מטיילים בארץ עם MAGNUS:נחל חימר

חיליק מגנוס
הפגישה במצפה מודיעין כך הורה לנו דודיק, ב 05:45 חשוך עדיין. מיד אחרי שאני מגיע, מגיעים גם רוכבי האופניים.
עוד כמה דקות והחברים מצטרפים.
מצמצמים רכבים וקדימה לדרך.

ההפסקה הבאה לקפה ונישנוש בתחנת הדלק של ערד. בדרך צופים נירגשים בזריחה. והפעם היא מיוחדת, כמו תמיד.
למדנו כבר להשאיר את הרכבים בנקודת הסיום, מה שאומר שקודם כל יורדים בנקודת ההתחלה, הנהגים ודודיק בראשם נוסעים לחניה במקום הסיום. עוד כמה שיחות של בוקר וכבר חוזר הרכב עם הנהגים וקדימה "יום ארוך לפנינו".
הצוות מגובש, מוכן וערוך, ההליכה בצינת הבוקר בעוד הצללים ארוכים נעימה ומהירה. הנחל רחב יורד לתוך ערוץ גדול המוליך אותנו למפל אנו פנינו אל תוך הערוץ והגענו עד לצניר "המפיל" את המים במפל המראה מיוחד כמה צילומים של ארז על רקע האור החודר בנקיק עוד צילום קבוצתי ואנו עולים לראש המפל, שזו כמובן נקודת קפה מובחרת, עוד נכריז בהמשך על "קפה במרפסת" וניתן למרפסות ניקוד – הפסקה כזו היא מיצוי של עונג. זה בונוס של חברותה נעימה. זו התגלית של המסלולים.

הקפה משובח ומוגש בספלי נירוסטה קטנים, כך שתמיד יש טעם של עוד, מה שאומר שבהמשך המסלול יידרש להעלות את "מפלס" הקפה שוב.
ההפסקות הן תירוץ מעולה למנוחה ולהתרחשות חברתית.
הדרך לא נראית לנו אתגרית, הקילומטרים הרבים שוב לא אתגר. הגוף כבר הסתגל ואף צופה להתמודדות. גושי הסלע עליהם אנו מדלגים לא עושים עוד "רושם" מראות הקניון הגדול דרמטיים מאד הפעם זה קניון רחב ומרשים עם מצוקים נישאים וגושי סלע שבורים התלויים בנוף קשוח. בערוץ בולדרים שעברו "שיוף" על ידי המים אין כמעט גבים, עד שאנו יורדים למעיין הנובע וממנו נמשכת זרימה ארוכה המעשירה את הערוץ בצומח ומביאה אותנו לדלג מעל מקווי המים הצנועים.

הזמן חולף ואנו ממשיכים לצעוד, לדלג לטפס ולקפוץ הגיעה שעת הקפה וארוחת הצהריים.
הבחירה נפלה על בולדר ענק ומרובע . דודיק מתמקם בפוזה של הכנת הקפה. פה גם המקום להודות, סוף סוף, לדורית על אריזות הירקות החתוכים בקופסת הפלסטיק השקופה – תענוג! ושימי לב, דודיק לא שכח את הסנדוויצ'ים שהכנת באישון ליל בטרם צאתו.
וממש חובה להזכיר את דודי זיו, הוא לדעתי, מחזיק בתרמיל מטבח נייד. עולים וצצים פרודוקטים, צלחות סכינים, הכל נחתך בקפידה, גביע של יוגורט מעורב בפירות ובגרנולה. מעדנים של בית.
ארז מציג את "הצייד" האחרון מניצת הדובדבן, הקפה נמזג והתמרים משיבים לנו את המרץ.

מרגע שהקפה נילגם, יש עוד כמה דקות עד שהספלונים ישטפו ערכת הקפה תחזור לאריזתה ותקשר לתרמיל ואז "קדימה" ההליכה עוד רבה , אני מבשר על כמה קילומטרים יש עוד והדרך מתנגנת.
נופי המצוקים משני עברי הנחל מכוסים כבר בחוור הלשון הנוף נעשה מתון יותר ואנו חולפים על מעינות האספלט היבשים שלא פעלו כבר שנים רבות. אך את הנוף המשחיר לא קשה לגלות בגדות הנחל ואז כמו "פתחו לנו מסך" ונופי הר סדום ,ים המלח הרי אדום המוארים ממערב ניפרשים מולנו.
הצעידה ממשיכה וגם כשהגענו כבר לחניון עוד דרך רבה עד לתחנת הדלק. דודיק מזנק קדימה ויוצא ברכבו לאסוף את המזדנבים כינוס של בירה קרירה בתחנה והנעלים מתחלפות. מזג האוויר שיחק לנו ועכשיו כבר רואים את החזית הנכנסת ורוח קרה נושבת.
ברק מזמין טייקאוווי ב"מוזה" הפאב האגדי בערד ואנו בדרך לטיול הבא.

 

לא יכולים כבר לחכות לטיול הבא עם חיליק? הצטרפו לקבוצת הפייסבוק - "מטיילים עם MAGNUS"