מטיילים בארץ עם MAGNUS: זוויתן תחתון

חיליק מגנוס
הקיץ ממש פה, אומנם החום עוד לא ליהט את הכל. פשוט עוד לא היה לו מספיק זמן, אך הטמפרטורות כבר בסקאלה העליונה.
והקרינה, ממש קיץ. כך שהחברים למסעות התאדו... כל אחד מצא לו תרוץ ואף ניכתב בווטסאפ, ש-"נעשה הפסקה ונמשיך בספטמבר". החברה הם מחמאה? או שרכשו כבר טיסה לאיזו ארץ זרה?...
כל חיי אני מטייל בקיץ וזוכה להנאות גדולות. בקיץ מזג האוויר והיום הממושך מכתיבים לנו להתנהל בתאום עם המתרחש בטבע ומעניקים לנו תחושה של השתייכות למעגל החיים בטבע. וכך גם לתאום עם השעון הביולוגי שלנו. מה שעושה את הטיול לנעים.

בנוסף, התאמה לשעות הפעילות של בעלי החיי, אשר מזמנת לנו הצצה קרובה למהלך חייהן של חיות הבר. אם אלו עופות וגם אוכלי העשב שפועלים רק בשעות הנאותות ואלו הן שעות הפעילות הקייציות שלנו כמטיילים.
היציאה עם שחר, בטרם ילבינו השמיים. הנסיעה למקום מהירה ומעט מנומנמת. כבר עדיף לצאת בערב ולישון בשטח זה עוד כיוף של לילה קיץ אם אור ראשון הכל כבר מוכן, מתחילה צעידה מהוססת, פה ושם נשמעים ציוצים וכך ברור שאנו לא היחידים הערים.

הדרך נמשכת במישור טרשי הנוף הוא יער פארק פתוח של אלונים שעכשיו ניראים גדולים ומשחירים. עוד מעט וצבעם יבהק בירוק אל מול הכתום של הזריחה. הרוח של תרום זריחה מעקצצת בקרירותה.
אך ברור שעוד מעט ישלוט הקיץ וחומו.

מירוץ פתאומי של צבי זכר, עוצר וכאילו ממתין להבין את כוונותינו וממשיך בדרכו בדילוגים קופצניים. התמונה מתבהרת, השמש מכתימה את המראות הנחל בזהבונו כתף ממנו כבר מוארת ובאפיק עוד צל ואפלולית. עצים רחבי צמרת צומחים על תילי אבן שהם טומלים קדומים וכל טומלי כזה מכסה בגל של אבן את הקרקע שומר לחות ומאפשר לעץ לצמוח. כך שבכל תלולית של טומלי יש אלון רחב מידות. הירידה אל הערוץ מסומנת היטב והדרך יורדת במדרגות בנויות אך בתלילות לתוך הערוץ קולות הציוץ מתגברים ומעוף הציפורים חולף ובינהם להקה גדולה של אנפות סוף צהובות חזה שנראות כמו כתמים לבנים על רקע נוף העמק ומאחוריו הגליל העליון.
בתחתית הירידה הצומח נעשה עבות ורחש של מים זורמים נשמע , לא הרחק מכאן מתגלה הבריכה הראשונה שמראה המיוחד מזמין אותנו לטבול. אך כתוב במפורש, להתאפק עד הבריכה השלישית, טוב, מתרעננים קצת וממשיכים לא לפני שעושים לבריכה "בוק" ויש פה מה לראות ומה לצלם.

המים זורמים בפיכפוך קולני בין גושי בזלת שמזמן כבר קיבלו גוון חום או ציפוי מלבין של גיר השוקע על שולי הבריכה.
ההליכה בסבך לאורך הזרימה נעימה וקרירה השביל מעביר אותנו על בולדרים שהיו פעם משושי בזלת ענקיים. על הגדה הצפונית מקבץ של משושי בזלת הבולטים במצוק. המראות בנחל מרניני לב, הרדופים וערבות, אלות ואלונים וקנה לרוב.

הבריכה השלישית כמובטח מדהימה! המים רצים בלובן במורד של כמה מדרגות ומגיעים מעושרים בחמצן לבריכה שמימיה עמוקים וצלולים

הבריכה בממדים של כ-20 מטרים ועומקה רב. ניזהרנו שלא לקפוץ כמצווה השילוט.

וכאן המקום לציין לשבח את אנשי הרשות ובראשם, אוהד, המתפעלים ושומרים על השמורה. כבר בכניסה קיבלנו תידרוך עניני, מדויק ומקצועי שלא כמו ב... השמורה נקייה, לא תמצאו אפילו בדל סיגריה. השבילים עשויים ומטופלים והסימון מעולה. במילה אחת - כבוד!

לאחר שחייה ומנוחה ארוכה ומתבקשת ישבנו לבהות בדגים הגדולים שחלקו אתנו את הבריכה. המשכנו עד למעין הנטפים המאד פוטוגני.
זרזיפי מים ונטפים ניגרים ומקפצים על טרוורטין מכוסה בחלקו באצות, ירוקת ושערות שולמית.
מכאן הדרך לבריכת המשושים אסורה ולכן גם לא המשכנו אלה חזרנו בשביל העולה למעלה לעבר מגרש החניה של היהודיה.

יום נעים, מרתק ומהנה שעשינו בשעות הנכונות. כבר ב-10:30 היינו בחזרה ברכב ללגום משקה קר.
מסלול מומלץ לכל עת ומתאים מאד לימי הקיץ, עשו זאת מוקדם כל שניתן ותהנו.