החיים באקסטרים

יש אנשים שמחכים שהסערה תחלוף ושהרוחות יירגעו אבל זה לא המקרה של צלם האקסטרים עדן רם. עדן חי מהרפתקה להרפתקה, מטייל מסביב לעולם ומבקר ביעדים חלומיים תוך שהוא מתעד כל רגע

תכירו את עדן רם, בן 26, נולד בארה"ב וכיום סטודנט לתקשורת במרכז הבינתחומי. הייתם מצפים שהוא ירדוף אחר "החלום האמריקאי", רק שהחלומות שלו לקחו אותו הרבה יותר רחוק. מצויד במצלמת ה- GoPro הראשונה שלו הוא יצא לדרך והצליח להפוך את התחביב למקצוע.  

 

כיום הוא מגשים את החלומות שלו, זוכה לתעד רגעים מלאי אדרנלין באוף-פיסט בהרים, בחופים עוצרי נשימה, בלב ים ולא אחת אומרים לו שהוא ״חי על הקצה״. רגע לפני שהוא עולה על המטוס בדרך ללוקיישן הצילומים הבא, בואו לגלות איך הכל התחיל ומה עוד מצפה לעדן. 

 

תחילת הדרך

 

הסיפור של עדן מתחיל בארה"ב. הוא לא תיאר לעצמו שאותה מצלמה קטנה שרכש בתיכון, היא זו שתוביל אותו ״לעשות את זה ובגדול״.

"תמיד עשיתי ספורט אתגרי ואקסטרים. בתיכון עשיתי את הצעדים הראשונים בעולם הצילום, התחלתי לצלם סרטונים בטיולים שלי ולאט לאט לזה התפתח".

 

בגיל 19 הוא החליף את הנוף המוכר לו ועלה ארצה כדי לשרת כקצין בחיל האוויר ובמקום בו השמיים הם לא הגבול, תכנן את ההרפתקה הבאה שלו. בתום השירות הצבאי טס להוואי, שם קיבל את ההחלטה שהוא חוזר לארץ ללימודים והופך לצלם גלישה. מאותה נקודה אתם יכולים לקרוא לזה מזל או אפילו גורל, אבל את המסלול הבא של עדן, גם מדריך הטיולים המנוסה ביותר לא יכול היה לתכנן טוב יותר.

 

"החלטתי שזה מה שאני רוצה לעשות ונראה איך זה מתקדם, פניתי בפייסבוק לגולשים ופשוט התחלתי לעבוד. יצאתי ליום צילום עם הגולש עומרי חצור. מזג האוויר היה מושלם והתמונות יצאו מדהים. מכאן הכל התחיל לעבור מפה לאוזן". זה השלב בו נכנסו פניות רבות של עבודה, ועדן מצא עצמו עובד עם חברות הגלישה המובילות בעולם.

 

צילום: עדן רם

 

חיים שהם הרפתקה אחת גדולה

 

ממבט בחשבון האינסטגרם אפשר לחשוב שהחיים של עדן רם הם חופשה אחת ארוכה למרות שמדובר גם בעבודה. "אני תמיד אנסה לשלב בין הדברים כדי לחוות כמה שיותר, נניח עכשיו אני טס לפרויקטים בצרפת ובפיליפינים ומשם לאינדונזיה שזה מקום מדהים לגולשים."

 

הוא כבר הספיק להכניס לרזומה שלו ביקור במעל ל- 60 מדינות, החל מביקור באיי גלפאגוס שם התמונות לא צריכות פילטר ועד אותו טיול לאוסטרליה בגיל 18 שעשה לבדו. "זו הנסיעה שהכי זכורה לי, הרגע בו הבנתי שלטייל זה ממכר והרבה מעבר לסתם לראות עוד מקום. זו חוויה, שהיא מרגשת, מבגרת ויכולה לשנות אותך כבן-אדם". כיום הוא חולם על יעדים נוספים כמו איסלנד, מונגוליה, אפריקה ואפילו יפן "יש בעולם כל כך הרבה מקומות שאפשר לבקר בהם, אני רוצה להגיע לכולם".

 

צילום: עדן רם

 

לחיות את החלום

 

יש משפט שאומר "תבחר עבודה שאתה אוהב ולא תצטרך לעבוד יותר אפילו יום אחד בחייך". עדן הוא הדוגמא לכך, רק שמאחוריי עדשת המצלמה והלוקיישנים המדהימים שתיארנו קודם, הוא השקיע המון עבודה כדי להגיע לנקודה בה הוא נמצא.

 

שואלים את עצמכם, איך מתחילים? התשובה נמצאת בגוף השאלה, "צריך פשוט להתחיל לעבוד, אפילו אם זה בחינם״ אומר עדן. העבודות הכי גדולות שלי היום הגיעו מעבודות שעשיתי פעם בחינם כי ידעתי שהן יקדמו אותי. צריך להיות פתוח לכל פרויקט, כי אי אפשר לדעת לאן החיים יובילו אותך. בסופו של דבר מדובר בעבודה שהיא מהנה, רק חשוב להבין שיש פה השקעה כספית בעיקר בציוד. צריך גם לדעת להתמודד עם האתגר של להמציא את עצמך בכל פעם מחדש ולהראות יצירתיות."

 

אם תחפשו את ההגדרה למילה מסע במילון היא תופיע בתור מעבר של נוסע בין מקומות שונים, בעוד טיול הוא מסע שמטרתו הנאה. משך המסע תלוי בנוסע ונראה שאצל עדן הכל מתוכנן "אנחנו מתקדמים בחיים מבלי לחשוב שנייה לאן אנחנו משיטים את הספינה. אצלי זה לא ככה, אני כל הזמן חושב איפה אני אהיה בעוד 10-15 שנה עם מטרה, הכיוון כרגע זה להקים חברת הפקות ולפתח גם את הצד המסחרי."

 

צילום: עדן רם

 

גם לנו יש תכניות לעתיד, להמשיך ולעקוב אחרי המסעות של הצלם המוכשר ברחבי העולם וכדאי גם לכם...