הרימו עוגן: החיים בלב ים

חשבתם שלעבור לגור ביחד זה צעד גדול? חכו שתוסיפו להרפתקה מעבר לארץ אחרת, ים, גלים וסירה אחת שתהיה הבית שלכם לתקופה הקרובה

תכירו את בעז באבד (29) וג'וטי כדיה (23), הם כבר שנתיים יחד ויש ביניהם ים של אהבה. עד כדי כך שהם החליטו לעבור לגור בסירה ולהשאיר מאחוריהם את השגרה בשביל ההרפתקה. רגע לפני שהם מותחים מפרשים ישבנו איתם לראיון.

 

גל ראשון: איך הכל התחיל

יש הזדמנויות של פעם בחיים, אנחנו לא צופים אותן אבל נראה שהמסלול שלהן עושה את דרכו אלינו ולא במקרה. בעוד ההורים של בעז גרים בארה"ב, ביקור משפחתי רגיל הפך לתחילת הדרך.

"טיילנו בארה"ב, תמיד רציתי שתהיה לי סירה ולעשות קורס סקיפרים. יצא שהקפטן של הקורס בניו ג'רזי פשוט הציע לי סירה. לקחתי אותה ובמשך חודשיים שיפצנו אותה" מספר בעז.

"רק שאז הגיע החורף ולא יכולנו להפליג, כל האגמים קפאו אז חזרנו ועכשיו אנחנו מתכננים לצאת שוב לדרך" הוסיף.

 

תמונה: ג'וטי ובעז

 

ים של מחשבות

אנחנו נוטים להישאר עם שתי רגליים על הקרקע, אבל מי אמר שהקרקע צריכה להיות יציבה? החיים בלב ים מביאים איתם המון מחשבות אבל התארגנות נכונה יכולה בקלות להוביל לשלט על הדלת שעליו רשום "כאן גרים בכיף".

"אני חושב שלחיות בים זה דבר נכון מבחינה סביבתית ומה גם שקרקע עולה יותר מבית. האופי של הטיול מאד מושך אותי, אני יכול לבוא לבקר, לחוות תרבויות ותמיד לחזור למקום אחד בו יש לי כל מה שאני צריך." מספר בעז.

ג'וטי הוסיפה "בהתחלה הוא הציע לי לגור על רפסודה המורכבת מבקבוקים ומחומרים ממוחזרים, איכשהו הסירה הגיעה והכל נהיה יותר ריאלי".

נראה שזהו גם מבחן הזוגיות האולטימטיבי, בשטח לא רב, מנותקים מהחיים אליהם הם רגילים, ג'וטי אמרה "אני חושבת שיש לזה דווקא פוטנציאל לקרב ולהכיר אחד את השנייה אפילו יותר".

 

ג'וטי זכתה לסירה על שמה

ג'וטי זכתה לסירה על שמה  

 

המסלול: ארה"ב, אנחנו בדרך

בעז כבר טס לארה"ב וגר במרינה לצורך הכנות אחרונות והפלגות ניסיון, ג'וטי צפויה להצטרף במהלך חודש יולי כשהתכנון הוא להפליג מכיוון פלורידה לאיים הקאריביים. אז איך מתכוננים לצאת להרפתקה לתקופת זמן לא ידועה?

"יש לי ניסיון בחקלאות, הייתי רוצה לנסות ולגדל אוכל על הסיפון. במקרה בשדה בוקר בנינו מערך לגידול ירקות שלא זקוקים לאדמה. יהיה מעניין להביא את הקונספט לים." מספר בעז.

"קורס הסקיפרים בארה"ב זה כמו תיאוריה לרכב בארץ, עושים מבחן ממוחשב וזהו יש לך רישיון. אין מה לעשות, את הניסיון האמיתי נקבל בשטח", אומרת ג'וטי.

 

תמונה: ג'וטי ובעז

 

בזמן שהם מתארגנים ליציאה (מצויידים במכשיר לוויני), אתם יכולים לקבל הצצה להכנות, המחשבות ובהמשך גם לנסיעה דרך הבלוג Life Ship.  וכמובן לעקוב אחר עמוד הפייסבוק שלנו בעוד הם חיים את החלום ומאפשרים לנו לחוות יחד איתם את הגלים ויעדים רחוקים.