המסע לקמצ'טקה

הצלם אורי מגנוס, חזר מחצי האי קמצ'טקה במזרח הרחוק של רוסיה. בחיפוש אחר הרפתקאה מסוג אחר נולד סרט גלישה באווירה שונה

רובכם בוודאי מכירים את העבודה של אורי מגנוס מסצנת הגלישה המקומית. הפעם הוא בחר להתרחק מהחוף והשמש ולצאת לטיול מסוג אחר בקמצ'טקה, השילוב שבין טבע פראי וגלישה במקומות שונים מאותו נוף מוכר.

 

אורי מגנוס בקמצ'טקה

 

קמצ'טקה: הגעת ליעד

 

חצי האי מאכלס מגוון של בעלי חיים הנהנים משטחים נרחבים הרחוקים מכל סימן של ציוויליזציה. אותו טבע ומגוון הוא זה שמושך צלמים ומטיילים לחוות את האזור במלוא עוצמתו.

 

"במשך כ- 4 ימים תצפתנו באגם Kuril על קהילת דובים במרחק של כ- 10-50 מ' מהם, מהזריחה ועד השקיעה. זו הייתה אחת החוויות החזקות שהיו לי, לראות כיצד חיה כל כך מרשימה מתנהלת בסביבה הטבעית שלה. בנוסף, יצא לנו לראות קבוצות של לוויתנים במהלך 2 ימי הפלגה בקטמרן באזור".

 

 

מהו הרגע בו הכי נהנית בטיול?

 

"היום האחרון לטיול היה מושלם. ישנו באותו הלילה באוהל כשמעלינו מיליוני כוכבים ושקיעה אחת בלתי נשכחת. כחלק מהטיול יצאתי למסע בן 3 ימים עם קהילת הגולשים המקומית "Snow Wave Kamchatka", הרגשתי שכל החלומות ומה שדמיינתי לפני הנסיעה מתגשם במקביל.

 

כולם שואלים אותי מה המקום המועדף עלי מכל הטיול, חשוב להבין שיש כל כך הרבה מה לראות שפשוט לא נשארים בנקודה אחת".

 

טיול גלישה בקמצ'טקה

 

 

 

היעד שכולם חייבים לבקר בו

 

כיום ניתן לבקר באזור באופן עצמאי או במסגרת של קבוצה מודרכת, עם זאת חשוב לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות בעיקר כשמדובר באזור כה מרוחק.

 

"אני חושב שזה יעד שמתאים בעיקר למי שרוצה לחוות טבע ולראות נופים שהוא לא יוכל למצוא בשום מקום בעולם. המקומיים אדיבים מאד וגם קהילת הגולשים איתה טיילתי קיבלה אותי עם דלת פתוחה ואירחה אותי ממש כמו בן משפחה.

 

כן אוסיף ואמליץ לצאת במסגרת של קבוצה מכיוון וחלק מהמקומות בעיקר לחובבי הצילום דורשים אישורים שיש להסדיר מראש. בטח אם רוצים לבקר באגם Kuril (חוויה שאסור לפספס) ולשהות קרוב לדובים ושלל החיות שנמצאות שם".

 

 

בקרוב תוכלו לצפות בסרט שיצר במהלך הטיול עם הצוות המקומי. גולשים, מטיילים ומי שחובב הרפתקאות זה חייב להיות היעד הבא שלכם.