ים הכישרון של אורי מגנוס

הוא רודף אחרי הגלים, סוחף בצילומים מיוחדים ובעיקר חי את הרגע- ישבנו לראיון עם אורי מגנוס, צלם אקסטרים וספורט ימי

יש אנשים החוששים לעשות את הטבילה הראשונה במים, אבל זה לא הסיפור של אורי מגנוס, בן ה- 31, ממעגן מיכאל שבשבילו הים תמיד היה כמו בית שני. הוא התחיל לגלוש מגיל צעיר, עוסק בהדרכת שייט והשטת סירות עד היום בחצי משרה כאשר את החצי השני הוא משאיר למצלמה. לפני כ- 3 שנים פתח סטודיו לצילום המתמקד בצילום אקסטרים ובעיקר בספורט ימי, לצידו צמח המותג Magnus המשלב תמונות מקוריות בין היתר גם בעולם האופנה.

 

אהבה מצילום ראשון

"ב-2004  חזרתי מטיול גלישה ארוך באוסטרליה, טיילתי שם בעיקר לבד או יותר נכון עם מצלמת פילם קטנה. מתי שחזרתי לארץ החלטתי שאני קונה מצלמה מקצועית ויוצא להרפתקה נוספת. הפעם התמקדתי בצילום ויצאתי לטיול של שנה באיים הקאריביים ומרכז אמריקה. עליתי על יאכטה באירופה (שיצאה מהאיים הקנריים) וחציתי בהפלגה את האוקיינוס האטלנטי לכיוון הקאריביים" מספר מגנוס.

 

מתי התחלת לעסוק בתחום הצילום באופן מקצועי?

"הגעתי לאי פורטו-ריקו ועבדתי במשך 4 חודשים לצד צלמי גלישה מוכרים בתחום, שם התאהבתי במצלמה והתחלתי את דרכי המקצועית כצלם ימי. משנת 2007 אני מתעד ספורט ימי על כל תחומיו; גלישת גלים, גלישת רוח, גלישת קייט, סאפ, צלילה ושייט".

 

מה משך אותך לתחום?

"כילד וכאיש ים תמיד נמשכתי למים. תמיד היה בי הרצון לתעד את הרגעים היפים והבלתי רגילים. הבחירה לעסוק בצילום אקסטרים בהתמקדות בתחום הימי נבעה מהתשוקה להתחבר לטבע ולהישאר קרוב לים".

 

תמונה: אורי מגנוס

 

צילום כמקצוע: מה זה דורש?

"כל יום צילום הוא הרפתקה חדשה, אני רואה את האתגר מול העיניים לפני שאני מגיע לשטח ומתכנן בראש ולפעמים גם על הנייר איזה פריימים הייתי רוצה להוציא לאור – אל הצופים" מוסיף מגנוס.

 

האם צריך ציוד מיוחד?

"הרבה מהפרויקטים שלי הם גם וידיאו וגם סטילס וזה דורש הרבה ציוד והכנה מראש. אני משקיע הרבה בפיתוח היכולת לצלם בזוויות מיוחדות מתוך המים, מתחת למים והיום גם מהאוויר בעזרת רחפנים. צילום במים זה ממש ספורט וזה לא תמיד פשוט להתמודד עם הים והזרמים. אני משתדל להישאר בכושר כי ברגע האמת זה רק אני והמצלמה בין הגלים".

 

 תמונה: אור ווטרמן

גל של הצלחה

קשה להתעלם מההצלחה של הצלם בין אם זה ברשתות החברתיות או בפרויקטים בהם הוא בוחר לקחת חלק.

 

האם עיקר הפעילות שלך כיום כצלם לוקחת חלק בעיקר בארץ או גם בחו"ל?

"כצלם אני משתדל ליצור לעצמי הזדמנויות חשיפה כל הזמן, גם בארץ וגם בעולם. בין אם זה להגיש תמונות לתחרויות צילום או להצגה בגלריות. הצגתי בתערוכות יחיד בארץ בשנים 2010 ו- 2015 ובכמה תערוכות קבוצתיות. חלק מהתמונות שצילמתי זכו בתחרויות צילום והוצגו במוזיאונים ותערוכות בגרמניה, מיאמי והשיא היה לפני שנתיים במוזיאון ה LOUVER בצרפת. זה תמיד כיף גדול לראות את פרי יצירתך על הקיר בגלריה, מוזיאון או במגזין מודפס. זה לא מובן מאליו בעולם הדיגיטלי של היום".

 

מה אתה מתכנן להמשך?

"יש כמה נסיעות והרפתקאות בעתיד הקרוב, הזמנתי כבר שני כרטיסי טיסה עכשיו רק נשאר לארוז את התיק. במהלך החודש אני כבר אהיה בדרכי לאיים המלדיביים ובאוגוסט צפוי לטוס לקמצ'טקה שברוסיה. כמובן גם להמשיך ולפתח את המותג Magnus, להשתתף בתערוכות צילום וכל הזדמנות מעניינת נוספת שתגיע".

 

 *המשיכו לעקוב אחר ההרפתקאות של אורי מגנוס בעמוד האינסטגרם שלו או בפייסבוק