לכבוש את העולם באופנוע

גיא מרמור טס אחרי הצבא לטיול הגדול בדרום אמריקה. זה אומנם נשמע כמו עוד סיפור על מטיילים בני גילו, אבל המסע שלו קיבל טוויסט אחר לגמרי שהגיע על שני גלגלים

תכירו את גיא מרמור, בן 22 ממושב נטעים שהתחיל את דרכו בעולם הקארטינג, טיולי ג'יפים ורכיבת אקסטרים ממתי שהוא זוכר את עצמו. עם שחרורו מהצבא בעוד הסרט של צ'ה גווארה "דרום אמריקה באופנוע" מתנגן לו בראש, הוא התחיל לתכנן את הטיול הגדול. מאז הרבה השתנה וכיום הוא חווה את השטח על שני גלגלים עם חלום אחד והמון הרפתקות.

 

דרום אמריקה: יצאנו לדרך

 

התכנון הראשוני של מרמור היה לטייל במשך חצי שנה בדרום אמריקה ולאחר מכן להמשיך לארה"ב. רק שמרגע הנחיתה בארגנטינה הכל השתנה "אם הייתי מראה לעצמי השתקפות של העתיד ומספר לעצמי שאני עומד לקנות אופנוע למרות שבחיים לא היה לי, בטח שלא ניסיון ברכיבה על אופנועים כבדים ושיחד איתו אני אחצה את דרום אמריקה, לא הייתי מאמין" מספר מרמור. בדרך לטרק בפטגוניה לאחר שהתפצל מחבריו בעוד אותו סרט על האופנוע מתנגן לו בראש, יחד עם המשפט שנאמר לו בבית "אלו זמנים שלא חוזרים.. בית עם גינה ומשכנתא יהיה לך ולכל החברים שלך. השאלה זה מה עשית לפני.." החליט מרמור שספקות הרגו הרבה יותר חלומות מאשר כישלון. הוא איתר אדם מאורגון, ארה"ב שרצה למכור את האופנוע שלו. הוא לא עדכן אף אחד מחבריו או משפחתו טרם המעשה אלא רק לאחריו והתגובות המופתעות מהחלטה האמיצה על קניית האופנוע לא איחרו להגיע.

 

עכשיו רגע אחרי המסע המרתק שלו בדרום ומרכז אמריקה בעוד הוא מתכנן את דרכו קדימה, ביקשנו ממנו לשתף אותנו ברגעים הבלתי נשכחים מבחינתו ממהלך הטיול. מוכנים?

 

אגם טיטיקקה, גבול בוליביה-פרו

 מדובר באגם השני בגודלו בדרום אמריקה והוא הגבוה ביותר בעולם (בערך 3,000 מטרים מעל פני הים) ומתאפשר בו שייט של סירות ואוניות. הדרך לשם הייתה מדהימה ומאתגרת בין הרי האנדים, רק אתה האופנוע והנופים שמסביב. 

 

קוסקו, פרו

 מצאתי את עצמי רוכב מקוסקו דרומה לכיוון קו החוף. הנוף של ערבות פרו לא יאמן, דמיינו לכם את הנסיעה הזאת בעוד באוזניות מתנגן לי השיר של אריק איינשטיין והמילים הופכות תוך כדי למציאות-

" כשהקיץ בא הם פורשים כנף

בעקבות חלום שחלמו בסתיו

והם לא אמרו אם הם יחזרו

מהרי נפאל, מערבות פרו

נודדים שם סחור וסחור

הוא על זמן והיא על אור

עם גיטרה וכינור."

 

קולומביה

 הגעתי ל- Las Gachas או מה שהמקומיים מכנים הנהר שברח מגן עדן. להגיע לנקודה הזאת הייתה חוויה לא פשוטה, צריך רכב רציני כמו ג'יפ או במקרה שלי אופנוע שטח. זוהי למעשה עיירה רחוקה הנמצאת בהרי קולומביה מוקפת בנופים עוצרי נשימה ונהר מדהים המורכב מבורות מים טבעיים.

 

גוואטמלה

 זה זכור לי בתור יום ארוך וקשוח במיוחד של רכיבת שטח בהרים של גוואטמלה. הייתי בדרך לראות את העיר העתיקה- טיקאל, הקיימת עוד מימי תרבות המאיה.

 

La Guajira, קולומביה

בנקודה הכי צפונית של דרום אמריקה הסתיים החלק הראשון של המסע שלי. עברתי את פטגוניה הידועה בתור ארץ האש, מדבר האטקמה שקיבל את התואר היבש בעולם, מדבריות המלח של בוליביה, האנדים של פרו עם מעבר בין ג'ונגלים והרים. אני בחור רגיל בסך הכל, יצאתי לטיול של אחרי צבא אבל בכל זאת יש משהו שהבדיל אותי מכולם. הלכתי אחרי החלומות שלי, השארתי את הספקות והתירוצים של רבים כמו ״כן זה החלום שלי הלוואי אבל..״ והצלחתי להפוך חלום למציאות. 

 

לסיפורי מטיילים נוספים לחץ כאן