דרום וצפון אמריקה: המסע של דןדן שפייזר

לפני מס' חודשים חזר דןדן שפייזר ממסע טיפוס מרתק ברחבי יבשת אמריקה, מבואנוס איירס ועד קנדה זה המסלול שלקח אותו הגיע גבוה שרק אפשר

דןדן שפייזר, בן 24 מירושלים החל לטפס לפני 3 וחצי שנים במהלך שירותו הצבאי ומאז הטיפוס מהווה חלק גדול מחייו.

בדצמבר 2016 הוא יצא למסע שהתחיל יחד עם המטפס עמוס אבידני, במטרה לכבוש את הפסגות של דרום אמריקה בעיקר בשביל הטיול וההנאה שבטיפוס עד שמצא את עצמו עושה את כל הדרך להרים בצפון אמריקה. 

 

המסלול: יצאנו לדרך

 

"עשיתי את המסלול הרגיל, בואנוס איירס ומשם טיסה לאושוואיה. למרות שההגעה לאל צ'לטאן היא זו שגרמה לי להבין שמאותה נקודה כל החיים שלי עומדים להשתנות. נוכחתי לגלות שאני נמצא באחד המקומות שכל מטפס אלפיני שואף להגיע אליו לפחות פעם אחת בחיים.

 

 טורס דל פיינה, ארגנטינה // דןדן שפייזר

 

להבדיל מאחרים הגעתי לשם יחסית עם ניסיון מועט ולמדתי את הדברים תוך כדי תנועה במה שאני אוהב לקרוא- אחד מבתי הספר הקשוחים בעולם לטיפוס. מזג האוויר שם לא צפוי, יש הליכות ארוכות עם ציוד ושילוב של תוואי שטח שנע בין קרח, שלג וסלע.

 

"מכאן היה ברור שנתקדם לקראת האתגר הבא,  אחרי שעשינו את הקרטרה אוסטרל בצ'ילה, העברנו עוד שבוע של טיפוס ב-פריי ועוד שבועיים של טיפוס ספורטיבי ב- Piedra Parada אתר שנמצא שלוש שעות נסיעה מהעיר Esquel בארגנטינה".

 

ארגנטינה // דןדן שפייזר

 

"משם המשכנו לסנטיאגו, בירת צ'ילה ועשינו השלמות ציוד "אלפיני" לקראת הפרק הבא של הטיול באזור המדינות בוליביה ופרו.  

 

בבוליביה טיפסנו על ההר המפורסם "Huayna Potosi" למרגלות העיר לה-פז ובזמן שנשאר לא ויתרנו על ביקור בג'ונגלים ובאזור מדבר הסלאר.

 

פרו מבחינתי הייתה אחד מרגעי השיא של הטיול. החודש הראשון במדינה הוקדש בעיקר לטיולים רגליים וביקור באתרים תיירותיים. בעוד החודש השני היה מוקדש כולו לטובת טיפוס מסביב לעיר הווארז הממוקמת למרגלות רכס האנדים המושכת אליה מדינה עונה אלפי מטיילים ומטפסים מרחבי העולם. אחד מרגעי השיא היה טיפוס על ה-אלפמאיו, הר שנחשב ע"י מטפסים רבים להר היפה בעולם בגלל צורתו שנראית כמו פירמידה".

 

 מחנה באלפאמיו // דןדן שפייזר

 

טיפוס קרחון בפרו // דןדן שפייזר

 

טיפוס בהווארז, פרו // דןדן שפייזר

 

"בחודש יולי (לאחר כמעט חצי שנה של שהייה ביבשת) טסתי מבוגוטה, קולומביה לוונקובר, קנדה שם פגשתי את אחי וחבר נוסף מהבית היודעים גם הם באהבה לטיפוס. קנינו רכב והתחלנו טיול בין אתרי הטיפוס המפורסמים של קנדה וארה"ב ביניהם: סמית' רוק, הפארק הלאומי באנף, יוסמיטי וסיירה נבדה".

 

יוסמיטי פארק // דןדן שפייזר

 

הפארק הלאומי באנף, קנדה // דןדן שפייזר

 

למסע הצטרפה בשלב מסוים גם שאר המשפחה כך הצלחנו לטייל בין פארקים לאומיים נוספים, לבסוף המסע הסתיים לאחר 11 חודשים בחזרה ישירה מניו יורק".