לא רק אירופה! תכירו את אתרי הסקי המובילים של ארה"ב

ואל טורנס, אישגיל, קיצבהיל וזו רק תחילת הרשימה של האתרים המובילים באירופה. הפעם תנו לנו לגלות לכם את אמריקה

תכירו את דניאל בר, בן 27, גולש אקסטרים ומכור לשלג שכיום עובד כעורך במגזין הסקי והסנובורד Carving
את עונת הגלישה הקודמת הוא העביר בארה"ב בקרוואן אחד יחד עם ארבעה חברים (דניאל, עדי, איתמר ואייק) בין 11 אתרים ואוף-פיסט אינסופי. איך זה נראה? הגיע הזמן לחשב מסלול מחדש ולגלות את האתרים המומלצים.

 

תחילת הדרך

אחרי עונה מוצלחת בהרים המושלגים של קנדה היה ברור לחבורה שאת החורף הבא שלהם הולך ללוות ה- Epic Pass. מדובר בסקי פס ייחודי המעניק גישה בלתי מוגבלת ל-11 אתרי סקי שונים ברחבי ארה"ב, רובם הגדול נמצא באזור קליפורניה, יוטה וקולורדו.
מכיוון ויש כל כך הרבה מקומות להספיק ולא קל להתנייד עם הציוד, החליטו לקנות יחד קרוואן ולאפשר לעצמם להיות עצמאים וניידים תוך נוחות יחסית בחורף האמריקאי.

"העברנו חודש וחצי בקליפורניה, הכרנו את האזור והשלמנו ציוד לקראת הנחיתה של שאר החברים. בניגוד לעונה הקודמת שהייתה יבשה יחסית, בתקופה בה היינו היה צפוי "אל ניניו", מערכת מזג אוויר סוערת במיוחד שמביאה איתה ממטרים ושלג רב. וכך בדיוק היה".

 

 

פה זה לא אירופה

"אתרי הסקי בארה"ב באופן יחסי קטנים יותר מאשר האתרים האירופאיים המפוארים. העיקרון כאן עובד על מספר הרים ועמקים הפתוחים לגלישה ב- 360 מעלות. באירופה גודל האתר נמדד לפי אורך המסלול, בארה"ב לפי השטח.

ברור שהמסלולים המסודרים לא פסחו על האתרים האמריקאים, אך במקביל כל אתר שם מתהדר בשטחים אינסופיים המכונים " Bowls", מעין עמקים המתכנסים למעלית אחת או שתיים עם אינספור אפשרויות. מהאזור הכי מתון, למדרון תלול, תוואי שטח פתוח, גלישה בין עצים ועוד.

 

לגבי גלישה מחוץ למסלול בארה"ב יש לה משמעות גבוהה מאד, הרבה אזורים תלולים המצריכים טיפוס עצמאי. אך הם עדיין תחת פיקוח של אנשי האתר תוך סימון סכנות. זה מאפשר גלישה מאתגרת יחסית אך עם המותרות של שהות באתר מסודר.

 

אם תסתכלו על הנוף המראה הוא פחות אלפיני, אלא פתוח מעל קו גובה של העצים. ברוב המקרים השטח מיוער מה שנותן יתרון כי השלג נשמר הרבה יותר טוב, הם חוסמים את הרוח וכל נמנע תהליך מחזורי של ריכוך וקפיאה של השלג."

 

 

האתרים המובילים: איפה מומלץ לבקר

בקליפורניה כחלק מה- Epic Pass גלשנו ב-3 אתרים באזור אגם טאהו: Heavenly, Northstar, Kirkwood, ביוטה גלשנו באתר הגדול ביותר בארה"ב: Park City ובקולרדו היינו בצפון המדינה באתרים: Arapahoe Basin, Keystone, Brecenridge, Beaver Creek, Vail. הבולטים מבין כולם היו-

 

Kirkwood, California

המיקום: מזרח קליפורניה, כחצי שעה דרומית לאגם טאהו (קרוב לגבול עם נוואדה).

עיר קרובה: סקרמנטו (כשעתיים וחצי נסיעה מערבה).
גודל האתר: 2300 Acres
גובה: 2300 – 3000 מ'

הגישה לאתר היא דרך כבישים מפותלים וצרים העוברים בהרים והעיירה הקרובה ביותר נמצאת במרחב של כשעה, וזה בדיוק מה שהופך אותו אתר משובח. בסוף, מה שחשוב זה ההר והשלג, מה שמייחד את האתר זה תחושת הניתוק, רק אתם והרים באמצע עמק ללא צפיפות.
תוואי השטח תלול ומאתגר, מוקף במצוקי אבן, רכסים ועמקים שיאלצו אתכם להתמסר ולסמוך על הרגליים תוך בחינת קצה גבול היכולות שלכם.
האתר בכל עונה זוכה לכמויות גדולות של שלג ביחס לשאתר האתרים סביבו, השילוב בין הכמות לאיכות השלג לצד התוואי המאתגר יקחו את רמת הגלישה שלכם כמה צעדים קדימה.

 

 

Park City, Utah

המיקום: צפון מזרח יוטה, ברכס ה-Wasatch

עיר קרובה: Park City
גודל האתר: 7300 Acres
גובה: 2100 - 3050 מ'

נכון לאותה התקופה, פארק סיטי הוגדר בתור האתר הגדול ביותר בארה"ב, עם גונדולה שמקשרת בין האתרים Park City - Canyons. דרך האתר יש לכם גישה לעשרות פסגות, מאות מסלולים ושטחים נרחבים. האתר מציע סוגי מסלולים לכל הרמות משבילים בסטנדרט אירופאי ועד לשטחים תלולים יותר.
האזור של יוטה ככלל ידוע בצפון אמריקה בשל השלג הייחודי שלה, בעיקר בשל המיקום הגיאוגרפי של האתר. השלג שם בעל מרקם אבקתי יותר המתפזר לעשן לבן בכל פנייה במסלול.

 


Vail, Colorado

המיקום: צפון מרכז קולורדו

עיר קרובה: דנבר, קולורדו.
גודל האתר: 5300 Acres
גובה: 2450 - 3500 מ'

שמו של האתר, הולך כבר לפניו. מדובר באחד האתרים היוקרתיים בעולם והוא נחשב לגן עדן לגולשים. מעבר הייחוס המיוחד (ובצדק) האתר עצמו מציע שפע של מסלולים ורמות לכולם.

בחלקו הקדמי המסלולים מאופיינים בזוויות שונות, גונדולות ומעליות מהירות. אם זאם גולת הכותרת נמצאת בחלקו האחורי של האתר- 4 "קערות" גלישה בהן השמיים הם לא הגבול, עם המון קווי גלישה ותאגרים.
האזור וקולרדו ככלל נהיו מעין מוקד עלייה לרגל לגולשים האמריקאים, בין אם זה בגלל הנוף הייחודי, המדרונות הגדולים, איכות השלג והמון מעיינות חמים.

תוואי השטח במדינה הוא ברובו הררי, לכן האתרים מתחילים כבר בגובה של 3,000 מ' ויש כאלה הנושקים ל- 4,000 מ' לכן יש לשים דגש על הסתגלות לתנאים באזור. עם זאת, הגובה הרב מאפשר לשלג להישמר יור טוב ובחלק מהאתרים אפשר לבקר אפילו במהלך חודש יוני.

 

רוצים לקבל עוד המלצות לאתרים וציוד לעונה הקרובה? הצטרפו לעמוד הפייסבוק.

 

תמונות וצילומים: דניאל בר, עדי טל ואיתמר אור.

 

הכתבה באדיבות Carving מגזין סקי וסנובורד