מעבר למסך הלבן

כשהשלג יורד לגיא פטאל רק עולים רעיונות לפריימים חדשים, הצלם המוכשר גר כיום בקנדה ותפסנו אותו לשיחה על סקי, סנובורד והמצלמה שמתעדת כל רגע

גיא פטאל, בן 26 במקור מהישוב הר אדר הנמצא בהרי ירושלים, גר כיום בוויסלר, קנדה. את האהבה שלו לצילום גילה כבר בגיל 13 ועם קצת עזרה מההורים רכש את מצלמת ה- DSLR הראשונה שלו. במהלך השנים הראשונות צילם בעיקר נופים, שווקים ואזורים אורבניים ותוך כדי שילב צילום אקסטרים.

 

הוא התחיל לגלוש סקי וסנובורד יחד עם אביו ברחבי אירופה ולאחר השחרור מהצבא הוא טס לטיול סקי שממשיך עד עצם היום הזה.

 

 

לעולם בעקבות החורף

 

הביטוי "Winter is coming" מוכר לרובכם, במקרה של גיא לא צריך לחכות לחורף. הוא העביר את זמנו בין אירופה וקנדה כדי להתמקצע ולתעד את הספורט הלבן.

 

"אני חושב שהמשיכה שלי לצלם דווקא ספורט חורף באה מהאהבה שלי לנוף ההררי ולסקי בכלל. חוץ מגלישה אני אוהב לבלות זמן בהרים, לטייל, לטפס ולהעריך את היופי של הטבע. לצלם סקי וסנובורד מחוץ למסלולים זה האתגר האמיתי מכיוון שאתה מקבל רק הזדמנות אחת. ברגע שהגולש משאיר את הסימנים שלו על הפאודר הטרי אי אפשר לצלם את אותה תמונה שוב. צריך תמיד להיות דרוך ובטוח באיך שאתה רואה את הפריים".

 

 

הרבה צלמי סטילס היום עוברים לצילום בוידאו, מה אתה מעדיף?

"ללא ספק צילום סטילס, מהסיבה הפשוטה שאני חושב שאין דבר מרשים יותר מללכוד רגע אחד שיכול לספר סיפור שלם. האתגר הוא עצום ואין כמו ההרגשה כשאני יכול לחלוק תמונה אחת עם כל כך הרבה אנשים".

 

מה מיוחד בסגנון הצילום שלך?

"הסגנון שלי משלב צילום של נופים ואנשים בתנועה. הרבה פעמים כשאני חושב על רעיון לתמונה ומתכנן את הקומפוזיציה אני ניגש כאילו אני מצלם תמונת נוף ולאחר מכן מחליט איך לשלב את הגורם האנושי בתמונה".

 

 

ראינו את התמונות שלך במגזינים שונים ברחבי העולם, ספר לנו איך זה התחיל?

"אני מאמין גדול בפיתוח עצמי תוך ניסוי וטעייה, לא למדתי במסגרת מקצועית. עם זאת, זכיתי בשתי תחרויות צילום חשובות בתעשיית ספורט החורף. הראשונה היא "King of Dolomites" ב-2015 באיטליה והשנייה היא זכייה ב-"Deep Winter photo challenge" בקנדה, אחת הסיבות המרכזיות לכך שאני גר כאן היום. עיקר העבודה שלי מתרכזת מאז בשיתופי פעולה עם מגזינים שונים, מה שמרגש בכל פעם מחדש".

 

 

ומהו המקום המעניין ביותר בו יצא לך לטייל בעקבות הצילום?

"הייתי בוחר בנפאל, טיילתי שם עם מצלמה אחת קטנה שהייתה עלי כל הזמן ותיעדתי את כל מה שקורה מסביבי. התרבות, הנופים, האנשים, האוכל, השווקים, הצבעים ואפילו הריחות. הרגשתי כאילו חזרתי לגיל 14 כשהתחלתי לצלם עם אותה תשוקה אדירה. אני יודע שאני שעוד אחזור לשם".

 

לאיזה יעדים בעולם אתה עוד רוצה להגיע?

הצילום כבר לקח אותי לרחבי אירופה ועד לקנדה. כבר כמה שנים שאני רוצה לטוס לצלם ולגלוש ביפן. הרבה לא יודעים אבל יורדת שם כמות השלג הגדולה ביותר בכל חורף. במהלך החודש אני צפוי לטוס לשם למשך שבועיים לצלם, אני מאד מתרגש".

 

ומה התכניות הלאה?

"אני רוצה להמשיך ולפתח את עצמי בעיקר מבחינה עסקית ולהמשיך ליהנות מכל החוויות המדהימות שאני עובר. כמובן שגם מתוכנן בקרוב ביקור מולדת, משהו שנדחה כבר יותר מדי זמן".

 

 

אחר כל התמונות והמסעות תוכלו לעקוב דרך חשבון האינסטגרם Guy Fattal Photography