מקיימים שיחת וידאו.

עצם העובדה שאנחנו מתגעגעים כל כך מביאה הרבה נוכחות למערכת היחסים, כל רגע ביחד צריך למקסם וזה מצית את האהבה שלנו בכל פעם מחדש.

 

אם הייתה עוגה שהייתה מתחלקת לזמן שבני זוג מבלים ביחד ומתי שהם עובדים, זה יוצא כמעט אותו הדבר ואפילו משתלם יותר. במקום לראות אחד את השנייה בערב כשאנחנו עייפים יש לנו שבועיים להתפנק עם זמן רק לעצמנו.

זה נותן לי זמן לעצמי, להיות לבד ועצמאית וזמן של ביחד, לפעמים כשהאהבה כל כך גדולה אין ממש רצון להיות לבד, וזה גם לא נכון. כמו שקראתי בספר מדהים על אהבה -

1+1=1 כל אחד באהבה הוא שלם וביחד נוצר עוד שלם.

 

תמונה: amberhoubara@

 

בהתחלה העבודה שלו הייתה 4 שבועות ואז שבוע חופש וזה היה מוגזם ומאוד קשה, אבל היום הוא עושה שבועיים שבועיים וזה מעולה, בעיקר כי אני כל כך עסוקה גם בעצמי עם עבודה און-ליין, לימוד יוגה, דוגמנות, כתיבה למגזינים ואפילו סטודנטית לתקשורת חזותית און-ליין באוניברסיטה באנגליה".

 

תמונה: amberhoubara@

 

את מישראל, הוא מאוסטרליה, מה לימדתם האחד את השנייה?  

"יש לנו הרבה במשותף אבל גם הרבה לא, אפשר לומר שאנחנו כמו יין ויאנג. טים, כמו שהוא קורא לעצמו ״סימפל מאן״ (בן אדם פשוט), הוא אוהב לגלוש ולעשות סנובורד וחוץ מזה לשתות בירה עם חברים ולקרוא ספרים. אני לעומת זאת מלאה בעשייה תחביבים ועם רצון לטרוף את העולם.

חוץ מזה נולדנו לתרבויות שונות ולמנטאליות שונה.

אם אני אש ואוויר, הוא אדמה ומים. זה מצד אחד גורם לויכוחים אבל מצד שני גם ללמידה וקבלה.

אני חושבת שביחד אנחנו מלמדים אחד את השניה מהי יוגה (לא היוגה הגופנית), יוגה היא לתת ולקבל. ובאהבה אם אין קבלה ונתינה, אין אהבה.

הוא מלמד אותי המון, קודם איך לקבל, מאוד קל לי לתת אבל מאוד קשה לי לקבל. הוא מאזן אותי ובעיקר לימד אותי איך להיפתח יותר לאוכל רחוב וטעמים חדשים, שיותר נמנעתי מהם והיום אני לא מבינה איך. הוא לימד אותי פשטות והקשבה. והכי מהכל הוא תמיד מכריח אותי לצאת מאיזור הנוחות שלי, לגלוש (למרות שהייתה לי טראומה שפתרתי עם NLP, אבל עדיין אני לא רצה לגלוש לבד), לעשות סנובורד או כל פעילות אקסטרים שלבד לא הייתי עושה. הוא מעמיד אותי אל מול הפחדים שלי ולוקח אותי ביד להתמודד איתם.

כששאלתי אותו מה הוא למד ממנה הוא ענה-

'לימדת אותי להיות אדם יותר מתחשב ושאכפת לו מאחרים ומהצרכים שלהם, איך להסתכל על דברים מזווית שונה ולחלום בגדול. לימדת אותי גם יוגה והחדרת בי יותר תשוקה לבישול, וגם על השימוש בסבון ומוצרי היגיינה וכמובן, אהבה ואושר".

 

 תמונה: amberhoubara@

 

יש לכם מקום בעולם שאת מגדירה בתור "המקום שלכם"?

"אני תמיד אומרת לטים שאיפה שנמצא החזה שלו, שם נמצא הבית שלי. פשוט כי כל מקום בו היינו בעולם החתים חותמת עלינו ועל מערכת היחסים שלנו כמו קעקוע, כל מקום הוא מיוחד".

 

תמונה: amberhoubara@

 

לאן אתם מתכננים לטוס בקרוב?

"בזמן שהכתבה הזו תתפרסם אנחנו למעשה ביפן. התאהבנו במדינה הזו שטים סגר לנו כרטיסים יומיים אחרי שחזרנו לבאלי (זה היה בהפרש של 3 שבועות), אחרי שנחזור מכאן, נראה לאן תקח אותנו השנה הזו, בדרךך כלל התכנית היא להיות ספונטניים".

 

חוץ מטיולים, אמרת שאחד התחביבים שלכם זה לבשל יחד. מה המתכון או המאכל המועדף עליכם בעולם?

"בכל מדינה אליה אנחנו נוסעים אנחנו מתאהבים באוכל, אז יש המון אפשרויות, בבאלי תרבות המסעדות מספקת אוכל מכל העולם ככה שאפשר לגוון. אבל כשאנחנו מבשלים לחברים או משפחה מנת הדגל תהיה שקשוקה ענקית בגרסה הבריאה שלי עם המון ירקות, חומוס וסלטים. טים מת על אוכל ישראלי ואני תמיד צוחקת עליו שהוא איתי רק בגלל החומוס".

 

 תמונה: amberhoubara@

 

רוצים להמשיך ולעקוב אחרי המסעות של אמבר וטים בעולם? תבקרו בבלוג Iamendlesstrip או באינסטגרם amberhoubara@

ותצטרפו לטיול שלא נגמר...