הטריונד בדרמסלה - טרק אל רכס ההר המושלג

כאן גר הדלאי לאמה הגדול, לכאן באים לבקר בכל יום אלפי תיירים וטיילים כדי להתרשם מהיופי העוצר נשימה, מהנוף המרהיב, להכיר אנשים, לבקר במנזרים עתיקים, להשתתף באינסוף סדנאות וחוגים ולצאת מכאן לטרקים בסביבה. כן, זוהי דרמסלה, אחד היעדים הפופולריים ביותר בהודו. היא ממוקמת בעמק קנגרה וכדי להגיע לכאן צריך לעלות 1,475 מטר מעל לפני הים.

 

טריונד דרמסלה

 

דרמסלה מחולקת לשני חלקים, דרמסלה עילית ודרמסלה תחתית. אם הגעתם לכאן, אל תפספסו את ההזדמנות ללמוד לעומק את התרבות הטיבטית, שמסקרנת ומניעה כל כך הרבה אנשים בעולם.

 

עונות מומלצות לשהות בדרמסלה

 

בקיץ הימים בדרמסלה חמים והלילות קרירים. בקיץ הטמפרטורה כאן מגיעה ל-31 מעלות ואילו בחורף, בימים קרים במיוחד, תצטרכו להתמודד עם טמפרטורה של 6 מעלות. הכי טוב לבקר כאן בין החודשים מרץ ליוני, אבל אם אתם אוהבים את עונת הגשמים, מוזמנים להגיע לכאן ביולי-אוגוסט, כדי לנשום את האוויר הצלול של היערות. כמובן, ככל שמדובר בעונת הגשמים, זה יוצר מגבלות מבחינת האפשרויות לעשות טרקים באזור.

 

בדרמסלה מחכים לכם מקומות לינה מגוונים לכל כיס, החל ממלונות יוקרה של 5 כוכבים ועד אכסניות פשוטות ואותנטיות. יש כאן גם עשרות מסעדות ובתי קפה המציעים תפריט מקומי לצד מנות אירופאיות מוכרות וכמובן, כמעט בכל מקום תוכלו לטעום גם את המאכלים הטיבטיים המסורתיים, הידועים בטעמם הייחודי והעשיר.

 

קדימה, טריונד מחכה לנו!

 

ובכן, אחרי שהתמקמתם, נחתם, נהניתם מהחוויה המקומית, הגיע הזמן לצאת לטייל באזור. אחד היעדים הפופולריים ביותר, אפשר להגיד אפילו מקומות שחובה לבקר בהם באזור, הוא טריונד, רכס הרים הממוקם בערך במרחק של 17 ק"מ מדרמסלה, בגובה מרשים של 2,827 מטר מעל פני הים.

 

המקום מושלם גם לאלה שיוצאים לטרק קצר ואתם גם יכולים לשלב פיקניק מהנה בקרבת הפסגות המושלגות. הדרך לטריונד היא דרך נוחה ומתאימה גם למטיילים מתחילים וגם לקבוצות כל הגילאים – מגליאי הילדות ועד הגיל השלישי.

 

דרכי הגעה לתחילת המסלול

 

ניתן להתחיל את המסלול מאפר דרמקוט וישנה גם אפשרות להגיע מבאגסו לשביל שמתחבר למסלול. לתחילת המסלול ניתן להגיע ברגל או לקחת מונית (תלוי באזור הלינה). הליכה מאפר באגסו לתחילת המסלול אורכת כשעה במסלול רגיל או לחלופין אפשר להגיע לתחילת המסלול בדרך תלולה יותר אך בפחות זמן.


העלייה אל הרכס לוקחת כ-3 שעות בהליכה איטית וכדי להימנע מהערפל שמתחיל להיווצר בשעות הצהריים, (וגם כדי להנות מהנופים עוצרי הנשימה שבדרך), כדאי להתחיל את הטרק מוקדם ולהגיע לאזור עד השעה 10:00 בבוקר. באזור הרכס ניתן למצוא משטחי התמקמות נוחים שבהם ניתן להקים אוהל וללון. מראה הכוכבים בשעות הלילה נראה כאילו לקוח מהאגדות, הנראה כמו ציור בהיר וצפוף ברחבי השמיים.

 

באזור הרכס ניתן למצוא דוכני מזון המציעים תבשילים משביעים וכמובן – צ'אי חם.